Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Elvira, στις 17 Δεκεμβρίου 2006.

  1. tsouknida

    tsouknida Regular Member

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Καταπληκτικο κειμενο.Το μυαλο μου σταθηκε στο κομματι της αγαπης,νομιζω μονο αν υπαρχει βαθεια αγαπη γινονται τα υπολοιπα.Τουλαχιστον ετσι λειτουργω εγω.
     
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος


    Ειναι τετοιου ειδους σχεσεις προορισμενες για περισσοτερο απο μια φορα στην ζωη Κ/καποιου; Οι πληρους χρονου Κυριαρχιας/υποταγης σχεσεις (πιστευω) δεν γενιουνται σε ενα βραδυ. Θελει χρονο ισως και χρονια για να φτασουν εκει...
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    Πολύ ενδιαφέρον και αληθινό κείμενο, αν και λίγο σκλαβοκεντρικά μονοδιάστατο.

    Το επαναφέρω στα ενεργά νήματα, για να μπορούν και καινούρια μέλη να μάθουν από αυτό.  
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Το κειμενο αυτο το μονο που προσπαθει ειναι να μας δειξει με απλα λογια πως εχει μια τετοια σχεση. Τουλαχιστον η δικια τους σχεση. Τις προσπαθειες που γινονται και απο τα δυο μελη.... οι σκεψεις τους....

    Και την απιστευτη ομορφια της απλοτητας....και της αφοσιωσης.......
     
  5. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Ισως, το μοναδικό τόσο μεγάλο κείμενο που το διάβασα ολόκληρο. Εύγε
    Στα περισσότερα συμφωνώ.

    Εξάλλου, πάντα έλεγα πως "ένας Αφέντης είναι "σκλάβος" της σκλάβας Του και των επιθυμιών τους"
    Από αυτή την (προσωπική μου εδώ και χρόνια) άποψη, "γεννήθηκε" πριν πολύ καιρό και το nick μου
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Aυτο το νημα νομιζω οτι πρεπει να το διαβαζουν ολα τα ζευγαρια που εχουν την τολμη να ξεκινησουν μια σχεση 24/7 Κυριαρχιας υποταγης, μια τετοια σπανια αλλα και απο τις πιο υπεροχες σχεσεις που μπορει να ζησει ενα Αρσενικο με ενα θηλυκο, και αν πραγματικα εχουν τα ψυχικα εφοδια, και τις σωματικες αντοχες (για S/M σχεσεις οι αντοχες), τοτε και μονον τοτε να το επιχειρουν.

    Αυτες οι σχεσεις θελουν απολυτη εμπιστοσυνη, αφοσιωση, και ψυχικη δυναμη,μα πανω απο ολα πρεπει να ειναι υπερηφανος ο Κυριαρχος για την σκλαβα του και αυτη γι' αυτον, γιατι απλα ο ενας συμπληρωνει τον αλλον, αυτα ειναι τα βασικα υλικα που κρατουν "για παντα" την φλογα μια τετοιας σχεσης σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες............,αλλα δυστυχως ειναι ειδος προς εξαφανιση οι πραγματικοι Κυριαρχοι και οι πραγματικες σκλαβες, για να δημιουργουντε συχνα τετοιες υπεροχες απολυτες σχεσεις Κυριαρχιας του Αρσενικου και υποταγης του θηλυκου, που μονο στον χωρο του bdsm και κυριως του S/M μπορεις να βρεις, και οχι στον βανιλλα χωρο που οι περισσοτεροι/ες εχουν γινει γιουνισεξ, και το μικροβιο αυτο...... τινει να εξαπλωθει και στον bdsm χωρο......
     
    Last edited: 16 Αυγούστου 2008
  7. hermis

    hermis Regular Member

    Re: Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Θέλω να προσθέσω κάποιες δικές μου σκέψεις.
    Η απόλυτη εμπιστοσύνη και η αφοσίωση σε μια τέτοια σχέση είναι αρετές που κερδίζονται. Δεν υπάρχουν από μόνες τους, σαν έννοιες.

    Είναι αρετές που δεν έρχονται ουρανοκατέβατες για τα όμορφα μας μάτια ή μέσα από τον τρόπο που κρατάει το μαστίγιο ο/η Κυρίαρχος.

    Έτσι μόνο μπορεί να έρθει και η επιθυμία ενός ανθρώπου να υποταχθεί. Ένας/μια υποτακτικός έχει πάντα την ικανότητα ώστε να ξέρει να «φιλτράρει» καταστάσεις. Για να μπορέσει να συμπληρώσει ο ένας τον άλλο θα χρειαστεί να περάσει αυτή η σχέση από διάφορα στάδια.

    Όλα στην ζωή θέλουν κόπο, και τέτοιες σχέσεις θέλουν ακόμα πιο πολύ.
    Αυτά τα ταιριάσματα δεν τα κρατάνε οι τίτλοι. (εγώ είμαι Κυρίαρχος και εσύ υποτακτικός).
    Τα κρατάει η συνεχή δουλειά πάνω σε αυτές και η ψυχή.
    Θέλουν ψυχή και από τις 2 πλευρές..

    Πιστεύω πως για να μπορέσει, να λειτουργήσει σε ικανοποιητικά «επίπεδα» θα χρειαστεί τουλάχιστον ο/η υποτακτικός να θαυμάζει τον/την Κυρίαρχο και να γίνει πρότυπο του/της.

    Όταν αρχίζει να θαυμάζει τον/την Κυρίαρχο, ίσως τότε μπορέσει να του δοθεί απόλυτα….
    Ένας υποτακτικός/η δεν θαυμάζει τον/την Κυρίαρχο από τον τίτλο που προσδίδει ο ίδιος/α ή οι άλλοι στον εαυτό του/της….τον/την θαυμάζει από την αρμονία που δίνει στον τρόπο που ζει μαζί σου….

    Και ποιος/ποιά μπορεί να δώσει αρμονία???
    Αυτός/ή που σέβεται και έχει αυτιά να ακούει…


    hermis
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    + 100
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Ρομαντικα τα λες ...

    συνηθως οι περισσοτεροι τα εχουν τοσο ωραια πλασμενα στο μυαλο τους και στην φαντασια τους, που μολις τα ζησουν πραγματικα ξενερωνουν και την κανουν με ελαφρα ....

    Η πραγματικοτητα ειναι απολυτη... η φαντασια εύπλαστη!
     
  10. hermis

    hermis Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    Ρομαντικές είναι οι στιγμές όταν το επιτρέπει η κατάσταση!

    Καλά τα λες και έτσι είναι ...
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2008
  11. ThesalosBtm

    ThesalosBtm New Member

    Ενα υπεροχο, σφαιρικο κειμενο και μια θαυμασια αναφορα για τη σχεση Κυριαρχιας-υποταγης γενικως που θα αξιζε να το διαβασουν ολα τα Μ/μέλη της Κοινοτητας και οχι μονο.
    Συγχαρητηρια!
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ζευγαρι Κυριαρχιας/υποταγης. Ο Κρυσταλος

    πριν χρονια
    στα αρχικα σταδια της εκπαιδευσης μου ,
    ο εκπαιδευτης μου μου ειχε συστησει αυτο το νημα,
    για το αρχικο post εννοειται ...

    ομολογω πως με ειχε βοηθησει στο να εξαλειψω τους φοβους μου
    και τις αναστολες μου για μια 24/7 σχεση

    το επαναφερω για το δουν οι πιο νεοι χωρο αλλα και στο forum