Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επανατοποθετηση οριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 12 Αυγούστου 2019.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ω ρε, θα πέσει ξεπατικωτούρα επί αναθεωρήσεως στην αναθεώρηση, θα τα μάθουνε απόξω νεράκι κι ανακατωτά, μετά θα καμώνονται και ραντικαλίκια κιετς, κάτι σε "παλαιότερον φιλτάτη, δεν εγενόμην ορισμένως αντιληπτός, προς τούτον δε επαναδιεμόρφωσα την λεκτικήν εις την βαρβαρικήν καθομιλουμένην των μεταγενεστέρων, αντιλαμβάνεσθε λοιπόν το καταπίστευμα των εμπειριών άτινες εν ταυτώ συγκροτούν την εμήν πείραν, την οποία λέγω, γενναίως άμα τε και πλουσιοπαρόχως εν ευρυτέρα προσβάσει παρέχω, ως άλλοτε αρμόζει εις την, τρόπον τινά, κοινοτικήν επικοινωνίαν ακόμη και των εν μέλλοντι δυνάμει εμπλεκομένων"...
    ...
    ΥΓ: Στ' αρχίδια μας τα τρέιλερ...
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αχ αυτό το ίντερνετ που κάνει το κάθε κομπλεξικο να νιώθει σημαντικός.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με κάποιον που δεν ξέρεις ή απλά παίζεις σίγουρα όχι αλλά σε μια εδραιωμένη D/s σχέση το προηγούμενο δεν ισχύει.

    Σε μια σχέση που "χτίζεται" προσέχεις πως παίζεις, δεν τον ρίχνεις τον άλλον με τη μία στα σκληρά ή τουλάχιστον εγώ δεν θα το προσέγγιζα έτσι.

    Δεν βγάζω τον εαυτό μου απ' έξω, πάντα δίνω safeword σε plays γιατί ο σκοπός μου είναι να κάνω τον άλλον να το πει. Από την άλλη είμαι απλά σαδιστής και όχι Κ και το play είναι T/b και όχι D/s
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    δεν σας παρεξηγούμε. η νεότης απαιτεί πειραματισμούς και οι ομαδικοί πειραματισμοί απαιτούν λεκτική επικοινωνία. σε συνθήκες παιγνίου, ομαδικού και συνεργατικού, η συχνότητα χρήσης του κόφτη δεν έχει βαρύτητα. ρυθμιζόμενο ανταλλακτικό είναι.  
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Είναι αυτό που είπα πολύ πιο πάνω, συχνά λέμε περίπου τα ίδια με λίγο διαφορετικό τρόπο, αλλά ανεξήγητο πως, καταφέρνουμε και αλληλοσφαζομαστε

    Θα φταίει ο ανάδρομος Ερμής....  
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Τι εννοεις δεν μας παρεξηγεις ;
    Εγραψες ενα σωρο αστηριχτα πραγματα, σε αφησα απο σεβασμο στο στατους και στη συνεχεια το εκανες και προσωπικο. Διαβασε παραπανω τα μηνυματα σου.

    Ποιος ειναι ο παπαρας ; Ποιος δεν μπορει να χειριστει;

    Που ξερεις εσυ τι κανω εγω και πως το κα νω.

    Και δειχνεις και κατανοηση κιολας στο νεαρο της ηλικιας ;
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Απαντας σε μενα τονιζοντας οτι θελει προσοχη να μην ριχνεις τον αλλο στα βαθια, που χρησιμοποιω safeword και οχι σε ολους τους αλλους που δεν ; Ειναι δυνατον ;  
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Εγώ λέω παπάρα όποιον μπαίνει σε ένα φόρουμ που είναι γεμάτο και νέα παιδιά, που είτε τώρα ξεκινάνε είτε έχουν σχετική ακόμα εμπειρία, και χαρακτηρίζει έτσι την υποχρέωση τους να χρησιμοποιούν το σειφγουορντ μέχρι να μάθουν. Ακούς εκεί χαζές όσες στα πρώτα βήματα τους το χρησιμοποίησαν ή παπάρας οποίος ακόμα δεν γνωρίζει τα πάντα. Και ναι μια χαρά D/s κάνουν και οι κάτω των 30. Με τον δικό τους τρόπο.

    Τι πράγματα είναι αυτα; Σοβαρευτείτε λίγο γιατί στο όνομα του να το παίζεται βαριά πεπόνια και μάγκες εδώ μέσα μπας και σας κάτσει καμία απελπισμένη έχετε ξεφύγει.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @bumblebee εσύ πως νιώθεις την πρώτη, δεύτερη, τρίτη φορά όταν το υ (όχι b ή m) χρησιμοποιήσει το safeword;
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    - Οτι ηρθε η ωρα να σταματησω δεν εχει κατι αλλο να μου δωσει.
    - Οτι ηταν ενα επιτυχημενο play που ακουμπησε η ξεπερασε ορια.

    Για την ακριβεια εγω θα προβληματιστω αν σε οποιοδηποτε εντονο play δεν ακουστει το safeword.

    Διοτι αν ο σκοπος ηταν να ειναι εντονο, ο στοχος δεν επετευχθη.
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Και εάν αυτό γίνεται κατ εξακολούθηση;
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Τι εννοεις ; Αν με.κοροιδευει ; Αυτο θα το χα καταλαβει πολυ πριν το play και για το λογο αυτο δεν θα γινοταν play.

    Υπο το φως των απο πανω, αν ο στοχος ειναι το play να ειναι εντονο, τοτε θα ακουστει το safeword.

    Και αλλος τροπος ενα πλει να ειναι εντονο και ταυτοχρονα 100 % ασφαλες, δεν υπαρχει.