Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thelma, στις 5 Ιουνίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Πολλοι ηταν αυτοι που απο καποια στιγμη της ζωης τους και μετα, αρχισαν να φαντασιωνονται και ν'αποζητουν διαφορετικους τροπους ερωτικης εκφρασης απο τα συνηθισμενα. Τους εξιταριζαν εικονες και σκεψεις που περιλαμβαναν πονο, υποταγη, αφεντες, σκλαβους...... και πολλα αλλα ακομα. Μπορει να μην ηταν καθαρα ολα αυτα, αλλα θα υπηρχαν καποιες αρχικες εντυπωσεις, αισθησεις και προσδοκιες.
    Ηθελαν να τα ζησουν ετσι ακριβως οπως τα "σκηνοθετουσαν".

    Το νετ βοηθησε πολλους με τις ιδιες η παρομοιες αναζητησεις να ερθουν πιο κοντα. Η πρωτη αισθηση ηταν οτι επιτελους βρηκαν και αλλους που μπορουν να κανουν τις φαντασιωσεις τους πραγματικοτητα.
    Εγιναν γνωριμιες, συζητησεις, αναλυσεις επι αναλυσεων, συγκεντρωσεις, σχεσεις, φιλιες, session, παρτυ....

    Μετα απο ολα αυτα, κανοντας απολογισμο στις μεχρι τωρα εμπειριες σας πιστευετε οτι ειναι αναλογες με οτι ειχατε φαντασιωθει? Ειναι καλυτερες?
    Εξακολουθειτε να θελετε με το ιδιο παθος, οτι θελατε και τοτε? Με περισσοτερο?
    Σας εχει ξενερωσει κατι?
     
  2. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Μπορω να πω πως οι εμπειριες μου (μεχρι στιγμης) ειναι ακομη καλυτερες απο οτι ειχα φανταστει. Πραγματα που με τρομαζαν πριν, αποδηχθηκαν λιγοτερο φοβερα και τρομερα απο οτι φοβομουν. Θελω πραγματα με μεγαλυτερο παθος απο πριν, και θελω πολυ περισσοτερα απο οσα ηθελα στην αρχη. Ο κοσμος μου εχει γινει πολυ πιο πλουσιος, η φαντασια μου εχει ανοιχθει, γενικα, μονο καλο μου εχει κανει η ολη διαδικασια.
    Το μονο που με εχει ξενερωσει καπως ειναι το γεγονος οτι εμεις της κοινοτητας, τρωγωμαστε μεταξυ μας. Και δεν καταλαβαινω το λογο.
     
  3. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Είναι ζουμερό σαν καρπουζάκι.

    Θα επανέλθω με επιχειρήματα ατράνταχτα - (αν θέλω)
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    της ποιας?
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Δεν αντέχω τα στεγνά πράγματα. Μαραζώνω όσες φορές μου έχει συμβεί να βιώσω "στεγνές" καταστάσεις.


    Είναι το ίδιο ζουμερό όπως ήταν και στην αρχή. Σα φιλέτο με το αίμα του ! Μάλιστα πρέπει να το έχω ξαναπεί, πως έμεινα εκπληκτη τουλάχιστον στην αρχη (τώρα το συνήθισα πια) που οι φαντασιώσεις μας ήταν τελικά κατώτερες της πραγματικότητας μας.
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Απαντώντας στην ερώτηση του τίτλου, θα έλεγα πως το βίωσα ζουμερό. Με το αίμα του, όπως ανέφερε η zinnia μόνο που εγώ ατυχώς κυριολεκτώ.

    Οι φαντασιώσεις μου ήταν χειρότερες από τις εμπειρίες μου, αλλά οι εμπειρίες μου ήταν χειρότερες επειδή ήταν πραγματικές και συνεχίζονταν εξαναγκαστικά και μετά την κορύφωση της σεξουαλικής ευχαρίστησης.

    Πιθανώς (αποφεύγω να το σκέπτομαι, συνεπώς δεν είμαι απόλυτα βέβαιη) θέλω ό,τι ήθελα και στα 8 έτη μου, με τη διαφορά πως τώρα δεν θέλω να το θέλω.

    Εννοείς αν κάτι έχει συμβάλει στο να ξεθωριάσει το πάθος ή αν κάτι δημιουργεί αίσθημα απογοήτευσης;
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Σε ατομικό επίπεδο στο οποίο αναφέρονται οι προηγούμενοι συνομιλητές δε μ’ έχει ξενερώσει γιατί σ΄ αυτό δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα. Δεν ήμουν παρθένος όταν γνώρισα το «BDSΜ», ούτε μου εξίταρε κάποιες νέες φαντασιώσεις, ούτε μου άνοιξε δρόμους που δεν είχα ήδη ανοίξει.

    Σε επίπεδο «χωρου» μ’ εχει ξενερώσει πολύ (και το ξέρετε) και ως αντίληψη και ως αισθητική. Δεν προτίθεμαι να ανοίξω συζήτηση για το πώς αισθάνομαι. Απλά έτσι αισθάνομαι.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    G E, γιατί να μην αναζητήσουμε εδώ τη χαμένη παιδικότητα μας;
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Ευτυχως που δεν περιμεναμε το ιντερνετ να κανουμε τα βιτσια μας και τις φαντασιωσεις μας, πραξεις!
     
  10. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Συμφωνώ και επαυξάνω, με τη διαφορά ότι δεν μπορώ να ισοπεδώσω τα πάντα. Σίγουρα έχω πάρει στεναχώριες, πίκρες, απογοήτευση, έμαθα για την υποκρισία, το ψέμμα, για το πώς κρύβονται πίσω από το δάχτυλο τους. Μέσα από όλα αυτά όμως έμαθα και μαθαίνω ακόμα. Υπάρχουν όμως και πολύ αξιόλογα άτομα που εκτιμώ. Και μέσα απ αυτά έκανα και 5-10 φιλίες που ακόμα διατηρώ και περνάω καλά μαζί τους. Είναι κι αυτό κάτι...
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Ω ναι Dolmance!!!!!!! Έχετε άριστη εποπτεία των καταστάσεων και η προτάσή σας είναι πειρασμός.
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2008
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ζουμερο η στεγνο το bdsm?

    Το «κάτι» ως εκούσια γενικό, αναφέρεται βέβαια στο BDSM, αλλά ο καθένας μπορεί να το προσδιορίσει κατά το δοκούν και να αποκριθεί.
    Συνεπώς εννοώ «αν κάτι έχει συμβάλει στο να ξεθωριάσει το πάθος» ή/και «αν κάτι δημιουργεί αίσθημα απογοήτευσης» η/και <………….>. Το δε «κατι» μπορεί να αναφέρεται σε εμπειρίες προσωπικής φύσεως ή στην εμπειρία από τον γενικότερο χώρο ή και στα δύο.

    Που την ειδες την κοινοτητα? Καποιες συγγενειες στην ερωτικη εκφραση εχουμε αλλα οχι τα ιδια ζητουμενα.

    Θα με παιξετε και μενα?