Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

  1. 01 - 06 ετών

    9,6%
  2. 07 - 12 ετών

    30,9%
  3. 13 - 19 ετών

    37,5%
  4. 20 - 30 ετών

    16,2%
  5. 31 - 40 ετών

    3,7%
  6. 41 - 50 ετών

    2,2%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

    Αναφέρομαι μόνο σε s/m και όχι σε ενδείξεις κυριαρχικότητας και υποτακτικότητας. Επίσης δεν αναφέρομαι στην ηλικία που συνειδητοποιήσατε το σαδισμό/μαζοχισμό σας ή την ηλικία που τον εκτονώσατε για πρώτη φορά επί πραγματικού.
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Σε ηλικια περιπου 19 χρονων, τοτε που οι ενδειξεις οτι ειχα τασεις υποτακτικοτητας ειχαν πια αποκρυσταλλωθει μεσα μου. Αργοτερα, γυρω στα 25, αρχισαν να διαφαινονται και οι τασεις κυριαρχικοτητας, οι οποιες λιγα χρονια αργοτερα μεταφραστηκαν και σε επιθυμια σαδισμου.
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Διαλεξα 7-12,γιατι πραγματικα θυμαμαι ελαχιστα πιο πριν.
    Συνδιαζα τον δυναμισμο και την ηρεμια στη καθημερινοτητα μου.Αρχηγος της παρεας αλλα μακρια απο μπελαδες.
    Ολοι ελεγαν τι καλο παιδι που ειμαι,βολικος και πως σεβομουν αυτοματα τον καθενα.

    Υπηρχαν ομως φορες που εντελως ξαφνικα και αδικαιολογητα αρπαζα την ευκαιρια να πληγωσω καποιον ψυχολογικα.(σπανιοτατα ομως γιατι θυμαμαι το παιδικο μυαλο μου τρομαζε με την ενταση της ευχαριστησης που αντλουσα).Ειτε καποιος φιλος που ζητουσε βοηθεια και αρνιομουν,ειτε καποιο αδικο σχολιο,ειτε καποια κινηση απαξιωσης.Και οταν τους εβλεπα να στεναχωριουνται ή να κλαινε,σχεδον τους μισουσα για την αδυναμια τους,ηθελα να τους πληγωσω και σωματικα,κατι που ευτυχως δεν εκανα στον εκαστοτε αμοιρο   Αλλα ακομα δε μπορω να ξεχασω τον ηλεκτρισμο σε ολο μου το κορμι που μου ελεγε να χιμηξω στον αλλο,να τον τιμωρησω,να αρχισω τις σφαλιαρες μεχρι να..τι?να ζητησει συγνωμη?να μου δειξει οτι ειναι πιο δυνατος απο πριν?να μου υποσχεθει οτι δε θα ξαναγινει?ποτε δε καταλαβα.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

  5. WisDomme

    WisDomme I am just Myself - that's all.

    Βασικά... Από τότε που μπορώ να θυμηθώ τον εαυτό μου... Σχετικές κ καθαρές αναμνήσεις έχω από την ηλικία των 6 κ μετά... Μου είναι δύσκολο να το προσδιορίσω επακριβώς... Γιαυτό ψήφισα 7-12...
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    απο πολύ μικρός νομίζω 7-8 θυμάμαι μου άρεσε να δένω τα χέρια μου στύση δεν είχα αλλά ένιωθα ωραία...
     
  7. nantine69

    nantine69 Regular Member

    Ξεκινησαν 13-19.
     
  8. sw

    sw

    Aπο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου να φαντασιωνεται σεξουαλικα.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    αναμενόμενο
     
  10. Maley

    Maley Contributor

  11. Kits

    Kits Contributor

    Το παρον νημα εξυπηρετη καποιο σκοπο η απλως περιεργεια???
    δεν το λεω ειρωνικα , αλλα αν εξυπηρετη καποιο σκοπο θα με ενδιεφερε να τον μαθω...
     
  12. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Αν δεις εδω θα διαβασεις

    Δε βλεπω να εξυπηρετει καποιο συγκεκριμενο σκοπο, οπως καθε poll το οποιο ειναι αναρτημενο εδω. Συμμετειχα γιατι κι εγω ειχα τη περιεργεια να μαθω αυτη την ταση σχετικα με τα υπολοιπα μελη του forum.