Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιδειξίας μια παρεξηγημένη λεξη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 25 Νοεμβρίου 2008.

  1. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Είναι ένα περίεργο θέμα που θέλω να ξετυλίξω, δε το έχω συντονίσει καλά μες το μυαλό μου ακόμα μα σαν μια γνησία αυθόρμητη γυναίκα θα το γράψω τώρα.
    Και ξεκινώντας από μένα πρώτα θα πω…
    Ναι είμαι επιδειξίας , μου αρέσει το σώμα μου ίσως, δεν έχω ένοχες με δαύτο πες, αυτοπεποίθηση, και ως φανατική γυμνίστρια κυκλοφορώ πολύ καιρό χωρίς ρούχα ή με ελάχιστα ρούχα με αποκαλυπτικά ρούχα…. Το πρόβλημα είναι πως η λέξη επιδειξία με παραπέμπει στα 15 μου όταν χρησιμοποιούσα 4 λεωφορεία τη μέρα και κοντά στην Ομόνοια Πειραιώς και μας την έπεφταν πολλοί ‘’ανώμαλοι?!!’’ που έδειχναν τα γεννητικά τους όργανα! και εγώ τους έκραζα διότι δε έπαιρνα χαμπάρι από μικρό. Δε ξέρω γιατρέ μου είμαι άρρωστη?
     
  2. elsacd

    elsacd New Member

    το θέμα κυρια δεν είναι πως το εκλαμβάνει ο επιδειξίας αλλα το πως το πλάθει στο μυαλό του ο ανώμαλος.....και φυσικά δεν είστε άρρωστη κυρια...οι άνθρωποι στην ομόνοια και όχι μονο έχασαν το μυαλό τους
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    μια χαρα ειστε!
     
  4. zwg

    zwg Regular Member

    Το να δείχνεις τα όμορφα μέρη του σώματός σου δεν είναι αρώστια είναι ανάγκη που την έχουν οι περισσότερες γυναίκες δείχνουν τα όμορφα μέρη τους παίρνουν κοπλιμέντα και νιώθουν σέξυ ανεβασμένες και πολύ λογικό αυτό... άρα Άρτεμις Όχι δεν είσαι άρωστη  
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Nαι βρέ μανάρι μου μα εγώ το επιδεικνύω λίγο παραπάνω, παράδειγμα
    Είμαι 14στα 15, μια κοπιτσα από το σουτιέν μου έχει ξηλωθεί, παίρνω μια βελόνα μια κλωστή κάθομαι καλοκαίρι μπρος τη μπαλκονόπορτα μου χύμα… στη 2η βελονιά σηκώνω το βλέμμα και βλέπω τον γείτονα από την απέναντι πολυκατοικία να κοντεύει να πέσει στο κενό στη προσπάθεια στου να με πλησιάσει  Ναι γελώ! Μου αρέσει το σκηνικό, σηκώνομαι μες τη καύλα χαϊδεύοντας ελαφρά το αΐδιο μου και πλησιάζω την ανοιχτή, καταλάθος ? κουρτίνα μου, και την κλείνω. Μια καυλωτικη επιδειξιομανης μου εμπειρία, καλή κατ’εμε! 
     
  6. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    ελπιζω να μην ζεις πλεον στην ιδια γειτονια.απορια που την βρισκεις την ορεξη βραδιατικα για ναζιαρικες ιστοριες?? 
     
  7. Nonsense

    Nonsense New Member

    Χωρίς να έχω σπουδάσει ψυχολογία, την επιδειξιομανεία την αντιλαμβάνομαι από την μια ως έκφραση σιγουρίας και απ' την άλλη ως ανάγκη επιβεβαίωσης αυτού που είμαι, άρα θέλω να προκαλώ και να τραβάω το ενδιαφέρον πάνω μου, δεν ήταν τυχαία ανοιχτή η κουρτίνα  ( τίποτα δεν γίνεται τυχαία)

    /φιλικά Nonsense
     
  8. cider

    cider Kitchen master

    Ωραία, μπορείς τώρα να έρθεις, σε παρακαλώ, να ξεπιάσεις τις τιράντες μου απ' το μπαλκόνι; Τόσα
    χρόνια κρεμασμένος έτσι, έχει αρχίσει να πιάνεται ο καβάλος μου.

    ο Γείτονας​
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2008
  9. Και μια φίλη μου η Ροδανθη είχε το ίδιο πρόβλημα.
    Θα ήθελα να στη συστήσω να το συζητήσετε αλλά δυστυχώς
    την σουτάρανε
     
  10. female

    female Contributor




    Ερώτηση - απορία

    Η γυναίκα επιδειξίας είναι ΟΚ, αλλά ο άντρας δεν είναι; Αν μια γυναίκα δείχνει το μουνί της στο γείτονα είναι ΟΚ, αλλά αν ένας άντρας δείχνει τον πούτσο του στη γειτόνισσα δεν είναι;

    Τι διαφορά έχει η μία επίδειξη από την άλλη;


     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    μπορει νε φαινεται υπερβολικο καπως αλλα αν γινεται απο ατομο που μπορει να υποστιριζει με τη συνολικη σταση του στη ζωη τετοιου ειδους συμπεριφορες μαγκια του(για γυναικες μιλω, το θεαμα ενος τυπου που χαιδευει το πουλι του στο μπαλκονι θα παρεπεμπε αλλου!).ενω μια γυναικα....μεγαλη αμαρτια! αν συνεβαινε
    να δω κατι αντιστοιχο μαλλον θα το σκεφτομουν για μερες!

    ενα ακομη σημειο στο οποιο οι γυναικες χαιρουν διαφορετικης αντιμετωπισης απο τους αντρες!αν ενας αντρας κανει κατι αντιστοιχο μαλλον για ανωμαλο θα τονε παρουν με τιποτα ντοματες κτλ

    ΥΓ "το να μπορει να το υποστιριζει" στη συγκεκριμενη περιπτωση ενδεχομενως συμαινει να ξερει πως να αντιμετωπισει το βλεμα(και ισως οχι μονο) του γειτονα οταν τον συναντησει στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας!
     
  12. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Αγαπητό Θήλυ χαίρομαι που θέσατε το πρόβλημα στην πραγματική του βάση και επί τη ευκαιρία θα ήθελα να στείλω αγωνιστικό χαιρετισμό σε όλους τους κατατρεγμένους που μόλις κάνανε πως ανοίγανε την καμπαρτίνα τους να δείξουν ότι πολυτιμότερο είχαν τους την έπεφταν διάφοροι και τους έκαναν μαύρους στο ξύλο... διότι συναγωνίστρια τι άλλο μένει στον άντρα τον ασίκη τον καραμπουζουκλή από το να κάνει πραγματικότητα αυτό που λέει καθημερινά, συνεχώς και αδιαλείπτως, το "πάρ' τ' @@ μου" δηλαδή .. είναι φανερό ότι μόνο ένας μικρόψυχος και μικρόμυαλος θα τον κυνηγούσε, αυτόν που κάνει πράξη τα όσα λέει!

    Έχουμε λοιπόν εδώ μια απόδειξη ότι - παρά την επίφαση - κατά βάθος η κοινωνία μας παραμένει ισχυρά σεξιστική και υπέρ των γυναικών, στις οποίες τα επιτρέπει όλα ... επαναλαμβάνω ΟΛΑ .. ενώ στους άντρες έχει θεσπίσει και επιβάλει περιοριστικές συμπεριφορές, δηλαδή .. μπουρμπούτσαλα. Ενθυμούμαι σε κάποιο νήμα, όπου ο προαναφερθείς άνδρας, ο ασίκης, ο καραμπουζουκλής, δεν μπορούσε να αποδείξει πόσο μα πόσο άντρας είναι αν δεν φόραγε γυναικεία ... ή αν δεν χρησιμοποιούσε το παριζάκι, τον πύργο του Αιφφελ, το Καπιτώλιο ενδεχομένως, το Κολοσσαίο και άλλα landmarks .. είναι πάντως προς τιμή τους που δε θέλουν να εγκολ(π)ωθούν την Ακρόπολη, τους Στήλους του Ολυμπίου Διός, τους Δελφούς, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά ότι οι Έλληνες, ως έλληνες εμεγαλούργησαν και δεν μασάμε εμείς από τόσο μικρά οικοδομήματα ... άλλωστε στον πλανήτη ΕΛ είχαμε μεγαλύτερα! Αυτά να τα βλέπουν οι εβραίοι (ακούς κορνήλιε καίσαρα   που ένα τριόροφο κτίσανε (τον Ναό του Σολομόντα) και μας κουνιούνται ... αλλά όπως λέει και ο ποιητής .. είναι κακό στην άμμο να κτίζεις παλάτια .. και έτσι τους πέσανε όλα και καλά πάθανε, σε ευχαριστώ θεέ μου, που τους έκανες κακό, τόσο καλός που είσαι!

    Καταγγέλλω λοιπόν τον σεξισμό και την αδιαφάνεια, που γέννησε το σκάνδαλο του Βατοπεδίου, διότι η καταπιεσμένη επιδειξιομανία στους άνδρες (ενδεχομένως να είναι μεγαλύτερη στους άνδρες με τα μαύρα ή σε αυτούς με το παριζάκι/αιφφελ/καπιτώλιο κλπ) προκαλεί αύξηση της λίμπιντο και η παρεκτροπή της τους κάνει χοντρογούρουνα που κοιτάνε μόνο το χρήμα - σχώρα με Παναγία μου -- και μόνο άμα βγάζουν την ξερή τους έξω την βρίσκουν ... και τους βλέπουν οι γυναίκες τους αντιγράφουν και τα βγάζουν και αυτές και τις προάλλες η κυρά Μαντώ που το έκανε και αυτό - το τι έχει κάνει αυτή δεν λέγεται αλλά ποτέ δεν την είπα ότι είναι η μπήξε και η δείξαι (έμφαση στο δείξαι λόγω νήματος) - την μάζεψαν γιατί της έχουν κρεμάσει τα μαστάρια και κόντεψε να σκοντάψει η κακομοίρα ...

    Αυτά είχα να πω κυρά Θηλυκιά μου και αν τα κατάλαβες μπράβο σου .. πέρνα να σε τρατάρουμε λεκουμάκι