Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιλογές σωστές ή λάθος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 26 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Μου αρέσει να δίνω σημασία στις λέξεις, όπως και το να κάνω χιούμορακι. Δε βλέπω που το πρόβλημα.
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Προβλημα? Κανενα..... Αρκει καλη μου να αντιλαμβανομαστε σωστα οσα διαβαζουμε και να περναμε μηνυματα που πιανουν τοπο! Απο αμπελοφιλοσοφιες χορτασαμε...
    Αλλα περι ορεξεως..... (ας μεινει εδω)!
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Δε μπορείς να γνωρίζεις τί αντιλαμβάνομαι και τί όχι...εξέλαβα την αντίδραση σου ως υπόδειξη για το πως μιλάω και υποδείξεις δε δέχομαι. Ειλικρινά δε θα το συνεχίσω γιατί τείνει να γίνει προσωπική αντιπαράθεση.
     
  4. Ψυχραιμιααά (και από τις 2 πλευρές).
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor


      Sweet_Distress μια χαρα ολα!
     
  6. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Επιλογές σωστές ή λάθος.

    Ψύχραιμες είμαστε νομίζω   εκφράζουμε απόψεις έστω και διαφορετικές. Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε άλλωστε
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

  8. Έτσι μπράβο  
     
  9. amira

    amira Regular Member

    το νημα αυτο εχει να κανει με το οτι εκει εξω κυκλοφορει οτι να'ναι και πολυ μπορουν να καταστρεψουν τις ιδεες σου και τις αποψεις του μονο και μονο επειδη ειναι kinky αλλα το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε? Συνεχιζουμε ή τα παραταμε επειδη φοβομαστε...
    Εγω τελικα αποφασισα να συνεχισω αλλα και να παω πιο βαθια. Τελικα με ωφελησε γνωρισα επιτελουσ την amira....
    Ευχομαι σε ολους να γνωρισουν την ομορφια τις ζωης.....
     
  10. Cruel_Captain

    Cruel_Captain New Member

    Σαφως οι επιλογες ειναι εκεινες που μπορουν να σωσουν αλλα και να καταστρεψουν την ζωη καθε ατομου. Το θεμα ειναι ποιος και τι καθοριζει τις επιλογες μας. Η απαντηση ειναι η προσωπικοτητα μας που διαμορφωνεται απο τις γνωσεις, βιωματα-εμπειριες, επιδραση του στενου αλλα και ευρυτερου κυκλου μας και κυριως απο το ποσο σκληρο αγωνα δινει ο καθενας να γινει καλυτερος. Πρεπει να σημειωθει οτι υπαρχουν πολλα ατομα που δεν ειναι σε θεση να δωσουν στην πραξη αυτον τον αγωνα αρα το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να αναζητησουν αλλους που εχουν την δυνατοτητα να κερδισουν τις μαχες γι' αυτους.

    Στο κειμενο σου αναφερεις τις φρασεις " επιλεγώ να παραδοθώ κάπου, Μου αρέσει να δίνω τον έλεγχο της ζωή μου" αλλα και την αντιφατικη "Δεν χάνω τα δικαιώματα μου".
    Οταν επιλεγεις παραδοση στο προσωπο της αρεσκειας σου, δεν πρεπει να εχεις δικαιωματα αν θελεις να δωσει και να κερδισει τις μαχες σου για σενα.