Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εσωτερική σύγχυση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Miss_Kirlian, στις 23 Απριλίου 2007.

  1. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Μετά από πολλές σκέψεις και εσωτερικές συγκρούσεις,θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να ακούσω τη γνώμη σας, γιατί εγώ δεν μπορώ να βρώ άκρη.
    Όπως γνωρίζετε, είμαι και ως εκ τούτου δηλώνω Domme. Αυτό μου βγαίνει με τους περισσότερους άντρες - ή μάλλον σχεδόν ολους-και σε αυτόν το ρόλο είμαι ο εαυτός μου, περνάω υπέροχα και γενικώς έτσι μου βγαίνει και αυτό είμαι.
    Υπάρχουν όμως, άπειρες φορές, που χωρίς να έχω κάποιον συγκεκριμένο άντρα στο μυαλό μου ως πρότυπο, να θέλω να βρω κάποιον που να με συνεπάρει, να με κάνει δική του με όλη την έννοια της λέξης, να με ''σκλαβώσει'' με την παρουσία του,τον χαρακτήρα του,την προσωπικότητά του. Να του ανήκω.Το έχω τόσο έντονα αυτό μέσα μου που εφόσον δεν το βρίσκω- (είμαι πάρα πολύ δυσκολη γυναίκα στις επιλογές μου και για να λειτουργήσω υποτακτικά πρέπει ο Άντρας να είναι απείρως καλύτερός μου-),μου βγαίνει σε περισσότερη ένταση κ οργή στο να υποτάσσω,εφόσον κανένας δεν μπορεί να πάρει την θέση που του αξίζει δίπλα μου.
    Κατόπιν ώριμης σκέψεως λοιπόν, από εδώ και πέρα και για όσο νιώθω έτσι, θα αλλάξω το status Μου από Mistress σε κάτι άλλο που θα αντικατοπτρίζει περισσότερο τα θέλω μου,αυτή την συγκεκιμένη στιγμή.
    Νιώθω πολύ μπερδεμένη εσωτερικά.Πώς μπορώ να είμαι Ντόμ σε όλους τους άντρες επειδή αυτοί δεν μπορούν να είναι αυτό που πραγματικά ονειρεύομαι και να θέλω να υποταχθώ κ να ανήκω ψυχή κ σώμα αλλά σε έναν άντρα με Α κεφαλαίο , που να το αξίζει;

     
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Μια σκλάβα δεν είναι σκλάβα με όλους, σε καταλαβαίνω απόλυτα. (πολλές φορές έχω και εγώ αναρωτηθεί και μπερδευτεί για αυτό το θέμα) Θα ήθελα να σου πω πως το ότι έκανες το βήμα να αποδεχτείς την ποιο εσωτερική ανάγκη που έχεις και μάλιστα δημόσια, να δοθείς στον Έναν και μοναδικό που θα υποταχτεί η ψυχή σου είναι ένα βήμα για να ξεμπερδέψεις το κουβάρι
     
  3. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Καλά, ακόμα δεν ήρθα άρχισαν οι δηλώσεις?


    Θα ήθελα να σου πω ένα μεγάλο μπράβο, που εξωτερικεύεις ένα τόσο λεπτό θέμα.

    Πιστεύω πως δεν πρέπει να σε κάνει να νιώθεις καθόλου άσχημα αυτό το «εσωτερικό μπέρδεμα», όπως το λες. Αυτό που πρέπει να σε αγχώνει, είναι να μπορέσεις να βρεις τον Άντρα στον οποίο θα μπορέσεις να δοθείς ολοκληρωτικά. Αλλά αν υπάρξει κάποιος, που θα μπορέσει να σου το βγάλει αυτό, τότε μη διστάσεις καθόλου. ‘Άλλωστε, όπως ήδη ειπώθηκε, μόνο για Έναν η ψυχή σου θα αποδεχθεί την υποταγή…
     
  4. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Χαίρομαι που είστε γλυκύτατοι και καταλάβατε ακριβώς αυτό που εννοούσα..
     
  5. naida

    naida Regular Member

    Θα συμφωνήσω με την soft crystal , μια σκλάβα δεν είναι σκλάβα για όλους..
    Απο την στιγμή που το θέλεις τόσο πολύ Miss Kirlian είμαι σίγουρη πως θα βρεθεί κάτι ανάλογο, ίσως όχι σύντομα και εύκολα αλλά έκανες το μεγαλύτερο βήμα να το αποδεχτείς.
    Εύχομαι Κάποιος απείρως καλύτερος σου να βρεθεί σύντομα μπροστά σου.  
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    ακολουθησε την ψυχη σου..σε οτι βημα κανεις..και μην εχεις "τυψεις"..
     
  7. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    καλη τυχη στις αναζητησεις σου.
     
  8. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου
    Δεν ειναι παραλογο αυτο που νιωθεις πιστευω. Οταν κοιτας μεσα σου και βλεπεις τις πιο βαθειες σου επιθυμιες και σκεψεις και κοιτας με ειληκρινεια να ξεχωρισεις τις πραγματικες σου αναγκες απο την οργη η τον εγωισμο σου.
    Πολλες φορες (πριν καταλαβω την αληθινη μου φυση και γνωρισω τον Κυριο μου) απογοητευτηκα απο ανθρωπους που ηταν διπλα μου, γιατι απλα στα ματια μου δεν μπορουσαν να κρατησουν την εικονα του Αρσενικου. Ετσι οπως εχω το Αρσενικο στο δικο μου μυαλο τυπωμενο. Πολλες φορες με πλυμηρισε οργη για εκεινους, ποτε δεν προσπαθησα να τους κυριαρχησω γιατι απλα δεν ηταν αυτο που εψαχνα ομως κοιτωντας πισω καταλαβαινω πως τις περισσοτερες φορες τους πληγωσα με την αδιαφορια μου και τις παραλογες σκεψεις μου και θεωριες του Αντρα, απλα πως θα μπορουσα να δωσω υποταγη(οσο κι αν το εχω ανακγη) σε καποιον που δεν μπορει να αντεξει την υποταγη μου;
    Ειναι λογικο πως φοβασαι οταν εισαι στα προθυρα να ανακαλυψεις τον εαυτο σου και την πρωτη κινηση την εκανες με το να μοιραστεις μαζι μας τις σκεψεις σου. Σου ευχομαι καλη τυχη στις αναζητησεις σου.
    soft_crystal νομιζω πως μια σκλαβα ειναι παντα σκλαβα αν βρεθει ο Καταλληλος που θα Μπορεσει να Ξεδιπλωσει και να Πλασει εκεινες τις πτυχες της. Αν βρεθει Εκεινος που θα μπορεσει να τις Δειξει την ελευθερια που της χαριζει η σκλαβια της. Προσπαθεια, δουλεια, ειληκρινεια, κλαματα, σπασιμο οριων,πεισμα και στο τελος ερχεται η πολυποθητη υποταγη, υπακοη η αληθινη ομορφια και απελευθερωση.
     
    Last edited: 26 Απριλίου 2007
  9. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Μιλάτε για το "απόλυτο" Αρσενικό όταν ελάχιστες από τις γυναίκες πλησιάζουν έστω και λίγο το Θηλυκό (και δεν μιλάω για τις γυναίκες εδώ μέσα που δεν τις ξέρω).

    Η γυναίκα έχει ισοπεδώσει πια την θηλυκότητά της στον βωμό της σεξουαλικότητάς της.
    Δυστυχώς, ελάχιστες μπορούν να τα συνδυάσουν με πλήρη αρμονία.

    Και, Εκείνος (το Αρσενικό που ψάχνετε) δεν θα κάτσει να ψάξει να βρει τι "άλλο" ζητάτε πέρα από αυτό που "δείχνετε" (τουλάχιστον στην αρχή).

    Οταν, λοιπόν, οι γυναίκες γίνουν Θηλυκά, τότε να δείτε πως θα υπάρξουν και πολλά Αρσενικά τριγύρω τους
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Kirlian, δε θα πώ καμιά φιλοσοφία για τον απλούστατο λόγο δε χρειάζεται κάτι τέτοιο. Σε ότι αφορά το θέμα του status, καλύτερα προς το παρόν να δηλώσεις αυτό που αυτή τη στιγμή αισθάνεσαι και είσαι. Αν σ'αρέσει να κυριαρχείς γενικότερα αλλά σκέφτεσαι οτι μπορεί να υπάρξει κάποιος που μπορεί να σε κυριαρχίσει, θα σου πω γενικότερα πως ακόμα και στους πιο σκληρούς Κυρίαρχους, υπάρχει κάποιος που μπορεί να τους σπάσει. Δεν είναι κακό το οτι υπάρχει κάποιος πιο δυνατός ή πιο πεισματάρης ή οτιδήποτε, έτσι είναι η ζωή και είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει αυτός ο διαχωρισμός.

    Αν τώρα θέλεις κάποιος να κυριαρχίσει πάνω σου, τότε καλό θα ήταν να αρχίσεις να σκέφτεσαι πιθανώς με μια διαφορετική προσέγγιση κάποια πράγματα. Μια φιλική συμβουλή μόνο θα σου δώσω, κάτσε σκέψου προσεκτικά τι θα ήθελες, και αποφάσησε με ωριμότητα και έπειτα από σοβαρή σκέψη. Στην τελική, εσύ θα δοθείς σε έναν, όπως και αυτός που θα του δοθείς, θα είναι ο μοναδικός άντρας για σένα και εσύ η μοναδική γυναίκα γι'αυτόν για πάντα.

    Καλή σου αναζήτηση λοιπόν και εύχομαι με ευχάριστα νέα σύντομα.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ακολούθησε αυτό που η ψυχή σου δείχνει...

    Είναι γυμνή και όμορφη...
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Αγαπητή Elvira 
    Μάλλον δεν κατανόησες καλά αυτό που έγραψα, όταν λέω πως μια ¨σκλάβα δεν είναι για όλους σκλάβα¨ εννοώ αυτό ακριβώς που γράφω, να το αναλύσω λιγάκι. Πχ η soft_crystal δηλώνει σκλάβα αυτό δεν σημαίνει πως είμαι σκλάβα και υποτακτική σαν χαρακτήρας στον οποιοδήποτε αλλά μόνο στον Αφέντη μου για όλους τους άλλους είμαι απλά η soft_crystal φίλη, γνωστή.
    Αυτή βέβαια είναι προσωπική μου άποψη όχι γενικά αλλά για μένα προσωπικά,αντιλαμβάνομαι πως δεν το βλέπουν όλοι με τον ίδιο τρόπο.
    Ούτε και η υποτακτικότητα μου βγαίνει παντού, ενδέχεται να μου βγαίνε κυριαρχική συμπεριφορά σε διάφορα άτομα. Δλδ για μένα δεν είναι ένας ρόλος που τον κουβαλώ απλά μου τον εμπνέουν.