Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξέλιξη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 13 Φεβρουαρίου 2007.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Εξέληξη...

    εγώ πιστεύω ψιλοκατάλαβα το πόνο που διαρέει στην ατμόσφαιρα
    απλά γιατί να μην έχεις το σκλαβάκι σου να γονατίζει δημωσίως για να σε φιλήσει και να μη κοιτάνε περίεργα, γιατί να μη βγαίνετε έξω και να μην έχει φοράει το κολάρο με το όνομα Σας ;

    σε αυτό ναι μέσα μάζι σας  
     
  2. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Εξέληξη...

    Αλλου το πας μικρε μου  
     
  3. malesub25

    malesub25 Regular Member

    Re: Εξέληξη...

    Η άποψή μου στο θέμα είναι μάλλον απλή...Δεν πιστεύω ότι το σωστό βήμα εξέλιξης είναι να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε την εικόνα του κόσμου για το BDSM (τουλάχιστον με τους τρόπους που ανεφέρθησαν...) κυρίως για τους εξής λόγους:
    1) Δεν έχουμε ανάγκη να μας αποδεχθεί κανείς...Είναι δεδομένο ότι δεν μπορώ (και ειλικρινά δεν θέλω...) να δώσω σε ανθρώπους άλλων γενεών και ηθών να καταλάβουν τί επιθυμώ ή τί παίρνω από αυτό το lifestyle (ο Θεός να το κάνει, στη δική μου τουλάχιστον περίπτωση). Οι νεότερες γενιές αντίθετα είναι σίγουρα πιό δεκτικές και ίσως το μόνο πράγμα που θα άξιζε είναι κάποιος να τους εξηγήσει ότι το να επιζητείς κάποια πράγματα εκτός των καθιερωμένων δεν είναι απαραιτήτως παρέκκλιση...
    2) Δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να κάνουμε 'trend' το BDSM...Εγώ τουλάχιστον αν ποτέ συμβεί αυτό πιστεύω ότι θα μετατραπώ από switch σε Πλατωνικό Εραστή (...θα γράφω απλώς ποιήματα στις αγαπημένες μου), καθώς πιστεύω ακράδαντα στο "τα εν οίκω, μη εν δήμω...".
    3) Δεν μπορούμε να κάνουμε κινήσεις προς το ευρύ κοινό, όταν ακόμη δεν έχουμε επιλύσει βασικά "εσωτερικά" θέματα...Αλήθεια, πόσοι στο forum αυτό γνωρίζονται (έστω και εξ' όψεως) μεταξύ τους; Ή ακόμη, πόσα μέλη είναι αλήθεια fetishists (με την ορθή έννοια του όρου) και όχι απλώς περίεργοι αναγνώστες;

    Για να μιλάμε για εξέλιξη προς άλλες κατευθύνσεις, πρέπει τουλάχιστον να έχουμε μία κατεύθυνση...Αλλά δεν το βλέπω, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή...Π.χ. είναι ανάγκη να υπάρχει BDSM club για να έχουμε ένα τόπο συνάντησης; Δεν νομίζω...
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Εξέληξη...

    Λοιπόν Mannia τη βρήκα τη λύση!!!!
    Κάνε τις απαραίτητες κινήσεις για δουλειά. Εγώ δεσμεύομαι να σου βρω ένα αξιοπρεπές κατάλυμα και ευχάριστες συναναστροφές με κοινά ενδιαφέροντα!
    χαχαχαχαχ
    Αντε μην κάθεσαι!
    ετοίμασε βαλίτσες    
     
  5. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Εξέληξη...

    Χμμμ εχετε βαλθει να με κατεβασετε στον Νοτο   οχι οτι με χαλαει το αντιθετο θα λεγα!!!
    Η βαλιτσα ειναι μονιμα ετοιμη ζουζου μου! 
     
    Last edited: 14 Φεβρουαρίου 2007
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Εξέληξη...

    Οι περήφανοι lifestylers (που βγάζουν το pet βόλτα με λουράκι και μάσκα)δεν ζουν σε κανένα γκέτο.Μπορεί να ζουν και να εκδηλώνονται σε σχετικά ή αρκετά υποβαθμισμένες περιοχές της κάθε πόλης(που οι ανοχές είναι αντιφατικές),αλλά ότι κάνουν το κάνουν με τις δικές τους "πλάτες",χωρίς την προστασία κανενός community από πίσω...
     
    Last edited: 13 Φεβρουαρίου 2007
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Εξέληξη...

    Kαι που ειναι το προβλημα να το κανεις?
    Φοβασαι μην σε μαλωσει κανεις?
    Τι σε πειραζουν μερικα περιεργα βλεμματα αν εσυ κανεις αυτο που νιωθεις και απολαμβανεις.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Με λίγα λόγια φίλη Mannia..
    Πως συζητάς για ανοιχτές εκδηλώσεις,όταν η αντίδραση βρίσκεται ακόμα     στον αν πρέπει να έχουμε ένα ψωρόμπαρο να λέμε το μακρύ και το κοντό μας και όχι μόνο
     
  9. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Τι να κανω φιλε μου.. το παλευω! Με τον φτωχο μου τροπο, αλλα το προτπαθω!
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Εξέληξη...

    Μην έχεις καμία αμφιβολία πως θα γίνει κι αυτό εδώ σίγουρα.
    Το πότε είναι δύσκολο να το προσδιορίσεις.
    Η χώρα μας ακολουθεί με αργά μεν βήματα τις αναπτυγμένες χώρες, σχεδόν σε όλους τους τομείς, αλλά το κάνει.
     
  11. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εξέληξη...

    Σε βρισκω αισιοδοξο! Δεν βλεπεις εδω τι γινετε? Η Ελλαδα αποτελειται απο ανθρωπους με συγκεκριμενη νοοτροπια. Ας αλλαξει αυτη πρωτα... και ισως αλλαξουν κι αλλα πραγματα!
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Εξέληξη...

    Η νοοτροπία αλλάζει όταν αλλάζει και ο τρόπος ζωής.
    Ποίος περίμενε πως θα υπάρξουν στην Ελλάδα κάποτε gay/les bars, BDSM forums κλπ;
    Δεν είμαι αισιόδοξος, αλλά μπορείς να δεις τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες για να φανταστείς που θα είναι κάποτε και η Ελλάδα.

    Έστω και με το ζόρι θα εξ-ευρωπαϊστούμε