Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιλογές σωστές ή λάθος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 26 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Αγαπητες μου Thelma and Louise, sorry soft_crystal ηθελα να πω...

    Aν βρειτε αυτον που αναζητατε και ειναι ετσι οπως τον περιγραφετε...
    στειλτε τον και σε μενα.

    Αν μοιαζει και στον Brad Pitt ακομα καλυτερα!'

    Mη φανταστειτε τιποτε αλλο πονηρες  
    Θελω να τον γνωρισω μονο  
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2006
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Μια παρέμβαση αν μου επιτρέπετε και μένα ,
    που διαβάζω ,
    και γενικά τελευταία δεν καταλαβαίνω και πολλά η χαζή ,
    και μεταξύ Μπραντ Πιτ και γίδας ,
    νομιζω πως αυτή η απαντηση ...

    ‘’ Originally Posted by thelma
    Και εγω θα επελεγα να δωσω τον ελεγχο της ζωης μου σε καποιον.
    Θα με ικανοποιουσε απολυτα.Αλλα ολο τον ελεγχο.....οχι μονο ποτε θα φαω,ποτε θα πιω ,τι θα φορεσω κλπ.
    Να ελεγχει τις εννοιες μου,τα προβληματα μου,τις υποχρεωσεις μου...ολα.Αλλα να μου τα λυνει κιολας.
    Γιατι ετσι ελεγχο...ναχουμε να λεμε....μπορω να ελεγξω και εγω ολο τον κοσμο.
    Λοιπον...ποιος θελει να με αναλαβει???
    οσοι πιστοι προσελθετε ‘’ ,

    δεν ταιριάζει εδώ , αλλά στο δικό σου θέμα thelma .

    Eίναι εκείνο που … έχανα ... στο '' νόημα '' του νήματος σου και τελικά ,
    thanks God ….το βρήκα , έστω και αλλού !


     
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Aπορω που αργησες anasia{L G}... !!!
    Εσυ κατι τετοια τα πιανεις στον αερα.    
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Ομολογώ Εύα μου !

    Με αυτά και με τ άλλα … έχω χάσει την ευστροφία μου !

     
     
  5. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Δυστυχώς ο μύθος υπάρχει. Κακώς μεν, αλλά υπάρχει. Οι απόλυτες απόψεις, όμως, δεν φέρουν αποτέλεσμα άλλο πέρα από την πόλωση. Υπάρχει πληθώρα αποχρώσεων του γκρίζου...
    Η θέση σου με βρίσκει σύμφωνο lilly. Αν ήταν αυτάρκης μια υποτακτική, γιατί να επιθυμεί την χειραγώγησή της;
    Ουσιαστικά αυτό είναι η έννοια της φράσης "παραδίδω τον έλεγχο". Δεν σχετίζεται με αδυναμία, αλλά με επιθυμία.
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2006
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Γιατί να κάνουμε εκπτώσεις δεν το καταλαβαίνω η όλα η τίποτα.   
     
  7. hugger

    hugger Regular Member

    Εχεις καθε ευκαιρια απο μενα tender lilly. Αλλωστε το πρωτο πετυχημενο βημα οπως λενε, να κανεις τη γυναικα να γελασει, οπως φαινεται τοκανα. Αληθεια, ακομα σκλαβα το παιζεις, εσυ, κυριαρχη τοσο πολυ του εαυτου σου, και ειμαι σιγουρη και των εαυτων πολλων αλλων?  
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Ευχαριστώ για τον καλό λόγο και τις καλές προθέσεις hugger  

    Τώρα πιά είμαι υποτακτική και ίσως κάποτε σκλάβα, όχι "ακόμα". Τί σύμπτωση, να βγεις να το πεις αυτό σ ένα από τα λίγα νήματα όπου πραγματικά είχα την ευκαιρία και μίλησα από καρδιάς και νιώθω τόσο μα τόσο εκτεθειμένη ως άβουλη γίδα ...

    Συνήθως "ακόμα" φαίνομαι έτσι όπως με βλέπεις, πλην όμως τα φαινόμενα απατούν  

    ΥΓ. Άλλο το τί θέλω και τί κάνω και άλλο το τί (βλέπουν οι άλλοι ότι) μπορώ.
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Η προσωπική μου άποψη είναι η εξής .
    Θέλω να δώσω τον έλεγχο μου σε Κάποιον όχι επειδή εγώ δεν μπορώ να πάρω αποφάσεις, το κάνω και μάλιστα αρκετά καλά αλλά επειδή η παράδοση ελέγχου δεν είναι αυτοσκοπός αλλά το μέσο,το οποίο είναι άμεσα συνδεδεμένο με την υποταγή.
    Ο σκοπός είναι η υποταγή όλα τα άλλα είναι μέσα προς την επίτευξη αυτού του σκοπού.
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2006
  10. amira

    amira Regular Member

    Σας ευχαριστώ, όλους για τις απαντήσεις σας. Θεωρώ ότι όλοι μου δώσατε ένα κομμάτι από την δικιά σας αλήθεια και κάποιοι άλλοι το είδατε λίγο διαφορετικά το θέμα.
    Για όλες τις επιλογές μας, σαφώς, είμαστε υπεύθυνη εμείς αλλά όχι πάντα για την κατάληξη τους...
    Ας μετανιώνουμε λοιπόν για αυτά που κάναμε και όχι για αυτά που δεν κάναμε....
    Όμως τις επόμενες φορές θα ξέρουμε πλέον, ότι πρέπει να έχουμε τα ματιά μας λίγο πιο ανοιχτά.
     
  11. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Αν έχεις τα μάτια λίγο ανοιχτά, το πιο πιθανό είναι να σου ξανασυμβεί. Προτείνω τα ματάκια ορθάνοιχτα  
     
  12. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Ουφ έλεος πια.... νομιζω πως το μηνυμα της amira ηταν σαφεστατο...μπορει με διαφορετικα λογια αλλα zofia δεν μπορει να εισαι τοσο αλλου ωστε να μην καταλαβαινεις πως αυτο εννοουσε!
    Και επιτελους καλο ειναι να στεκομαστε σε πιο ουσιαστικα πραγματα και να μην παιζουμε με τις λεξεις.