Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερωτεύονται οι Κ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Όνομα, στις 18 Αυγούστου 2023.

  1. MG

    MG Irregular Member Premium Member

    Άλλα για να αφήσουμε τη ζωολογία , συμφωνείς ότι η λέξη "Κυριαρχικός" έχει πολλές εκφράσεις , εκφάνσεις και παραλλαγές, και ότι δεν υπάρχει μια και μόνο μια ορθόδοξη απάντηση στην ερώτηση αν ο Κ ερωτεύεται;
     
  2. Όνομα

    Όνομα Regular Member

    Στην πρώτη σας απάντηση, δηλώσατε ότι ένας/μια Κ, φυσικά και ερωτεύεται. Ακολούθως αναρωτηθήκατε τι ερώτηση ήταν αυτή.
    Τώρα δηλώνετε ότι δεν δύναται να υπάρχει μια και μόνο μια ορθόδοξη απάντηση, σε αυτό το ερώτημα.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Άλλο πράγμα όμως ο κυριαρχικός και άλλο ο Κυρίαρχος.
    Από ότι αντιλαμβάνομαι το "Κ" στον τίτλο του νήματος αναφέρεται σε Κυρίαρχο.
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2024
  4. Όνομα

    Όνομα Regular Member

    Δεν είναι σκοπός μου να πυροδοτήσω κάποια διαφωνία. Για αυτές τις εκφάνσεις εκδήλωσης του έρωτα, που αναφέρετε, άρχισα το νήμα.
     
  5. MG

    MG Irregular Member Premium Member

    Η απάντηση μου είναι ότι ο Κ (δεν θα το γράψω αναλυτικά για να μην μπλέξουμε πάλι με τους ορθόδοξους ορισμούς της βίβλου του bdsm) φυσικά και ερωτεύεται, όπως κάνουν όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι στις ερωτικές τους σχέσεις.

    Αυτό δε σημαίνει ότι όπως και ανάμεσα σε όλους τους υπόλοιπους ανθρωπους δεν θα υπάρξουν και Κ που θα απαντήσουν "οχι" στην ίδια ερώτηση.

    Θέλω να πω, δεν υπάρχει μια και μόνο μια ορθόδοξη απάντηση στο ερώτημα αυτό.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ομοίως το να βλέπεις παντού ροφούς επειδή δεν έχεις τύχει σε λευκό καρχαρία.
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2024
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Στη δική μου εμπειρία, στον Έρωτα αυτό που είναι ο ερειστικός ιστός είναι το διαφορετικό (εν αντιθέσει με άλλου είδους σχέσεις που είναι το όμοιο, το κοινό). Άρα δεν βρίσκω γιατί να μην συμβαίνει.
    Βέβαια οι ορισμοί και οι αναπαραστάσεις που έχει ο καθένας για το τι εστί Έρωτας μπορεί να ποικίλλουν.