Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 30 Δεκεμβρίου 2010.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Το βρήκα...
    Λέγεται... Μπιγκμπραδεροποίηση της σχέσης μας, που αφού έτσι κι αλλιώς σχ'εση δεν ήταν, τώρα θα γίνει με το έτσι ντε, αφού θα βαφτιστεί στο φορουμ δια των απόψεων των μελών του...
    Θέλω απευθείας αναμετάδοση της τελικής απόφασης, της γέννας/'εκτρωσης και ολίγον οικογενειακό ξεπουπούλιασμα χωρις μπιπ...
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Δύο ενήλικες οι οποίοι συνειδητά έχουν επιλέξει να έχουν..."εξώγαμη" ερωτική σχέση,ξέρουν πολύ καλά τι να κάνουν σε αυτή την περίπτωση.
    Εάν είναι έτοιμοι να "βγουν" από τους γάμους τους και να συνεχίσουν μιά κοινή ζωή, απλά φέρνουν μιά νέα ζωή στον κόσμο.
    Εάν δεν θέλουν να δημιουργήσουν προβλημα στις υπάρχουσες οικογένειές τους,προχωρούν σε έκτρωση....
    Και υπάρχει και η σκέψη που ίσως πέρασε από το μυαλό τους, όχι ηθική κατά την άποψή μου,να κρατήσει το μωρό η σκλάβα και εν αγνοία του συζύγου της να...."πολιτογραφηθει" με το όνομά του.
    Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες γιατί απλά πρόκειται γιά ενα πολύ προσωπικό και ευαίσθητο ηθικά ζήτημα....
    Πάντως ότι και να αποφασίσουν.....καλή τύχη και καλή χρονιά και στους ...τρεις τους!!!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Πώς μπορεί να αντιμετωπιστεί; Όπως σε κάθε εξωσυζυγική σχέση στην οποία συμβαίνει παρόμοιο "ατύχημα".
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Αγαπητή μου anthea, αν αυτά που γράφεις εδώ τα διάβαζαν Αφγανοί θα σου απαντούσαν με λιθοβολισμό της σκλάβας...  όμως επειδή ζητάς την γνώμη μελών ενος Ελληνικού bdsm site θα σου πω και την δική μου γνώμη.

    Κατ΄ αρχάς μιλάμε για σχέση Κ/υ ή για απλές ξεπέτες;
    Γιατί κατ΄εμε μου κάνει κάπως να υπάρχει σχέση αφέντη-σκλάβας που η σκλάβα είναι σε γάμο με άλλον άντρα και τρέχει κρυφά με την ψυχή στο στόμα για μερικές ώρες σε ένα αφέντη, για να ξεχαρμανιάσει απο την καύλα της και αφέντη που κάνει ακριβώς το ίδιο με τον δικό του γάμο.

    Αλλά ας το κάνουμε γαργάρα αυτό και ας πούμε ότι κάτι τέτοιο είναι σχέση Κ/υ, δεν μπορούμε όμως να κάνουμε γαργάρα (τουλάχιστον δεν μπορώ να το κάνω εγώ) το να υπάρχει Κ που να λειτουργεί τόσο ανεύθυνα με την σκλάβα του, να την αφήνει έγκυο και αυτή μετά να προσπαθεί να βρει λύση για το πρόβλημα της μέσα από τα μέλη ενός bdsm site. Την λύση κατ΄ εμε πρέπει να την βρει ο αφέντης της και μόνο αυτός αν είναι πραγματικός αφέντης και σκέφτεται με το επάνω κεφάλι και οχι μόνο με το κάτω...


    Καλή χρονιά, κούκλα μου!
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  5. Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας


    Ζητάς μια πολύ συγκεκριμένη απάντηση και σε αυτή θα απαντήσω , δίχως να μπαίνω στο είδος της σχέσης σου , αν έπρεπε να χρησιμοποιηθεί προφύλαξη , τι αποφασίζει ο Αφέντης , τι η σκλάβα κτλ.Όλα αυτά τα θεωρώ τρίτης σημασίας και δεν καλούμαστε να απαντήσουμε σε κάτι τέτοιο άλλωστε.

    Η ερώτηση αφορά ένα παιδί. Το ερώτημα είναι 1. πόσο θα ήθελες το παιδί του αφέντη σου να το μεγαλώνει ο αντρας σου και όχι ο φυσικός του πατέρας, αν θα το άντεχες κτλ
    και 2.το 1. θα ήταν εφικτό πρακτικά και αν ναι, με τι συνέπειες.

    Πάνω απ όλα θα πρέπει να ρωτήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό πως θα ένιωθες αν δεν συνέχιζες με την κύηση του παιδιού αυτού, γιατί για εμένα το 99% του λόγου πέφτει μόνο στην μάνα που το έχει μέσα της και σε ποσοστό 1% στους άλλους.

    Προσωπικά δεν θα έκανα ποτέ έκτρωση παρά μόνο εαν ήμουν ανήλικη, ή υπήρχε λόγος υγείας. Πλανήτη θα άλλαζα αν χρειαζόταν για να φέρω στον κόσμο ένα παιδί ( ας με χώριζε ο άντρας μου και ας με εξοστρακίζαν κιόλας).Το θεωρώ ως θαύμα από την ώρα της σύλληψης και όχι της γέννησης.Το ότι κάτι είναι αόρατο ( ψυχή/ πνεύμα κατά τη σύλληψη) δεν σημαίνει πως δεν υπαρχει κιόλας...Αυτή είναι καθαρά η υποκειμενική προσωπική μου άποψη.

    Κάνε ο,τι σου λέει η ψυχή , η καρδιά και το μυαλό σου.Να θυμάσαι ότι τα πάντα αλλάζουν όμως και τίποτε δεν είναι σταθερό ( σύζυγοι και Μάστερς και πάσης άλλης φύσεως πρόσωπα και καταστάσεις). Πάρε εκείνη την απόφαση που ο,τι και αν αλλάξει, δεν θα μετανιώσεις για αυτό που αποφάσισες.

    εύχομαι ΔΥΝΑΜΗ
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω πως την κατάσταση θα τη χειριστεί ο σύζυγος της σκλάβας.

    Και φοβάμαι με τον τρόπο που συμβούλευσε ο Mr. Grady τον Jack Nicholson.
    Ι fear you will have to deal with this matter . . . in the harshest possible way, Mr. Torrance.
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  7. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Όπως η εγκυμοσύνη μιας οποιαδήποτε παντρεμένης γυναίκας, με ένα άλλο παντρεμένο. Σκέψη και περισυλλογή και των δύο.

    Δηλαδή, πιστεύεις, πρέπει να περιμένει διαταγή από τον Αφέντη της, "κράτησε το" ή "ρίξτο";



     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2010
  8. Με τον τρόπο που θα το αντιμετώπιζε κάθε ζευγάρι. Είτε έτσι είτε αλλιώς.

    Γιατί όμως ένα τόσο σοβαρό θέμα θα αντιμετωπιστεί μόνο από τον «αφέντη»;
    Η «σκλάβα» - γυναίκα δεν έχει δική της γνώμη για το αν θα φέρει στον κόσμο
    ένα άνθρωπο;
    Γιατί το «χοντραίνετε» τόσο πολύ; Είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που
    εξετάζουν ένα τέτοιο ζήτημα με bdsmικους όρους; Αν υπάρχουν τέτοιοι έχω να
    τους πω πως ,οσο παράξενο και αν νομιζουν οτι είναι , υπάρχουν και ζητήματα
    που δεν έχουν αναγωγή στο πουλί μας και στο κώλο μας.
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Τι σοϊ αφεντες ειναι αυτοι που θελουν να ελεγχουν ανθρωπινα μυαλα, ψυχες και σωματα και δεν μπορουν ελεγξουν που θα χυσει το πουλι τους?
    Αει σιχτιρ πια !!!
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας


    Θα αποκτήσουν αυτοέλεγχο από τη στιγμή που θα μάθει ο σύζυγος της σκλάβας τα νέα.
    Μετρώντας δόντια από το πάτωμα θα αποκτήσουν αξιοσέβαστη εμπειρία που θα βοηθήσει να κυριαρχήσουν καλύτερα στο σώμα τους και να ελέγχουν αποτελεσματικότερα τις πράξεις τους.

    Σημαντικές αρετές σε ένα bdsm χώρο.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Ή μέχρι την στιγμή που θα το μάθει η γυναίκα του αφέντη και θα μετράει παντοφλιές ο αφέντης απο την γυναίκα του...   
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Έχω τη γνώμη ότι το θέμα είναι τόσο παλιό όσο και ο γάμος. Δεν είναι τόσο σπάνια περίπτωση ένα παιδί να φέρει ένα όνομα αλλά όχι και τα γονίδια που αντιστοιχούν στο συγκεκριμένο όνομα...

    Σκέπτομαι ότι ο Αφέντης αυτός έχει τώρα να σκεφτεί τη σκλάβα του και το παιδί του σε βάθος χρόνου και να κρίνει τί μπορεί να υποστηρίξει ο ίδιος. Αν μπορεί πρακτικά να προστατέψει παιδί πρώτα και σκλάβα μετά από την αγανάκτηση του συζύγου τότε του λέει τα νέα. Αν όχι, τότε δεν του λέει τα νέα. Απλό και το εννοώ.

    Ποιός πληρώ, θα ήθελα νά ΄ξερα...

    ΥΓ1. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ανήρ ηλικίας πάνω των τριάντα χρονών που αφήνει έγκυο γυναίκα κάπου στην ψυχή του ήθελε να το κάνει αυτό και κάπου η ψυχή του πανηγυρίζει και καλά κάνει και πανηγυρίζει...

    ΥΓ2. Ε, πια! Θα έχουμε τώρα ένα νήμα να κολλάμε στο κούτελο οποιανής και οποιανού λέει ότι τάχα μου δεν γαμάνε οι Μάστερ.
     
    Last edited by a moderator: 31 Δεκεμβρίου 2010