Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερώτηση περί τιμωρίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 13 Ιουνίου 2016.

  1. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Προσωπικά τή βάζω να μετράει για τη δική μου ηδονή και απόλαυση.  

    Διαβάζοντας όμως μερικά σχόλια σ' αυτό το νήμα (περί απελευθέρωσης της ηδονής της υποτακτικής με την έλλειψη μετρήματος), την επόμενη φορά θα δοκιμάσω το μαστίγωμα χωρίς μέτρημα.

    Άν και με το μέτρημα τό απολαμβάνει πάρα πολύ!  
     
    Last edited: 20 Ιουνίου 2016
  2. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Καημενο βικακι...
     
  3. Νομίζω ότι αν με έβαζε να μετράω η να διαβάζω κάποιο κείμενο θα είχαμε σοβαρότατο πρόβλημα .. εκείνη την ώρα δεν δέχομαι τίποτα που να με αποσπά απο την απόλαυση μου.
    Απλά δεν θα το εκανα.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Αυτό, να σου ζητάνε να πεις ευχαριστώ, εμένα πάντα με ξενέρωνε, δεν θα το έκανα ποτέ, το θεωρώ χαζό κι ανούσιο.
    Και υποκριτικό να προσθέσω.... 
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    "ευχαριστώ" μόνον ένα, στο τέλος.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Δεν θα διαφωνήσω, αλλά πρέπει να είναι αυτόβουλο, όχι κατ΄απαίτηση. Συμφωνείτε?
     
  7. Έχεις δίκιο Ναι. Ένα ευχαριστώ στο τέλος μου αρκεί εμένα. Έτσι μου δείχνει ο κ μου πόσο τον ευχαρίστησα.
    Εντάξει δεν τον υποχρεώνω κιόλας Να το πει.. αν του βγει.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    είναι καλύτερα να είναι αυτόβουλο. δεν διαφωνώ. ωστόσο οι κώδικες δομούνται.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Και οι κώδικες δομούνται και τα λιμάνια επίσης...
    Ωστόσο, δεν βρίσκω το νόημα στο να υποχρεώνεις κάποιον να σου λέει ευχαριστώ.
    Ούτε απολαυστικό το βρίσκω, ούτε καυλωτικό, ούτε τίποτα.
    Αναρωτιέμαι δηλαδή τον λόγο που κάποιος θα τό κανε.
    Ούτε τιμωρία μπορεί να είναι, γιατί απλά δεν είναι επώδυνο με κανέναν τρόπο. Σκέτα ανούσιο το βρίσκω.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    για λιμάνια δεν έχω την ελάχιστη γνώμη.
    το να "υποχρεώσεις" επίσης ελέγχεται, το να απαιτήσεις συντάσσει κώδικα και σχέση.
    τα γούστα αφορούν τους εμπλεκόμενους, το πώς εισπράττεται ή επικοινωνείται το κάθε τι.
    μπορώ να καταθέσω μια γνώμη για το δικό μου γούστο, αλλά ποιόν αφορά;
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Μεταμεσονύχτια φληναφήματά μου, μην δίνετε σημασία.
    Στην τελική τίποτα δεν αφορά κανέναν πραγματικά, συζήτηση κάνουμε. 
     
  12. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Το μετρημα επεισης βοηθαει στο να εμπεδωσει ο υποτακτικος την τιμωρια και να μην λαβει απολαυση από αυτην, όταν προκειτε για τιμωρια ο υποτακτικος δεν πρεπει να την απολαμβανει, διαφορετικα χανετε η αξια της. Θυμαμαι όταν για πρωτη φορα τιμωρηθηκα με αυτόν τον τροπο, μου ζητησε να γδυθω εντελως να σταθω στα τέσσερα και με την ζωστηρα του αρχισε να με χτυπα με δυναμη, μου ζητησε να τις μετραω μεχρι το 20, εάν εχανα το μετρημα θα αρχιζε από την αρχη. Οσο μετρουσα ενιωθα τελειως ταπεινωμένος αλλα και υπάκουος οσο δεν πηγαινε, αργοτερα η αναμνηση αυτης της τιμωριας με ωθουσε να υπακουω τυφλα σε ο,τι μου ζητουσε, ακομα ακουω την ζωνη του να χτυπα μεολη την δυναμη το κορμι μου.