Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερώτηση περί τιμωρίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 13 Ιουνίου 2016.

  1. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Προσωπικά δεν έχω ζητήσει ποτέ να μού λέει "ευχαριστώ".

    Εάν μού ερχόταν όμως η όρεξη να τής τό ζητήσω, θα μέ καύλωνε, όπως και το μέτρημα στα χτυπήματα. Κι εξηγώ τον τρόπο:

    Όταν μετράει τα χτυπήματα, όπως και όταν υποχρεώνεται να πεί "ευχαριστώ" σε κάθε -δυσάρεστο, τό τονίζω και τό υπενθυμίζω- χτύπημα, εγώ τό εκλαμβάνω ώς περισσότερη υποταγή, ώς μεγαλύτερη ταπείνωση... Έτσι κι εγώ καυλώνω παραπάνω...

    Οπότε, προσωπικά τό βρίσκω αρκετά καυλωτικό...

    Αλλά, περί ορέξεως... Ό,τι τραβάει η όρεξη της καθεμιάς και του καθενός! Το θέμα είναι να γουστάρουμε!
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Πολλές υ προκαλούν τιμωρία για να το ευχαριστηθούν. Αν η τιμωρία γίνεται καύλα το έχασες το παιχνίδι. Ακόμα κι αν πρόκειται για την ίδια πράξη σε παιχνίδι και στην τιμωρία (π.χ. μαστίγωμα), η διάθεση του Κ στην τιμωρία θα πρέπει να προκαλεί δυσφορία και ψυχικό πόνο στην υ. Προσωπικά προτιμώ ψυχολογικές τιμωρίες όπως να της στερήσω την παρουσία μου (κοινώς να τη διώξω και σιγή ασυρμάτου για κάποιο χρονικό διάστημα) ή να τη βάλω με τη μύτη στον τοίχο για ώρες ή να τη στείλω να γλύψει το σπίτι. Η τιμωρία δεν πρέπει να είναι προβλέψιμη. Στις ελάχιστες φορές που μετρούσε απλώς μάθαινε αριθμητική. Μέχρι ποιό αριθμό θα μάθαινε, δε το ήξερε.
     
  3. clarisse

    clarisse Regular Member

    Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνη, και με όλο τον σεβασμό - και κυρίως για την επιμόρφωση των νεοτέρων και αδαών:

    Γλείφω: εφαρμόζω και γλιστράω τη γλώσσα μου πάνω σε κάτι.

    Γλύφω: λαξεύω, επεξεργάζομαι την πέτρα ή άλλο σκληρό υλικό με σκοπό την παραγωγή ενός γλυπτού.
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Κατι πιο συμβατικό. Η τελευταία τιμωρία που έχω επιβάλει (το εγραψα κι αλλου) ηταν το να την ξυπνησω στις 3 και να πλυνει, να σφουγκαρισει και να κανει το σπιτι λαπμίκο, κοινώς να το γλ(ει)υψει. Καθόλου καυλωτικό. Τιμωρητικό λογω ωρας.
    ΟΚ. Εχω ελαφρά δυσλεξία. Με την ορθογραφία κανω πολλές προπάθειες. Το σημειώνω.
     
    Last edited: 5 Σεπτεμβρίου 2016
  5. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Μια τιμωρια που μου επεβαλε μερικες φορες ηταν να με βαζει γυμνο να σφουγγαρισω ολο το σπιτι με σφουγγαροπανο πεσμενος στα τέσσερα, όταν εβλεπε καποιο σημειο που δεν το 'χα περασει μου εριχνε μια δυνατη βιτσια στα πισινα. Το σπιτι ηταν σχετικα μεγαλο και μου επερνε πανω αο μιαμιση ωρα να το τελειωσω.
     
  6. clarisse

    clarisse Regular Member

    Εδώ βλέπουμε τον τρόπο με τον οποίο μπορούμε πραγματικά να γλ(ει)υψουμε το σπίτι. George Pichard. Marie Gabrielle de Saint-Eutrope.

     
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Το μετρημα στο μαστιγωμα και το ευχαριστω κατα το δικο μου σκεπτικο,ειναι ταπεινωτικο.
    Αντι να βρισεις ή να πεις κατι αλλο καθεσαι και μετρας λες και ζητας το χτυπημα,περιμενεις και αριθμεις.
    Το ευχαριστω ειδικα,ειναι χτυπημα στον εγωισμο.
    Καπως ετσι το βλεπω εγω
     
  8. clarisse

    clarisse Regular Member

    Οι υποτακτικές δεν έχουν εγωισμό απέναντι στον Κύριό τους. Βιώνουν μόνο απόλαυση κατά την ταπείνωσή τους στα χέρια Του.
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Το 'ευχαριστώ' για εμένα είναι αυτό που είναι, πραγματικά δηλαδή..ευχαριστώ.
    Αν δηλαδή δεν σε μαστιγώσει, δεν ασχοληθεί καν να σε πονέσει, θα σου αρέσει; εμενα πάντως κα θο λου. Οπότε όταν αποφασίζει να το κάνει, ε τι άλλο απο 'ευχαριστώ' ; Καθόλου ταπείνωτικά δεν το βιωνω εγώ, απλά μου υπενθυμίζει κάποια πραγματάκια  
     
  10. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Δεν ειναι και λυτρωτικο? Ειδικα σε τιμωρια?
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το θέμα είναι σε ποιες περιπτώσεις κάνει η μάσκαρα να είναι αδιάβροχη, σε ποιες όχι και σε ποιες δεν χρειάζεται καθόλου...
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @clarisse ευστοχο το μηνυμα σου,δε καταλαβαινω ομως γιατι διαλεξες να το στειλεις ως απαντηση προς εμενα.Δεν ειπα πως το βλεπουν οι υποτακτικες αλλά πως εγώ το βλεπω.
    Επίσης μια ερωτηση-απορια.Πως ταπεινώνονται οι υποτακτικες άμα δεν εχουν εγωισμο;