Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξέλιξη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 13 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Εξέληξη...

      Ισως να εχεις δικιο!
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Εξέληξη...

    Εγινες και με το παραπάνω κατανοητή, εγώ δεν έγινα κατανοητή, αλλά δε βαριέσαι...

    Έχω ζήσει στο εξωτερικό και ξέρω ότι προσφέρονται πάρα πολλές επιλογές για ξέδωμα μετά από τη δουλειά, γιατί περί αυτού πρόκειται. Μία από αυτές είναι και χώροι για BDSM. Όπως γνωρίζεις, αφού έχεις πάει, δεν μιλάμε για καφετέριες όπου κάποιοι συζητάνε περί βδσμ αντί να γράφουν στο φόρουμ   Μιλάμε για ποτάδικα όπου πηγαίνεις μ έναν συγκεκριμένο τρόπο και με συγκεκριμένες άκρες, δεν μπαίνει όποιος κι όποιος, και κάθεσαι για λίγο μέχρι να βρεις τρέχουσα παρέα και να προωθηθείς στα dungeons με τους επιστάτες σε κάθε δωμάτιο. Άλλοι τέτοιοι χώροι πιό ελαφριοί και αρκούντως πλαστικοποιημένοι είναι ανοιχτοί μετά τις εργάσιμες ώρες των στελεχών π.χ. στο Λονδίνο γύρω από το Σίτι, άλλοι πιό "σκληροί" είναι ανοιχτοί ΠΣΚ. Εδώ δεν έχουμε από αυτούς τους χώρους όπως δεν έχουμε απ όλα τ άλλα για (μη μαζικό) ξέδωμα. Έχεις καμμία αντίρρηση πάνω σ αυτό;

    Γενική κουβέντα ήταν λοιπόν, που κακώς αντιλήφθηκες ως παρέμβασή μου στο πώς περνάς τον ελεύθερο χρόνο σου.

    Αυτό που είπα, στην πολλοστή φορά που ειπώθηκε ότι "γιατί_να_τα_γράφουμε_στο_φόρουμ_ και_που_ξέρουμε_ότι_όσοι_γράφουν_τα_κάνουν_ κιόλας", ήταν ότι άλλο το να άλλο τ άλλο.

    Ότι κάποιοι θα το κάνουν για επίδειξη πιθανότατα θα το κάνουν και για επίδειξη, αν δεν σου πέρασε απ το νου, με συγχωρείς που το έγραψα και σε κακοκάρδισα.

    Δεν φαντάζομαι τίποτα.

    Την καληνύχτα μου.
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εξέληξη...

    Δεν εχω καμια αντιρρηση οσον αφορα του τι υπαρχει και τι συμβαινει στο εξωτερικο. Ομως ειναι δυνατον να μιλαμε για κατι τετοιο εδω? Ας γινουν πρωτα πιο απλα βηματα.. Δεν καταλαβαινω σε τι σε χαλαει το να υπαρχουν καποια στεκια οπως υπαρχουν αλλων ειδων.
    Οσο γιατι αναγραφονται μεσα σε τουτο το forum, γιατι οχι?
    Το αν καποιοι καταβαλλονται απο ακατασχετη επιδειξιομανεια, αυτο συμβαινει οπουδηποτε και οχι μονο εδω... εχει να κανει με τον ανθρωπο κι οχι με τον χωρο.
    Και κατι ακομη.. λιγοτερη ειρωνια = βημα προοδου!
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Για να δούμε λοιπόν τις πιθανές προοπτικές ενός τέτοιου χώρου.
    Χώρος συνάντησης με κοσμικό χαρακτήρα και bdsm ταυτότητα.
    Ψωνηστήρι δηλαδή, αντί να βάζουν αγγελίες να βρίσκονται εκεί, κι ότι κάτσει.
    Χώρος συνάντησης με αυστηρά κλειστό bdsm χαρακτήρα.
    Άρα πόρτα, κάρτα μέλους και σαφέστατα γκέτο.
    Χώρος εύερεσης συντρόφου προσανατολισμένο στο bdsm.
    Άρα και πορνείας.
    Χώρος κουβέντας απλά κι ανταλλαγής προβληματισμών.
    Μια χαρά καλυμένο παραμύθι, μόνο που δεν έχει δράκο.
    Παρ'όλα αυτά, και για να μη με θεωρείτε αρνητικό στις ιδέες σας, έχω μια πιο ρηξικέλευθη πρόταση.
    Έναν οίκο ανοχής με Αφέντρες, Αφέντες, σκλάβους και σκλάβες όπου θα μπορεί ο πελάτης να κάνει επιτέλους πραγματικότητα, τη φαντασίωσή του.
    Μάλιστα τα ενδιαφερόμενα μέλη του φόρουμ να έχουν και έπτωση στις αναγραφόμενες τιμές του καταλόγου.
    Έτσι θα μειωθούν πολλά τραγελαφικά φαινόμενα, όπως αλλαγής ταμπέλας εν μία νυκτί, από σκλάβος σε αφέντης, μείωσης ηλικίας απ τη μια μέρα στην άλλη κ.λ.π.

    Α.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εξέληξη...


    Η lilly δεν έγραψε κάπου ότι την χαλάει να υπάρχουν στέκια .
    Με απλά λόγια έγραψε πως δεν δίνατε να υπάρχουν ούτε καν σε απλή μορφή ,
    οχι οπως στο εξωτερικο ,
    γιατί από νομική άποψη δεν καλύπτονται .
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καλά τα λες αλλά μην ξεχνάς πως βρίσκεσαι στην Ελλάδα

    και συμφωνω ..... εσας σας αρκει αυτο ? .... δεν ειναι μονο το BDSM , αλλα πολλα περισσοτερα που συνθετουν την στασιμη νοοτροπια ....
    Αναδεικνυοντας το καθε θεμα , ξεχωριστα και ολοι μαζι , ..ισως μπορεσουμε καποτε να πουμε "καλη η ιδεα σου Ολανδε , Αμερικανε κτλ .. αλλα εμεις εχουμε κανει και κατι παραπερα" ....
     
  7. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Ρε συ sapfw πες μου, κάνεις κάτι στο ποστ ή προσφέρεις τίποτα με τον τρόπο σου??
    Τα ποστ έχω την αμυδρή εντύπωση πως είναι για να μιλάμε και να γνωριζόμαστε ρε συ!! Για να ανταλλάζουμε απόψεις και να μπαίνουμε σε σκέψεις και όχι σε εκνευρισμούς. Μιλάμε όλοι για το θέμα ΕΞΕΛΙΞΗ και εσύ μου την λες??? Μπορείς να καταλάβεις τι θέλω να σου πω!!!
    Το ότι μιλάω αόριστα μήπως έχω λόγο που το κάνω??? Κιαν γουστάρεις κουτσομπολιά από την πάρτι μου μάλλον εγώ δεν μπορώ να σε καλύψω, ψάχτα αλλού!! Όταν μία ερώτηση είναι αόριστη και γενικά αναφέρετε σε ορισμένο θέμα με αόριστες λύσεις τότε απαντάμε έτσι. Μιλάμε για την εξέλιξη!! Εγώ ή ο καθένας από εμάς δηλαδή τι πρέπει να κάνουν ??? να μπούμε στην διαδικασία να την λέμε!!! Δεν νομίζω.
    Απορώ πραγματικά και με στεναχωρεί το γεγονός που με βάζεις στην διαδικασία την άσχημη να σου απαντήσω !!!



    hermis
     
  8. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Θελω, απλα, να συμφωνησω με τα λεγομενα του hermis, μεσα απο τα διαφορα ποστ, οχι μονο εδω σε αυτα, αλλα γενικα, υπαρχει πολλες φορες ενα κλιμα εκνευρισμου και μια ταση επιθεσεις και ειρωνιας ανευ αιτιας. Το εχω δει ως παρατηρητης και μελος αυτης της κοινοτητας και με δυσαρεστει και με θλιβει. Δεν υπαρχει κερδος απο τετοιες συμπεριφορες, για κανεναν.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Ερώτηση 1η:Τι είναι γκέτο;(απάντηση υποχρεωτική)

    >> 2η: Τι διαφοροποιεί τις συναντήσεις από το στέκι;(απάντηση υποχρεωτική)
    >> 3η: Απο πότε η όποια αναζήτηση συντρόφου σε ένα χώρο είναι πορνεία;(απάντηση υποχρεωτική)
    >> (διευρυμένη)4η:Κατα συνέπεια αν κάνεις κάποια γνωριμία απο δω μέσα (όχι απαραίτητα από αγγελία)θα είσαι και εσύ πόρνος;Αν όχι τι σε διαφοροποιεί;Και αν δεν την κάνεις ούτε από δω μέσα που θα την κάνεις;(απάντηση υποχρεωτική)
    >> 5η:Απο πότε η αντίθετη άποψη είναι παραμύθι χωρίς δράκο;Μήπως είσαι ο πρωτοστάτης της αλήθειας και μας το κρυβες;(απάντηση υποχρεωτική)
    Με λίγα λόγια φιλαράκι.Το να μη σε παίρνει να σκεφτείς πως κάποιοι σκέφτονται διαφορετικά και έχουν άλλες οπτικές,είναι και δικαίωμα και θέμα δυνατοτήτων.
    Το να γυρνάς και να μιλάς για προσπάθεια γκετοποίησης και για επικείμενη επιθυμία πορνείας για μέλη που θα ήθελαν το κάτι παραπάνω ή το κάτι διαφορετικό ,πάει πολύ...(απάντηση προαιρετική)
     
  10. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Που βρήσκεις το κουράγιο φίλε Incomplete και του λες τόσα απορώ!!!!
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Μια φορά θα τα πω Ερμή...  
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    lol και εγώ που τα λέω βλέπουμε ΕΞΕΛΙΞΗ???? sorry αλλά πολύ εξυπνάκηδες μαζευτήκαμε και δεν μας σηκώνει ο τόπος!!! Μην μας πω αλλιώς!!!! Και αρσενικά και θηλυκά!!!