Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ε/είστε σε bdsm ή vanilla σχέση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Φεβρουαρίου 2006.

?

E/είστε σε bdsm ή vanilla σχέση;

  1. bdsm

    28 vote(s)
    26,7%
  2. vanilla

    22 vote(s)
    21,0%
  3. και τα δύο

    21 vote(s)
    20,0%
  4. δεν έχω σχέση

    34 vote(s)
    32,4%
  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Το αν είμαι ωραίος γκόμενος είναι κάτι για το οποίο η δική μου άποψη δεν παίζει κανένα ρόλο , μια και αυτή έχοντας υπερβατική βάση είναι προφανής (κατ' εμέ τουλάχιστον) και έχει εσωτερικούς λόγους ύπαρξης , λειτουργώντας μόνο αυτοσυνειρμικά.
    Το αν είσαι όμως εσύ η όχι είναι κάτι που θα σου τρότεινα να αφήσεις να κρίνουν οι άλλοι πριν βγάλεις ετυμηγορία για τον εαυτό σου.

    Και ακόμη κι αν ισχύουν τα περί κοντός,χοντρός , εκτός του ότι έχω φτάσει σε ένα σημείο όπου θεωρώ ότι τέτοια πράγματα κάθε άλλο παρά τείνουν να δρουν ως σημείο αναφοράς , έχω αρκετά παραδείγματα "άσχημων" εμφανησιακά ατόμων που για την πάρτη τους κονταροχτυπιούνται δύο και τρεις γκόμενες τη στιγμή που κάποιοι "όμορφοι" έχουν τη χούφτα τους για παρηγοριά.

    Τώρα για το βλάκας που είπες υπάρχουν δυό τινά κατ' εμέ.

    Είτε είσαι , πράγμα επί του οποίου δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δε γνωριζόμαστε.
    Είτε αρέσκεσαι να το παίζεις για τον άλβα ή βήτα λόγο.

    Και από τις δυό περιπτώσεις θα προτιμούσα χίλιες φορές την πρώτη ακόμη κι αν κάτι τέτοιο συνέβαινε στην πράξη.Νομίζω ότι αυτό κάτι πρέπει να σου λέει.
     
  2. jael

    jael Regular Member

    Ότι είμαι 29 χρονών και παρθένος σου λέει τίποτα για την περίπτωσή μου?
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ε/είστε σε bdsm ή vanilla σχέση;

    Όταν λέμε και τα δύο;Τι ακριβώς εννοούμε;Δύο σχέσεις χωριστά ή vanilla σχέση με BDSM στοιχεία;
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Ναι ότι χρειάζεται να προσπαθήσεις περισσότερο.
    Και νομίζω ότι έχω να σου πω κάτι γι΄αυτό , αλλά επειδή είναι και μεγάλο και άσχετο με το συγκεκριμένο νήμα θα στο στείλω με pm.
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    αρρώστια είναι αυτό που ζώ ...
     
  6. lust

    lust New Member

    μονη 
     
  7. Hercules

    Hercules New Member

    Δεν πειράζει
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Εδώ και μερικούς μήνες είμαι μόνος, έπειτα από μια τρίχρονη vanilla σχέση, με κάποια BDSM ή καλύτερα fetish στοιχεία. Όταν τελείωσε, και μάλιστα με το χειρότερο τρόπο, ήμουν στο μαύρο μου το χάλι. Τώρα όμως έχω συνέλθει και απολαμβάνω την ελευθερία μου  

    Εμένα πάντως μου λέει πως είσαι εξαιρετικά ηττοπαθής. Δεν ξέρω αν είσαι κοντός, άσχημος και βλάκας, όπως λες (που ειλικρινά, αμφιβάλλω), πάντως η ηττοπάθειά σου σίγουρα έχει αρνητική επίπτωση στις σχέσεις σου, τόσο με το άλλο φύλο όσο και γενικότερα. Κοίταξε να δεις τα πράγματα πιο θετικά, να μην το βάζεις κάτω και όλο και κάτι θα γίνει. Και μην ξεχνάς πως τα καλύτερα έρχονται όταν δεν τα περιμένεις  
     
  9. boy20ath

    boy20ath New Member

    σε τπτ απο τα δύο αλλα σύντομα ελπίζω σε bdsm
     
  10. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Η καλύτερη παρέα ο εαυτός μου..

    Αν είναι να έρθει κάτι καλό (=κάτι αντικειμενικά καλό καθώς και
    αυτό που θα μου ταιριάξει την δεδομένη χρονική περίοδο) ας έρθει.

    Δεν θα σκάσω κιόλας(έχω σχέδια για μένα κ' τον εαυτό μου ).
     
  11. new_sub

    new_sub Guest

    δεν εχω σχεση εδω και πολυ καιρο. τωρα απλα ψαχνομαι στο bdsm. πρωταρης βλεπετε  
     
  12. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Κι εμείς ελεύθεροι είμαστε.