Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Μαρτίου 2008.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκε ο φετιχισμός σας;

  1. 1 -6 ετών

    14,6%
  2. 7 - 12 ετών

    37,5%
  3. 13 - 19 ετών

    27,1%
  4. 20 - 29 ετών

    6,3%
  5. 30 - 39 ετών

    6,3%
  6. 40 - 49 ετών

    0 vote(s)
    0,0%
  7. 50 ετών και άνω

    8,3%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

    Δεν αμφιβάλλω πως η όδήγηση αποτελεί οίστρο για πολλούς άνδρες, αλλά επιμένω πως πόρρω απέχει αυτή η αρέσκεια εννοιολογικά από το φετιχισμό αν δεν έχει άμεση συνάφεια με τη σεξουαλική διέγερση.
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

    το αυτοκινητο και η μοτοσυκλετα απο πολλους θεωρείτε η προεκταση του ανδρικου οργανου... αυτο εχει αμεση συναφεια.

    Παντως το βρισκω φυσικο να μην καταλαβαινεις απο που προκυπτει ο ερεθισμος, διοτι αυτα ειναι αντρικες υποθεσεις:nod:
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ ψήφισα 1-6...
    Η πρώτη θαμπή μνήμη που έχω είναι κοντά στα 4...Που η μητέρα μου με είχε ντύσει σαν κοριτσάκι...
    Σαν παιδάκι ήμουν γλυκούλικο τρομάρα μου...
    Μετά "χάλασα" για να καταντήσω το πατσαβουρόπανο που είμαι σήμερα χαχαχα...
    Γύρω στα 11 ( δεύτερη και λιγότερο θαμπή μνήμη ) με θυμάμαι να φοράω στα κρυφά τα τακούνια της μάνας μου...
    Με τα χρόνια, την ενηλικίωση, την αύξηση της οικονομικής μου δυνατότητας λόγω εργασίας...
    "Εξερεύνησα" ακόμη περισσότερο το θέμα του Crossdressing και κατέληξα ότι μου ταίριαζε περισσότερο η μίξη...
    Το ανδρόγυνο look και με διαφορετική συχνότητα ανα τα χρόνια...Εναλλάσσοντας περιόδους συχνότερης τέλεσης...
    Με άλλες παντελούς αδιαφορίας ως προς το άθλημα...
    Δεν θ' αναλύσω τι μου έδινε το φετίχ μου στο παρελθόν, η του μου προσφέρει τώρα...
    Ούτε τις όποιες άλλες διαφορετικές πτυχές του σεξουαλικής μου έκφρασης και χαρακτήρα ( που για μένα είναι μέρος του γενικότερου μου είναι )...
    Όπως και ζήτησε ν'αποφύγουμε η νηματοθέτρια...
    Το κύριο μου φετίχ είναι το crossdressing ( αν και ίσως και να είχα και άλλα χαχαχα )...
    Και πλέον και κατόπιν χρόνων "ζοριού"/ενδοσκόπησης/έρευνας/συζητήσεως με άλλους...
    Δεν το βλέπω καν σαν φετίχ, αλλά σαν μέρος του εαυτού μου...Δίχως "παράσημα", αλλά ούτε ενοχές...
    Και συμφωνώ με πολλούς που σε διάφορα άλλα μέρη εκτός του παρόντος φόρουμ διάβασα τις σκέψεις η τις μαρτυρίες τους...
    Με αρκετούς με τους οποίους συζήτησα live...Και που όλοι μου είπαν τα ίδια λόγια...
    Το δικό μας τουλάχιστον φετίχ, δεν είχε για κανέναν καμία ιδιαίτερη "σκανδάλη"...
    Όσο και να υπήρξαν "συγκυρίες" που σαν σκανδάλη θα μπορούσαν, να θεωρηθούν...
    Είναι κάτι που μας ήρθε και μας "βρήκε"...
    Και τ' οποίο δεν "γιατρεύεται"...
    Και εδώ συμπληρώνω, ότι νόσος δεν είναι - όπως και δεν θα ήταν πολλά άλλα φετίχ, από την στιγμή που δεν θα ήταν επιβλαβή για την ψυχοσωματική υγεία κανενός άλλου
    εκτός από εκείνον/η που θα τα είχε...και αν πάλι θα μπορούσαν να είναι επιβλαβή - για να χρειάζεται "αγωγή" ως προς την καταπολέμηση του...
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2014
  4. Libertin

    Libertin Regular Member

    Δεν πρέπει να ήμουν πάνω από 12, όταν στηνόμουν μόνος στο κρεβάτι στα 4 και φανταζόμουν ότι προσκυνούσα μια βασίλισσα, μια αφέντρα ή κάτι τέτοιο. Σε λίγο καιρό, έβαλα στο σκηνικό και φίλημα στα πόδια και το ένα έφερε το άλλο...
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    10
    με την αδερφή μου ( 2 χρόνια μικρότερη ) είχαμε ένα παιχνίδι το οποίο είχαμε ονομάσει ''βασανιστήρια''
    Με έδενε στο κρεβάτι και επι δέκα λεπτά μπορούσε να μου κάνει ότι ήθελε, φυσικά ήταν πραγματα που ήξερε οτι με ενοχλούν ,θυμάμαι είχαμε και όρια, επιτρεπόταν να έχουμε ένα οριο η κάθε μια , το δικό μου ήταν ''όχι γρατζουνιες στο πρόσωπο'' . Θυμάμαι ακόμα όλα αυτά που μου έκανε και τότε σιχαινόμουν αφάνταστα, σάλια στο πρόσωπο , γαργάλημα στις κλειδώσεις πίσω απο τα γόνατα ( πεθαίνω ) , εκνευριστικοί ήχοι στο αυτί μου , τράβηγμα μαλλιων. Σκοπός ήταν να αντέξω όσο περισσότερο μπορούσα χωρίς να πω στοπ.( στο οριο των δεκα λεπτων)
    Στην συνέχεια ερχόταν η σειρά της , με διαφορετικό όριο φυσικά και διαφορετικά πραγματα που την εκνευριζαν.
    Νικητρια ήταν αυτή που είχε αντεξει παραπάνω ώρα.

    Φυσικά σε αυτή την ηλικία δεν εβλεπα κάτι διεγερτικό σε όλο αυτό , πόσο μάλλον με την αδερφη μου ώς συμπαίκτρια ..αλλά ήταν ενα παιχνίδι που παίζαμε συχνά οπότε όλο και κάτι το διασκεδαστικό θα βρίσκαμε.
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    7-12 οταν πρωτοδιαβασα ζακουλα και οριμπιλ και καυλωσα!!
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ και εσυ fan της παγκοσμιας λογοτεχνιας?χχεχεχε
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δαγκωτο 1-6...
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μην ξεχνάμε και τον Manara και τον Serpieri...Μωρέ ο καλός ο μύλος όλα τα διαβάζει...(Εκτός από...και θα φανεί απίθανο...τσοντοπεριοδικά...Δεν μου κίνησαν ποτέ το ενδιαφέρον...)

    Ως προς τον φίλτατο @lizard_ ..1-6 τι φετίχ? Αν επιτρέπεις την αδιάκριτη ερώτηση   
     
    Last edited: 13 Δεκεμβρίου 2014
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ποδια... σιγα την αδιακριτη ερωτηση...  
     
  11. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ωραία παιχνίδια έπαιζες με την αδερφή σου !!  
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member



    ...Θα έλεγα την στιγμή της γέννησης,
    δε θυμάμαι να είχα κανένα πρόβλημα πιο πριν.