Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζήλια vs Κτητικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 29 Δεκεμβρίου 2015.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Είναι ένα θέμα που με απασχολεί ιδιαίτερα τελευταία, κατόπιν πολλών συζητήσεων κυρίως με άτομα Κυριαρχικού χαρακτήρα (και όχι μόνο όμως). Έννοιες τις οποίες έχω ψάξει αρκετά στο διαδίκτυο, αλλά θα ήθελα τη γνώμης σας επάνω στο θέμα.

    Ζήλια και bdsm μπορεί πολλοί να πείτε ότι είναι λέξεις τελείως ασύμβατες, εξου και πολλοί μου λένε δεν είμαι ζηλιάρης είμαι απλά κτητικός....γι αυτό και θα ήθελα τη γνώμη σας ως προς ποιες διάφορες βρίσκεται ανάμεσα σε αυτές τις δύο λέξεις, ανεξαρτήτως status, φύλου κτλ.

    Πώς διαχειρίζεστε την κτητικότητα σας λοιπόν και πως τη ζήλια σας;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    εγω παντως ειμαι κτητικος ....

    ζηλια βγαζει αυτος που εχει ανασφαλειες
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Λίγη ανάλυση παραπάνω εάν θέλεις... Δε με βοήθησες στο πως αντιλαμβανεσαι τις έννοιες
     
  4. Οι ζηλιαρηδες ειναι "τοξικοι" κανουν σκηνες καβγαδες φωνες κακο... γιατι σε κοιταξε σε σκουντηξε ανασανε ακομη. χειροτερα αν ειναι γνωστος χεχ... οι κτητικοι ειναι πιο διακριτικοι αγκαλιαζουν φιλανε γενικα κανουν κινησεις που δηλωνουν μακρια ειναι αλλου..
     
  5. Αυτη η κτητικοτητα μας εχει φαει...
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    προσπαθω να εχω γενικα τον ελεγχο ητε στην σχεση μου ητε γενικα στην ζωη μου ...

    δεν ειμαι ζηλιαρης γιατι πιστευω στον εαυτο μου

    η ζηλια για εμενα περιεχει και μια δοση κακιας
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    η κτητικοτητα δεν ειναι κακη ....
    η υπερβοληκη κτητικοτητα ειναι οταν προσπαθεις να εχεις τον απολυτο ελεγχο τοτε ειναι κακο
     
  8. Κτητικοτητα, προσδοκιες, απαιτησεις, απογοητευσεις, μαχες εξουσιας....Καπου σ ολο αυτο το χαος ψαχνουμε την Αγαπη....Που κρυβεται οεο...;
     
  9. libra

    libra Regular Member

    Η κτητικοτητα εχει να κανει με το ποσο θελεις να ελεγχεις προσωπα κ καταστασεις.
    Η ζηλια εχει να κανει με το ποσο καχυποπτος ειναι καποιος.
    Σε μια σχεση, κατα την αποψη μου, οποιος ειναι κτητικος ειναι κ ζηλιαρης.
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    αποψη σου  
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    την αγαπη φιλε μου την εχουμε μεσα μας και την προσφερουμε απλοχερα σε οποιον μας την ζητησει
     
  12. Γι αυτο ειναι ενας ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΟΣΜΟΣ!