Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

  1. 01 - 06 ετών

    9,5%
  2. 07 - 12 ετών

    31,4%
  3. 13 - 19 ετών

    37,2%
  4. 20 - 30 ετών

    16,1%
  5. 31 - 40 ετών

    3,6%
  6. 41 - 50 ετών

    2,2%
  1. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.


    Η απορια μου ειναι αν μπήκε απλα για να μπει, η αν αποτελει καποιο μερος ''ερευνας'' η κατι αναλογο. Το δευτερο θα με ενδιεφερε...
     
  2. tsouknida

    tsouknida Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Απο τις εφηβικες μου ερωτικες περιπτυξεις ανακαλυψα την ταση κ προτιμηση στο κατι πιο βιαιο,στο κατι πιο επιπονο.Με το περασμα του χρονου κ το βιωμα του επιθετικου SEX κατεληξα στη σημερινη μου προσπαθεια ικανοποιησης του ακορεστου ερωτικου μου παθους.2 μεζουρες βια,1μεζουρα λεκτικου υποβιβασμου,αρκετη ψυχολογικη βια,σκλαβα γαρ,κ σαφως η αισθηση του οτι δε ξερω τι με περιμενει........!ειμαι παραδομενη στις ορεξεις ΤΟΥ.
     
  3. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Κοιτα, ο σκοπος αυτων των polls δε μπορει να ειναι η εμπεριστατομενη ερευνα, για πολλους λογους. Το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να δωσουν μα θολη εικονα για το θεμα που μελετουν. Απο το να μην εχουμε λοιπον καθολου εικονα, καλυτερα να εχουμε εστω και μια θολη.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

     
     
  5. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Συμφωνα με αυτα που σου εγραψα, ουτε μερος ερευνας μπορει να αποτελεσει.  
     
  6. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Τώρα ακριβώς δε θυμάμαι αλλά σίγουρα ήταν κάπου στην ηλικία του πειραματισμού και της περιέργειας (εφηβεία) .
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Το εχω αναφερει ξανα, σε αλλο thread, σε ηλικια 7 χρονων, οταν πανω σε ενα παιχνιδι μαστιγωσα με κομμενο ιμαντα μηχανης αυτοκινητου ενα παιδι που παιζαμε μαζι.
    Φυσικα δεν ηξερα τι σημαινει τοτε και εγινε πιο πολυ σαν τσακωμος, ομως ταυτοχρονα στο σπιτι, παιζοντας με τις συνομηλικες ξαδελφες μου και καλα πως ειμασταν σε σχολικη αιθουσα με εμενα στην εδρα να διδασκω, τις εβαζα τιμωρια, να στεκονται στο ενα ποδι με το προσωπο γυρισμενο προς τον τοιχο, μου αρεσε απελπιστικα να τις χτυπω με βιτσα στα ποδια και τον κωλο και αισθανομουν απεραντη ευχαριστηση οταν ακουγα τον ηχο της βιτσας στα οπισθια τους και εβλεπα την εκφραση του πονου στα ματια τους.
     
  8. nikosrs

    nikosrs New Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Εγω το καταλαβα γυρω στα 10.
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ψηφισα 41-50 ... γιατι απο προσωπικη εμπειρια ακομη τα μαγειρευω τα σαδιστικα μου ... του χρονου θα τα σερβιρω ...
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Θα παρω καμια απαντηση??
     
  11. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου....

    ψηφισα 20/30 γιατι γυρω στα 20 κατανοησα και εδωσα ενα ονομα στις φαντασιωσεις μου. Ουσιαστικα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου τετοιου ειδους ηταν οι ερωτικες μου προτιμησεις
     
  12. Hippolytos

    Hippolytos New Member

    Από μικρός, που όταν μου μιλούσαν τα κορίτσια εγώ χαμήλωνα το βλέμμα κοκκινίζοντας.