Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εξέλιξη...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 13 Φεβρουαρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εξέληξη...

    Ειναι και αυτο μια εξελιξη φιλε, η δικια μας εξελιξη, να σου την πω, να μου την πης, να χαμε να λεγαμε, ελεος βρε παιδια αφηστε τουλαχιστον αυτους που βλεπουν παρα περα μπας και καταφερουν κατι, και ας κατσουμε οι υπολοιποι στα αυγα μας , στους οικους ανοχης, στους δρακους μας, και αλλα συναφη που γραφουμε, α και κατι ακομα το μαθατε? Στο ακουσμα δημοσιος της λεξης σκλαβος σκλαβα κ.λ.π. εχει πεντε μηνες φηλακης ανευ εξαγορας το ακουσα στης ειδησεις γι'αυτο προσεξαιται πως θα εκφραζεσθαι εξω ναι?......   

    Και μην πη κανεις οτι ειρωνευομε γιατι θα κανη λαθος, απλος βαρεθηκα και κανω την πλακα μου, αλλωστε αυτο δεν κανουμε ολλοι εδω πλην ορισμενων εξαιρεσεων?

    Το φοριουμ μου θυμιζει κρυφο σχολειο μην βγη παρα εξω τιποτε γιατι χαθηκαμε, μα ο σκοπος του φοριουμ ειναι νομιζω να εξελιχθουμε μεσα απο διαφορες αποψεις για ολλα τα θεματα.

    Τελος παντον ειπα και εγω κατι για το θεμα, εγω παντος με μερικα ατομα ακομα το ψαχνω το θεμα γενικα, αμα καταφερουμε κατι θα σας το ανακοινοσουμαι, εως τοτε υπομονη και να την λεη ο ενας στον αλλο πιο συχνα ναι?.........   

    Ενα θεμα 30 απαντησεις, οι 20 καντραρισμα ο εναςστον αλλο, οι 10 απεγνοσμενη προσπαθεια αυτης που ανηξε το θεμα μπας και ακουση καποια αποψη επι του θεματος, ματαια ομως τσιφος παλι, κανενας δεν ειπε να κλεισουμε ενα ραντεβου για καφε να μιλησουμε για το θεμα, ολλοι απομακροι γιατι αραγε τι φοβαστε μην σας δη κανενας φιλος βανιλας και σας ακουση να μηλατε για bdsm και σας πη ανωμαλους, ε ναι ειμαστε ανωμαλοι αφου εμεις τα ανοικτα μυαλα φοβομαστε τι θα πουν οι αλλοι.
     
    Last edited: 14 Φεβρουαρίου 2007
  2. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Incomplete_
    Kατ' αρχήν να σε βγάλω από το μύθο που επαναλαμβάνεις.
    ΔΕΝ είμαστε φίλοι, ούτε καν γνωστοί.
    Στη συνέχεια να σου πω, πως η συνέυρεσή μας, σε ένα forum ΔΕ με υποχρεώνει να σου απαντήσω σε τίποτε.
    Πόσο μάλλον το ύφος του κειμένου σου...
    Παρ' όλα αυτά όμως θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω για μια ακόμη φορά.
    Ας ξεκινήσουμε απ' το γκέτο.
    Το γκέτο ή γκέττο, ήταν το όνομα που δόθηκε το 16ο αιώνα στις συνοικίες των Εβραίων στις πόλεις της κεντρικής Ευρώπης. Συνοικίες οικονομικά, κοινωνικά και πολιτικά αποκλεισμένες, ακόμη και με τείχη σε κάποιες περιπτώσεις.
    Για να φτάσουμε στα γκέτο της ναζιστικής Γερμανίας που φαντάζομαι πάνω σ' αυτά δε θέλεις κάποια επεξήγηση, κι από εκεί στα σύγχρονα οικονομικά και πολιτικά γκέτο του Παρισού, της Νέας Υόρκης, του Ισραήλ κλπ κλπ.
    Ως γκέτο λειτουργούν και όλες οι κλειστές κοινωνικές κάστες.
    Τις συναντήσεις τις διαφοροποιεί από το στέκι η εννοιολογική σημασία των όρων αφεαυτών.
    Συναντάω αυτόν που θέλω όταν το θέλω, ενώ στο στέκι συναντώ όποιον συχνάζει εκεί.
    Όσον αφορά την τρίτη σου ερώτηση, ξαναδιάβασε τι γράφω.
    Αναφέρω χωριστά πως το στέκι θα γίνει ψωνηστήρι σε πολύ σύντομο χρόνο, οπότε αυτοκαταργείτε η προσπάθεια παρέας, συζήτησης κλπ και χωριστά πως ένα τέτοιο στέκι θα προσελκύσει και επαγγελματίες του χώρου με τα γνωστά επακόλουθα.
    Σχετικά με την τέταρτη ερώτησή σου το πρώτο της σκέλος στο έχω ήδη απαντήσει.
    Τώρα το που κάνω εγώ τις σχέσεις μου, σίγουρα δε σε αφορά.
    Πάντως δεν τις έκανα στο ίντερνετ, χωρίς να κατακρίνω φυσικά αυτόν που το κάνει.
    Όσο για τον επίλογο, να μου επιτρέψεις να αμφιβάλω για τις αγνές προθέσεις των εκάστοτε υποκινητών.
    Και για τη διαφορετικότητα, που αναφέρεσαι, απλά κατέθεσα την άποψή μου.

    Α.
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Εφοσον εγω ξεκινησα αυτο το νημα και δεν μου αρεσει η τροπη που εχει παρει.. εχοντας την αισθηση οτι με αφορα, σε παρακαλω να εξηγησεις τι υπονοεις με αυτην σου την φραση και σε ποιους αναφερεσαι.
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Αναφέρομαι στους εκάστοτε υποκινητές Mannia, κι όχι σε σένα.
    Και για να μη ρωτά ένας ένας σε ποιόν αναφέρομαι, υπάρχει ζωή κι έξω από αυτό εδώ το forum.
    Εκεί λοιπόν αναφέρομαι.

    Α.
     
  5. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Σωστα, υπαρχει ζωη κι εξω απο δω, επρεπε ομως να σου ζητησω να εξηγησεις διοτι με τον τροπο που το εθεσες θα υπηρχανε παρεξηγησεις κι οχι αδικα!
    Σε ευχαριστω anyway.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Κακώς,ξανασκέψου το.Απλά μερικές φορές το νικ είναι και απρόσωπο.Πάω πάσο..

    Σαφώς.Παρολα αυτά το κανες και σε ευχαριστώ για αυτό..

    Πάει σετ ,ανάλογα σε αυτό που απαντάει,κυρίως όταν έχει χαρακτηριστικά που άφησα να διαφανούν..

    Η πρώτη πότε ήταν;

    Δε ζήτησα ιστορική αναδρομή(η οποία λανθάνει κιόλας σε κάποια σημεία).Παρολα αυτά σε ευχαριστώ..

    Λάθος(για μένα)

    Σε σχέση με τα συμφραζόμενα σου πιο πάνω τι γίνεται;

    Λέμε τώρα..

    Ιδανικό σενάριο.Όμως κάθε στέκι είναι και μια μικρογραφία του γενικότερου συνόλου.Και το σύνολο τα περιέχει όλα.Αυτό δε σημαίνει πως το καταδικάζουμε.

    Αφού λίγο πολύ όλα ταυτίστηκαν νοερά και αλυσιδωτά με ψωνιστήρι,θα είχε ενδιαφέρον η απάντηση σου..Ή μήπως απέχεις;

    Καλοσύνη σου.Σε ίντερνετ δεν τις έκανες.Σε μαγαζιά αποκλείεται.Σε εκκλησίες,γάμους,κηδείες,βαπτίσεις μπα..Σε καταστήματα,ζαχαροπλαστεία,βίντεο κλαμπ δε νομίζω..Σε δρόμο,λεωφορεία,μετρό,τρόλεϋ χλωμό..Τι μένει;Αγγελίες και πάσες.Πάσες;Η φίλη,της φίλης,του φίλου;Ντροπή!

    Μιλώντας για πρόθεση διαβασε τι λες,τι απαντάς σε ποιους και γιατί.Δε γίνεται φιλαράκι(άμα θες μην το διαβάζεις εγώ θα το γράφω) από τη μία να λέμε το μακρύ και το κοντό μας και μετά να μιλάμε για μαρκαρίσματα και δημοκρατικότητα.Σωστά;Σωστά..

    Έλεος πια...

    Και κάτι τελευταίο.Η απαξίωση και η εχθρικότητα προς ένα σύνολο(δημοκρατικό ως αντίληψη),όταν συνδυάζεται με θεωρίες περί ατομικότητας και κλειστότητας σε "άσφαλή" στεγανά,καθρεπτίζουν -σχεδόν προβάλλουν εσωτερικές ανασφάλειες και φοβία προς τους υπόλοιπους(εξίσου δημοκρατικό).Κάποιος που πρεσβεύει ,όσο λάθος και να κάνει,το πρέπει του συνόλου,έχει δικαίωμα να το υπερασπιστεί.Ακόμα πιο δημοκρατικό..
     
  7. paraktios

    paraktios New Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    πες μας ιδεες Mannia να γινει μια αρχη χωρις να ξεσηκωθουν τα πληθη 

    η αρχη ειναι το ημισυ του παντος λενε..  
     
  8. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Εξέλιξη...

    Δεν μπορω να αγνοεισω αυτο που συμβαινει και απο την αλλη ας μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τον λογο, για να μην βγαλω μονη μου τα συμπερασματα και αδικησω κανεναν.
    Ισως αυτο που λεω τωρα θα επρεπε να γινει ενα καινουριο νημα με ζητουμενο ειλικρινεις απαντησεις και αποψεις χωρις προσωπικες επιθεσεις και προσβολες. Ισως!
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εξέλιξη...

             
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εξέλιξη...

    Πάει πάνω από ένας χρόνος που η Θεσσαλονίκη κάνει τακτικές συναντήσεις...

    Έχουμε ξεπεράσει τα δύο χρόνια στο forum...

    Έχουμε γράψει πάνω 1000000 λέξεις...

    Ό,τι και άλλο να κάνουμε η εξέλιξη χρειάζεται ανθρώπους που είναι έτοιμοι να προχωρήσουν . Δεν περιμένουν τους πάντες να ακολουθήσουν , βαδίζουν με αυτούς που είναι αποφασισμένοι . Στην αρχή δύο , μετά μία παρέα και στο τέλος μία κοινότητα .

    Υπάρχουν λοιπόν αποφασισμένοι ;
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Εξέλιξη...

    Γραψε τον πρωτον αποφασισμενο και δυο τρια ατομα δικα μου φιλε Ηλια.
     
    Last edited: 15 Φεβρουαρίου 2007
  12. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Εξέλιξη...

    Διαβαζοντας αυτο το νημα νομιζω οτι μπορεις να καταλαβεις ποιοι ειναι αποφασισμενοι.
    Αναλογα με την κριση σου κανε και τις κινησεις σου. Το μπαλακι στα χερια σου!