Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επανατοποθετηση οριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 12 Αυγούστου 2019.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Χα!   ήρθε η ώρα λοιπόν

    Θα βγάλεις μια φωτογραφία ολοτσιτσιδος, θα πας στο αγαπημένο σου νήμα με τις προσωπικές φωτογραφίες, θα την ανεβάσεις και αναλόγως προσόντων θα αποφασίσουμε τι θα γίνει με την περίπτωση σου.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Αν αξίζουν εγώ θα κάνω Like      
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ΤΑ εχουμε ισοπεδωσει ολα εδω μεσα βλεπω ......

    το παλιοπαιδο στο φορουμ ειμαι ΕΓΩ και μονο εγω αντε μην τα παρω ΤΕΛΟΣ
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Κάτσε, περίμενε πρώτα να βρουν να τα φορτώσουν όλα σε εναν ένοχο....  
     
  5. Dux

    Dux Regular Member

    Τα μισά να μου'λεγε....
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    δεν συμφωνούνται. αλλιώς διαμορφώνονται.  
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αγαπητό Μπουμπλε ..
    Με την έννοια του edge play φτάνουμε το υπο στα άκρα , εξού και ο ορισμός της λέξης edge .
    Να επισημάνω σε αυτό το σημείο ότι διαχωρίζεται σε δύο κατηγορίες το sexual η mental manipulation.
    Στο πρώτο σκέλος διαχειριζεσαι την σεξουαλικότητα και το σώμα του υ στο δεύτερο το μυαλό την ψυχή του .

    Δυσκολεύομαι να δεχτώ αυτή την περίπτωση σαν edge play ... δημόσιος εξευτελισμός ναι edge όχι όμως .
    Βέβαια ο καθένας μας έχει διαφορετική οπτική του τι εστί edge .

    Στο δικό μου μυαλό edge σημάνει φτάνω κάποιον στα άκρα στα όρια του ,θέλω να δοκιμάσω αντοχές να αντιμετωπίσω φόβους , ταμπού, προκαταλήψεις κτλ.

    Πχ: Δεν μπορείς να ζητήσεις από έναν άνθρωπο που έχει φόβο στα ύψη και δεν ξέρει να κολυμπάει να κάνει βουτιά στην θάλασσα από ψηλό βράχο .
    Είναι αδύνατον !
    Αν ζητηθεί από κάποιον Κ αυτό είναι δήγμα ανωριμότητας και απειρίας ,με αποτέλεσμα .....
    1)το υ να ζητήσει safeword χωρίς να τον πολύ νοιάζει η αποδέσμευση .
    2)σε άγνοια κίνδυνου να κάνει το άλμα όπου θα πρέπει το Κ να είναι εκεί να περιμένει να παρέχει πρώτες βοήθειες κτλ. ( μεγαλώσαμε δεν είμαστε για τέτοια πια   )

    Θα πρέπει λοιπόν να του μάθεις πρώτα να κολυμπήσει,να ξεπεράσει την υψοφοβία και σιγά σιγά σε μια δομημένη σχέση εμπιστοσύνης θα του ζητηθεί να κάνει το άλμα .
    Αν πάραυτα το υ πει το safeword η δεν δεχτεί να κάνει το άλμα σημαίνει πως κάτι δεν έχει γίνει σωστά στο mindset του η δεν δέχεται σωστά τις πληροφορίες που δόθηκαν .
    Συμβαίνει ..
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εσύ είσαι είδωλο, είσαι ο μικρός θεούλης που έχει πάρει warning για off topic στο "Εκτός θέματος και άνευ τίτλου"
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Όταν από ένα νήμα περί (σεξουαλικών)ορίων, αναδύεται έντονη η οσμή της ανοργασμικότητας και το νήμα αυτό δεν βρίσκεται σε ιστότοπο σχετιζόμενο με την εκκλησιαστική οπτική των 7 θανάσιμων αμαρτημάτων, τότε κάτι είναι σάπιο στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.