Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εσώρουχα. Με ή χωρίς ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος ShaDowKill_GpR, στις 23 Δεκεμβρίου 2015.

  1. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Είναι ένα ωραίο θέμα συζήτησης. Για μένα το εσώρουχο είναι τέχνη. Είναι θηλυκότητα. Είναι πόθος. Είναι φετίχ. Ειδικά η δαντέλα, ο κορσές, το γάντι. Προσωπικά στα σέσσιονς με την υποτακτική μου, δεν την αφήνω να τα βγάζει. Φροντίζουμε στις εξόδους μας να φοράει race panties ή κάτι ανάλογο. Δεν το χω ψάξει και πολύ με την περίδεση και με το σχοινί οπότε χρησιμοποιώ άλλους τρόπους ακινητοποίησης.

    Εσάς τι εσώρουχα σας ανάβουν περισσότερο ; Προτιμάτε να τα αφήνετε κατά την διάρκεια του session με τον σύντροφο σας; Έχουν theme ; Είναι στολές ; Βίνιλ ; Και γιατί;

     
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Aπλοϊκά έως απλά φετιχιστικά εξαρτημένα αντανακλαστικά υπόπτου προελεύσεως και καταγωγής αποκλειστικά προσανατολισμένα στον αποπροσανατολισμό ή και ευνουχισμό της ερωτικής επικοινωνίας, ιδιαίτερα μετά την αχαλίνωτη εμπορευματοποίηση των εν λόγω "σημείων".
    Χρήσιμα, παρόλ' αυτά, σε φορείς αρρυθμίστου λίμπιντο (πομπούς και δέκτες), ως αναγκαίο βήμα με σκοπό την προϊούσα αποκατάσταση σε βάθος (του όποιου) χρόνου...
    Τα "σημεία" είναι καλοδεχούμενα μόνον όταν επικοινωνούν συγκεκριμένα και όχι χύμα, με τα κακοδεχούμενα να λειτουργούν υπέρ της οικονομίας χρόνου και ενδιαφέροντος...
    Κι εδώ μπαίνει θέμα αισθητικής και Αισθητικής, που ως έννοιες κλπ κλπ...
     
  3. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Μιλάς με γρίφους , έχεις πολύπλοκο λόγο και δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να σε ακολουθήσω. Κατανόησα την γενική έννοια πάντως. Νομίζω.
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Λατρεύω τα καλαίσθητα εσώρουχα. Δαντέλα και μπραζίλιαν θεωρω ότι αναδεικνύουν περισσότερο την γυναικεία θηλυκότητα.
    Ιδανικά μέσα στο σπίτι μου αρεσουν τα δαντελωτά ή με διαφάνεια νεγκλιζε αλλά πάνε χρόνια που εχω καταργήσει τα εσώρουχα μέσα και έξω.
    Είναι υπέροχο το μήκος του φουστανιού να μακρύνει λίγο μέχρι το γόνατο και ταυτόχρονα να κυκλοφορείς ουσιαστικά γυμνή ανάμεσα στον ανυποψίαστο (αναμεσά τους και σε λίγο πιο υποψιασμένο) κόσμο.
     
  5. Τα εσώρουχα από μαύρη δαντέλα σε ολόλευκο δέρμα.
    Καλύπτουν το σώμα σε ανυποψίαστα σημεία.
    Plus
    Νεγκλιζέ από μαύρο μετάξι, που γλιστρά αργά στο πάτωμα ιχνηλατώντας το κορμί. Το πρώτο χάδι, η πρώτη ανατριχίλα...
     
  6. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Φτηνιαρικα, της λαικης, στο χρωμα της πυρας που ριχνουνε τις μαγισσες...με αμεση προσβαση ανα πασα ωρα και στιγμη..
    Και φυσικα με κουδουνια...οπου κι αν πας, να σε βρισκει...
     
     
  7. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Μαύρα, μπορντώ και στο χρώμα του δέρματος δαντέλα ή ημιδιάφανα. Νομίζω ότι κολακεύουν πολύ
     
  8. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    και να στα σκίσει σκασίλα σου... 3 ευρώ!
     
  9. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    δεν ειμαστε νεοδημοκρατισσες κυρια μου να δινουμε τα 3 ευρω ετσι για πλακα!
    ενα και πολυ μου ηταν!
     
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τώρα να πω, αρκεί να τα φοράει και να μην την φορούν. Ή ότι δεν έχουν ποτέ καμία σημασία, φτάνει το κορμί να είναι για σένα όμορφο.
    Θα πω μπούρδες. Αφού στο ερωτικό παιχνίδι όλα έχουν την στιγμή και την θέση τους.
    Βέβαια, τις περιόδους που η τσέπη δεν είναι τρύπια, έχει το γούστο του, να της έχεις αφήσει κομμάτι κομμάτι στα πιο απίθανα σημεία του σπιτιού
    ένα όμορφο μαύρο δαντελωτό συνολάκι, μαζί με δυο εισιτήρια για το θέατρο. Τ' οποίο και θα της ξεσκίσεις ( μαζί με κείνη ) στις τουαλέτες κατά
    την διάρκεια της παράστασης. Για κάποιους τα "σκηνικά" έχουν την ιδιαίτερη αξία τους που και που.  
     
    Last edited: 23 Δεκεμβρίου 2015
  11. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    πάντως τα εσώρουχα σου φτιάχνουν κι εσένα τη διάθεση όταν τα φοράς...ας πούμε το πρωί βάζεις το φρουφρουδιάρικό σου και ξεκινάει καλά η μέρα ένα πράμα...
     
  12. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπορούν να σου την φτιάξουν και όταν δεν τα φοράς...