Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζήτημα προσωπικής θέασης ( Ανάκατες σκέψεις περί σαδισμού και Κυριαρχίας )

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 27 Δεκεμβρίου 2015.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Δεν μπορω ν´αποδειξω ουτε το ναι ουτε το οχι. Υποθετω ομως προς το οχι γιατι ο πονος μπορει να προελθει εσωτερικα. Πχ το μωρο θα βγαλει δοντια, θα πονεσει. Αν εννοεις ομως οτι ερεθισμα αποτελει οτι βγαζει δοντια, πασο.
     
  2. Προσπαθώ να πω ότι ακόμα και η πρόσληψη τροφής είναι ένα ερέθισμα (και μάλιστα καθοριστικό για την επιβίωση), το οποίο υπό ορισμένες συνθήκες μπορεί να γίνει πηγή σεξουαλικής απόλαυσης, όπως και ο πόνος. Η απορία μου είναι: Καυλώνω με το ίδιο το ερέθισμα ή με την ερμηνεία που του έχω δώσει από κάποια στιγμή και μετά. Αν ισχύει το πρώτο, θα πρέπει όλοι να καυλώνουμε με τον πόνο, κάτι που προφανώς δεν ισχύει. Άρα, επαγωγικά ισχύει ο δεύτερο. Δηλαδή σε κάποιο στάδιο της εξέλιξής μου συνέδεσα τον πόνο σε ψυχολογικό επίπεδο με κάτι άλλο, από το οποίο αντλώ σεξουαλική απόλαυση. Κάθε φορά λοιπόν που -κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες- πονάω, ανακαλώ αυτόματα τη σύνδεση που έχω κάνει και αντλώ απόλαυση.

    Αυτός είναι ο συλλογισμός μου. Πού διαφωνείς?
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Διαφωνω στο θεμα οτι θετεις σειρα. Ενω επαναλαμβανω ειναι συνδυασμος, κατα την αποψη μου. Συνδυασμος που δεν εχει παντοτε την ιδια διαταξη. Στην διαταξη διαφωνουμε.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

     
  5. @Θρυαλλίς , με εσένα καυλώνω άνευ ερμηνείας... 
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    αχ,φωτιές που μου ανάβεις πάλι  
     
  7. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Για καποιους ο πονος ειναι λυτρωτικος, δεν ειναι απαραιτητα καυλωτικος...
    Ή μαλλον καλυτερα το aftereffect του πονου...
     
  8. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Λυτρωτικός ως προς τι? Τι είναι για εσένα το aftereffect του πόνου?
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    το φούσκωμα του κωλομεριου από την ζώνη για παράδειγμα... αχ μανίτσα μου  
     
  10. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Η γαληνη που νιωθεις μετα απο εντονο πονο...
    Ειναι λυτρωτικο, γιατι νιωθεις ζωντανος.
    Βγαινεις απο μια ζορικη κατασταση αλωβητος.
    Επισης ειναι μια πολυ καλη ψυχοθεραπευτικη μεθοδος.
    Σε σαδιζουν και ηρεμεις.  
     
  11. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Σε εμενα έχουν καλύτερο αποτέλεσμα οι πολλαπλοί οργασμοί    
    Εκεί να δεις ζωντάνια λύτρωση και ηρεμια
     
  12. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Οτι σε βοηθαει ψυχικα, καλο ειναι.