Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επάγγελμα και BDSM τάσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Maley, στις 31 Οκτωβρίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    @Koproskylo

    Εξαιρετικά εύστοχος  

    @ όλους

    για το επάγγελμα που διαλέγουμε δεν ξέρω, οι προθέσεις / διαθέσεις / συμπεριφορές μας στο χώρο δουλειάς πιθανότατα επηρεάζονται από τους ίδιους παράγοντες που διαμορφώνουν το στάτους, έκφραση λίμπιντο δηλαδή, ανεξαρτήτως διαφοράς στους στόχους και στα μέσα, η επιβίωση όμως, όταν οι συνθήκες γίνονται ιδιαίτερα σκληρές, δεν έχει status. Όσο και να πληγώνει αυτό τα υποτακτικά άτομα. Ή μάλλον τη λίμπιντο όλων ανεξαιρέτως. Εκτός κι αν βγει κανείς, οποιουδήποτε status στο BDSM και status στο επάγγελμα και μας πει ότι η κρίση τον καβλώνει!
     
  2. danos

    danos Regular Member

    μεχρι φυλακή έκανα  
    σε κάνω ????
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    OK παιδάκια, πλέον είμαι ξηροκαρπάς και όχι ένας δικημαλάκας σαν χιλιάδες άλλους,
    γιατί φαίνεται ότι εδώ κάποιος εκτός από το όποιο status του, εκτός από το αν γαμεί η όχι,
    - εκτός αυτών όπως και πολλών άλλων - πρέπει να δικαιολογείται και για την δουλειά του.

    Άντε και να βγούμε να πουλήσουμε και σπίρτα, για να εφχαριστηθήται.
    Για μην ξαιχάσουμαι να γήνουμαι και ανωρθώγραφη που ήνε και αυτώ αγαπιμένω χόσιμο.

    Αυτή η μύγα θέλω να δω τελικά, ποιος θα την αφήσει να πάει στο καλό του θεού.

      
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2015
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Η εργασια μου ειναι η χαρα μου. Με βοηθα να κλεινομαι για ωρες, μερες μαζι της και ν απομονωνομαι απο τα παντα και απο την αλλη μου δινεο την ευκαιρεια να καλλιεργω ανθρωπους και χαρακτηρες. Με βοηθα στην κατανοηση της μοναχικοτητας της κυριαρχειας και της υποταγης και της εκπαιδευσης.
     
  5. aethereal

    aethereal Guest

    και μουσικη φροντιδα σε λουμποσυζητησεις..

     
  6. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    ...Ασταδιάλα,
    με συγκίνησες πρωί πρωί  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η επιλογή του επαγγέλματος δεν έχει καμία σχέση με τα στάτους και το βδσμ γενικότερα.
    Η άσκηση του επαγγέλματος τώρα, απαιτεί πολλές φορές υποτακτική στάση και άλλες τόσες ,κυριαρχική, τουλάχιστον όταν ασκεί κάποιος ελεύθερο επάγγελμα, όπως εγώ.
    Αυτό όμως δεν βλέπω πως συναρτάται με την λίμπιντο, έχει να κάνει με τις εκάστοτε συνθήκες που διαμορφώνει η πολιτεία, - με τα νομοθετικά και φορολογικά πλαίσια που θεσπίζει - τον ανταγωνισμό και τους χειρισμούς που απαιτούνται για κάθε πελάτη.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    @underherfeet

    η επιλογή του επαγγέλματος και η άσκησή του έχει να κάνει με την αγορά, η πολιτεία μπορεί να την ρυθμίζει ως ένα βαθμό, δεν δύναται να διαμορφώνει συμπεριφορές, θεωρώ, από όσα έχω παρατηρήσει στα ουκ ολίγα χρόνια που εργάζομαι.

    Όσο για τη λίμπιντο, όταν η επιβίωση απαιτεί όλη την ενέργεια που μπορεί να έχει ο καθένας και αυτή ακόμα δεν είναι αρκετή, μπορείς να μιλάς για λίμπιντο; Δεν πληγώνεται τότε η λίμπιντο ό,τι status και να 'ναι κανείς;
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    @gaby αυτα περι λιμπιντου σκεφτονταν τα πρωινα στην δουλεια και το βραδυ εδερνε την γυναικα του..  
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @gaby

    η πολιτεία βαράει το ντέφι και είτε χορεύεις στον ρυθμό που σου παίζει είτε της χιουμάς (αν και όταν μπορείς), απο όσα παρατηρήσει και γω στα ουκ ολίγα χρόνια που επίσης εργάζομαι.

    Για την λίμπιντο που λες, προφανώς και επηρεάζεται, δεν αναφέρθηκα όμως σ΄αυτό, αλλά στο κατά πόσον αυτή επηρεάζει την "υποτακτική" η "κυριαρχική" επαγγελματική στάση.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σαφώς πληγώνεται και η λίμπιντο, because no money, no funny!..  
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για απωθημένα, γιατί πιστεύω ότι δεν έχω         Και δεν γνωρίζω να πω για αντιστροφή ή όχι.
    Μπορώ να επιβεβαιώσω όμως από πρώτο χέρι ότι ένα εργασιακό περιβάλλον με παλαβούς ρυθμούς εναλλαγής των εξελίξεων, με σαφείς κανόνες, με πρωτόκολλο στην κατασκεύη και με αόρατη απειλή το μαστίγιο της απόλυσης, κάθε μέρα, μπορεί να προσφέρει πολύτιμο μάθημα για όσους ασχολούνται με το bdsm.

    Και θα σου πω πιο είναι αυτό το μάθημα. Στους ανθρώπους αρέσουν τα ζόρια         Στους ανθρώπους αρέσει το κάτι παραπάνω