Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζήτημα προσωπικής θέασης ( Ανάκατες σκέψεις περί σαδισμού και Κυριαρχίας )

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 27 Δεκεμβρίου 2015.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    δεν νομίζω ότι το ένα αποκλείει το άλλο  
     
  2. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Η αλήθεια είναι οτι ποτέ μετά από έντονους πονους δεν αισθάνθηκα λυτρωμένη ζωντανή και ήρεμη...
    Ευγνώμον που σταμάτησε και χαρουμενη που επέζησα νιώθω...
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    το δα λιγο διαφορετικα, με το να τους προσφέρω ως aftercare σε εκείνη που με έδειρε  
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Νοουμένου ότι την πόνεσε το χεράκι της να σε δέρνει να υποθέσω?  
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    και αυτό, με χρησιμοποιήσε για να ξεσπάσει τον σαδισμό της ή ότι άλλη χρήση, επομένως μου έκανε την τιμή της χρήσης μου, δεν πρέπει κι εγώ να την ευχαριστήσω για αυτή την τιμη;  
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ας πετάξω κι εγώ την τρολλιά μου...
    Τελικά αν θέλεις στ' αλήθεια να ζήσεις τ' όποιο δικό σου BDSM...
    Πρέπει να κάνεις 5 πράγματα...

    1. Να χτυπηθείς σαν το χταπόδι στα βράχια ( και ας μην είσαι μαζoχιστής/ρια ), μέχρι να καταλάβεις ποιος/α στον πέοντα/γουνί είσαι.
    ( Με όλα σου τα κουσούρια και τα ζόρια. Αν τα ζόρια προσπαθήσεις να τα λύσεις κιόλας τόσο το καλύτερο ).

    2. Διαδοχικά να ξαναχτυπηθείς σαν το χταπόδι στα βράχια ( και ας μην είσαι μαζοχιστής/ρια ), για ν' αποδεχθείς και ν' αγαπήσεις τον εαυτό σου με όλα του τα "περίεργα".

    3. Να μην περιμένεις/ψάχνεις το σύμπαν με όλες του τις παράλληλες πραγματικότητες.

    4. Μην περιμένεις/ψάχνεις να το βρεις σε κανένα τόπο ηλεκτρονικής βουδουσουμικής "κοινωνικής δικτύωσης".
    Γιατί στο 99,9% των περιπτώσεων θα λες ψάρι και ο/η άλλος/η θα λέει κουρκουμπίνια.

    5. Αν πρέπει να ψάχνεις κάτι, θα ήταν κυρίως άνθρωπες συνειδητοποιημένους και που θα ήθελαν, να τους γνωρίσεις και να σε γνωρίσουν αληθινά.
    Και όχι μόνο να "συναναστραφούν" με το γουνί, τον πέοντα, το χέρι, το πόδι, το μαστίγιο, το strap ή τις αλυσιδούλες κλπ κλπ σου.

    6. ( πριν είπα ψέμματα ότι θα έγραφα 5 χαχα )...Αν έχεις τα κότσια, αποκάλυψε τα "περίεργα" γούστα σου σε κάποιον/α στον έξω κόσμο, εκείνο τον δίχως pixels και οθόνες.
    Γιατί και να μην του/της πέρασαν ποτέ καν απ' το μυαλό κάποια πραγματάκια.
    Οι πιθανότητες να θελήσει να τα μάθει/βγάλει ( αν τα "έκρυβε" ) μαζί σου και να πλησιάζουν σε κείνα που αλήθεια εσύ θα ήθελες.
    Είναι πολύ μα πολύ μεγαλύτερες απ' το να δοκίμαζες κάτι με κάποιον/α "έτοιμο/η" ή "δηλωμένο/η",
    που θα είχες "συναντήσει" σ' ένα οποιονδήποτε τόπο ηλεκτρονικής βουδουσουμικής "κοινωνικής δικτύωσης".

    Να βάλω και δυο τρεις φατσούλες που κάνουν πάντα μια παρέμβαση πιο light χαχαχα...   
    Στην υγεία μου...Αφού Αναξίμανδρος κερνάει, Αναξίμανδρος πίνει...
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2015
  7. Ο σαδιστηs ΔΕΝ ειναι ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ
     
  8. katerina

    katerina Regular Member

    Τελος!
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μαζέψτε παιδιά, χαρήκαμε για τις γνωριμίες, το κλείνουμε το μαγαζί.
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Ένας σαδιστής δεν είναι κατ ανάγκη κυρίαρχος, ένας όμως κυρίαρχος μπορεί να είναι και σαδιστής.
     
  11. dreams

    dreams Regular Member

    Ένας σαδιστής μπορεί να είναι και κυρίαρχος , αλλά και ένας κυρίαρχος δεν είναι κατ ανάγκη σαδιστής επίσης.
     
  12. angel42

    angel42 Regular Member

    Κατ΄ Εμένα ένας Κυρίαρχος είναι από φύση σαδιστής... Το να θέλεις να ελέγχεις, να σου ανήκουν, να διαμορφώνεις τον άλλον, να μοιράζεις συνέπειες, κλπ, κλπ, κλπ, περιλαμβάνει ένα βαθμό σαδισμού... Απλά κάποια Κ είναι πιο ανεπαίσθητα σαδιστές τόσο που να μην γίνεται αντιληπτό σχεδόν ενώ άλλα είναι πιο σκληρά κι εμφανώς σαδιστές... Α.