Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζωντανά και σαδομαζοχισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vida, στις 7 Μαϊου 2020.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ισχύει, πρόκειται περί δυο ηλιθίων ή/και ψυχοπαθών υπό μιαν έννοια...
     
  2. Brt

    Brt #ολαπολυ

    μωρε παγκολινο μην φέρει κι όλα τα αλλα θα τα αντιμετωπίσουμε  

    Στα σοβαρά τώρα, αν υπάρχει εμπιστοσύνη όλα είναι fair game.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως και να έχει χρειάζεται common sense, αν πάντως κινδυνεύεις από την έκκριση αδρεναλίνης, κινδυνεύεις από πολλά άλλα πράγματα.
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Με αφήνει ενεή η σιγουριά σου! Στο βαθμό που εγκατέλειψες και τις συνήθεις προφυλάξεις στη διατύπωση των σκέψεών σου...  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στα σοβαρά τώρα, εξαρτάται από τις περιστάσεις και δεν αναφέρομαι μόνο στα ζώα.

    Δεν θα πας να κλείσεις κάποιον σοβαρά κλειστοφοβικό σε κουτί, δεν θα κάνεις trigger σε κάποιον που έχει PTSD το γεγονός που του το προκάλεσε κλπ κλπ
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εγω, εσύ , (και εσύ που διαβαζεις), το δέντρο και μια δεντρογαλια.

    Εγω, εσύ ( και εσύ που διαβάζεις) το δέντρο και μια σφηκοφωλια. Να ρίξω μια πέτρα και όποιος πρόλαβε να την κανει, πρόλαβε

     

    Αναμνησεις ζωής, άλλωστε οι δυσκολίες είναι αυτες που ενωνουν τα ζευγαρια 
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όταν ήμουν γύρω στα 10, εκεί που είχαμε πάει διακοπές, είδα ένα κουτί. Δεν ξέρω τι με έπιασε και του τράβηξα κλωτσιά.

    Έλα όμως που το κουτί είχε ενοίκους γιατί δεν ήταν κουτί αλλά κυψέλη. Τους γάμησα το σπίτι και μου το ανταπέδωσαν στα ίσια, αν είχα αλλεργία θα είχατε γλιτώσει από εμένα και τις ιστορίες μου.

    Αναμνήσεις ζωής δε θα πει τίποτα.
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Λεμε Ναι. Να σας ενημερώσω ότι ως μέλισσα τυγχάνω ζωντανο εμβολιασμενο, υγιες και δεν αποτελώ πραγματικό κίνδυνο. Στη διαθεση σας εναντι μικρού ανταλλάγματος  

    Θα χεστει πάνω του το υ.
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    πάντως αν στα ᾽᾽ζωντανά᾽᾽ περιλαμβάνονται και οι κατσαρίδες (το απόλυτο σίχαμα, μετά τις μπάμιες φυσικά),
    αυτό πιστεύω πως θα ήταν hard limit για πολύ κόσμο.
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Η φοβίες πιστεύω ότι είναι μία εξαιρετικά περίπλοκη ψυχολογική κατάσταση για να μπορέσει κάποιος έτσι απλά να παίξει μαζί τους ή να τις χειριστεί και να τις περιορίσει σε ωφέλιμο εύρος με ασφάλεια.
    Η πρόκληση τρόμου είναι κάτι που προσωπικά με καυλώνει αλλά έχω δει ότι ακόμη και σε περιβάλλον πρόδηλης εμπιστοσύνης υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να υπάρξουν παρενέργειες εντελώς ανεπιθύμητες και ως προς το μέγεθος και ως προς την διάρκεια.

    Θα ήθελα να προσθέσω και το ενδεχόμενο χρήσης εντόμων, κάποιων θαλάσσιων πλασμάτων και σίγουρα φυτών που είναι στην φύση τους να προκαλούν πόνο μιας και ο τίτλος του νήματος έχει να κάνει με σαδομαζοχισμό.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    αυτό το κόλπο του κου χαρδαλιά και του κου τσιόδρα είναι πράγματι εκπληκτικό.
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

     
    Ναι,να ζήσουμε να το θυμόμαστε το υ