Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζωντανά και σαδομαζοχισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vida, στις 7 Μαϊου 2020.

  1. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Αφήστε τα ζωντανά κάθε είδους εκτός play
    αλλιώς παίζεται τσίρκο.
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Says who?
    Καλό θα ήταν να είστε πιο προσεκτικός με το πώς εκφράζεστε.
     
  3. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Προσεχτικός είμαι κ εντός θέματος
    κανένα ζώο δε δίνει συναίνεση...
    Τέλος.
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ξαναδιαβάστε το εισαγωγικό και με ρεγουλα οι χαρακτηρισμοί  
     
  5. sigh

    sigh .

    Η απέχθεια εκφράζει την απόρριψη, το υποκειμενικό κριτήριο, ενώ η φοβία εκδηλώνει έναν παθολογικό, συχνά ανυπόστατο φόβο. Για παράδειγμα, το να φοβάται κάποιος ένα ελεύθερο λυσσασμένο σκυλί, είναι φυσιολογικό, το να φρικάρει στην θέα μιας κατσαρίδας, είναι φοβία.
     
  6. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Φτιάξε σκύλο δολοφόνο να σε φοβούνται όλοι.
    Η μόνη χρήση που μπορεί να έχει ένα ζώο, πρέπει να είναι ζωτικής σημασίας για την ύπαρξη μας/τους και αλληλοβοήθειας.

    Σαν Τζορτζ Όργουελ αυτό, ο Μεγάλος Αδερφός τα ξέρει όλα.

    Αυτό ναι, πάνω από όλα η ασφάλεια.

    Η άλλη συναίνεση του τρίτου μέλους, που είναι αλήθεια.

    Δεν επιζητώ απάντηση και δε χρειαζόταν να το ξαναδιαβάσω.
    Ο τίτλος του νήματος τα λέει όλα.
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Χμ αγαπώ τα φίδια...
    Όμως για κανένα λόγο δεν θα ήθελα ένα φίδι πάνω μου αν ο άλλος δεν έχει γνώση του πως να διαχειριστεί το εν λόγω ζώο.
    Για τα υπόλοιπα πολύποδα ε, ας φροντίσει πρώτα να του γράψω όλα δεν θα λήξει αυτό το session με εμένα εν ζωή
     
  8. Vida

    Vida New Member

    Τι γλυκιά και υπέροχη μελισσούλα !!    
     
  9. Vida

    Vida New Member

    Ε, ναι!! Και κατσαρίδες! Και είμαι διατεθειμένη να ξεπεράσω και την δική μου σιχαμάρα    
     
  10. Vida

    Vida New Member

    Και πάλι είναι πολύ λεπτή η γραμμή που χωρίζει το μένα από το άλλο... Αν δεν είσαι ψυχογιατρός δεν μπορείς να διακρίνεις την διαφορά.
    Πχ το να βρίσκεται ο άλλος με ένα ζώο στον ίδιο χώρο είναι οκ αλλά δεν θέλει/δεν μπορεί να το ακουμπήσει - είναι φοβία ή σιχαμάρα? Εδώ ο ίδιος δεν ξέρει...

    Οπότε η λύση ποιά είναι? Καρδιολόγος πριν από κάθε παιχνίδι? Γιατί τα πάντα μπορούν να γίνουν και χωρίς παιχνίδι με φοβίες. Τσεκάπ κάθε τρεις και λίγο? Ψυχολογική γνωμάτευση πριν αναλάβω νέο υποτακτικό?

    Ότι και να λέμε το σαδομαζοχιστικό παιχνίδι αποτελεί πραγματικό κίνδυνο για την ζωή του υποτακτικού. Όσο και να προσέχει ο σαδιστής, όσο διαβασμένος ικι αν είναι, όση εμπειρία κι αν έχει δεν μπορεί να προβλέψει τα πάντα.
    Με τον σαδομαζοχισμό παίζουμε, απριόρι, με την φωτιά!
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    To do the crime only when you can do the time...
     
  12. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Τον γορίλα τον σκότωσαν φυσικά γιατί κάποιοι πήγαν να παίξουν, να διασκεδάσουν
    ή να ξεπεράσουν τις φοβίες τους, θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα...