Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

  1. 01 - 06 ετών

    9,5%
  2. 07 - 12 ετών

    31,4%
  3. 13 - 19 ετών

    37,2%
  4. 20 - 30 ετών

    16,1%
  5. 31 - 40 ετών

    3,6%
  6. 41 - 50 ετών

    2,2%
  1. Emma

    Emma Contributor

    Λάθος άτομο ρωτάς, αλλά, σύμφωνα με το πώς το έχω αντιληφθεί εγώ, δεν είναι η επιθυμία πρόκλησης πόνου κτλ, με αποτέλεσμα την ηδονή (ερωτικοσεξουαλικά);
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Αρέσκομαι να προκαλώ πόνο από τα 8. Πρώτη s/m φαντασίωση (συσχέτιση s/m και σεξ) είχα στα 13. Επαληθεύουν το σκεπτικό σου οι χρονολογίες;
     
  3. Emma

    Emma Contributor

     
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Η ηλικία στην οποία συνειδητοποίησα τη διείσδυση ως θεματικό πυρήνα της σεξουαλικής πράξης ήταν τα 14.5, οπότε και ήρθα για πρώτη φορά σε σεξουαλική επαφή. Μέχρι τότε δεν είχα παρατηρήσει ότι έχω κόλπο και δεν ήξερα ότι το πέος μπορεί να εισχωρήσει κάπου. Η συσχέτιση s/m και σεξ από τα 13 μέχρι τότε κρίνονταν ως υπάρχουσα εκ του αποτελέσματος του ερεθισμού. Δεν υπήρχε σεξ στη φαντασίωση.

    Τώρα;
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Αυτό είναι το αρχικό ερώτημα του νήματος και του poll.

    Σ' αυτή τη βάση, συμμερίζομαι τον προβληματισμό της Syrah στο ποστ #79 (οι δικές μου σαδιστικές τάσεις εμφανίσθηκαν σε νηπιακή ηλικία, και σίγουρα πολλά χρόνια πριν μάθω τί σημαίνει σεξ).





    .
     
  6. DiDi

    DiDi Regular Member

    Στα 20 μου αφού είχα έναν γκόμενο Θεσσαλονικιό και μου εμφάνησε διάφορα και εγώ τον έλεγα ανώμαλο και τον χώρησα... μετά από κάτι μήνες κατάλαβα οτι εγώ ήμουν η ανώμαλη που τον χώρησα για κάτι που τελικά μου άρεσε εν καιρώ...
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Πριν 14 χρόνια που ήσουν εσύ 13ών κι εγώ 33ών αγαπητή μου, θα μπορούσα να σε διαβεβαιώσω ότι θα μπορούσε να εισxωρήσει παντού και πάντα...

    Τώρα... κάνουμε το σταυρό μας, και ελπίζουμε...


     





    .
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2009
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    HAhaHAHahahahahh MindMaster πρέπει να προτείνω την κατάργηση του επιλεκτικού quote!
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    Ναι, κάτι τέτοιο κατάλαβα ούτως ή άλλως.
    Απ' τα 13 και μετά οι φαντασιώσεις σχετικά με πρόκληση πόνου σε ερέθιζαν και σεξουαλικά, πράγμα το οποίο δεν γινόταν στα 8, έτσι δεν είναι;
    Απ' την άλλη βέβαια μιλάς για απλές τάσεις, οπότε καταλαβαίνω τώρα γιατί η απορία σου σχετικά με εκείνους που το ανακάλυψαν μετά τα 13.
    Υποθετικά πάντα, ίσως αυτοί που απάντησαν ότι το ανακάλυψαν μετά τα 13 να εννοούν ότι τότε το συνειδητοποίησαν, καθώς τότε ήταν που το συσχέτισαν με το σεξουαλικό/ερωτικό κομμάτι/επιθυμία.
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Έλα, νεαρά μου... Give us a brake!!!

     





    User's Notification:

    Καλό θα ήταν να καταβάλλεται προσπάθεια γιά να μη συγχέονται τα φόρα. Προτάσεις όπως η πιό πάνω, δέον όπως υποβάλλονται στο φόρουμ "Site Suggestions", διά της αναρτήσεως καταλλήλου νήματος.




    __________________

    Σεβάχ




    .
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2009