Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ΑΠΟΧΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Η αποχη απο ερωτικα συναισθηματα κατα την εκπαιδευση της σκλαβας αποδιδει καλυτερα αποτελεσματα ?
     
  2. Kah

    Kah Guest

    Αν δεν με απατά η μνήμη μου υπάρχει μία ολόκληρη "σχολή" γύρω από αυτό? (κάπου πρέπει να έχω και τα links  )
    Και νομίζω και κάποιο παλαιότερο Post (με αρκετές σελίδες απαντήσεων). Οι παλιότεροι να βοηθήσουν  
     
  3. female

    female Contributor





    Απορίες -

    α. Πόσο διαρκεί, δηλαδή, η εκπαίδευση για να απέχει από ερωτικά συναισθήματα; Μια βδομάδα; Ένα μήνα; Ένα χρόνο;

    β. Ερωτικά συναισθήματα -- εννοείς διέγερση, κοινώς καύλες; Πόσο ελέγχονται αυτά, αλήθεια; Μήπως εννοείς απαγόρευση οργασμού;



     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Πως μπορεί κάποιος να "απέχει" από τα ερωτικά του συναισθήματα;
    Μήπως κρύβοντάς τα;

    Ποιος είναι ο σκοπός τότε μιας οποιασδήποτε σχέσης;
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    αποχή ή απόχη ;

    anyway μίας και αντιτίθεμε στο ότι ένας άνθρωπος μπορεί να εκπαιδευτεί στο να γίνει slave ,το να απέχεις συναισθηματικά τον στερείς από κίνιτρα, πλέον θεωρώ πως απλά τον κάνεις πιο εγωιστή ...
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Πως μπορει κανείς ν απεχει απο το συναισθημα του? Μονο αν ειναι ρομποτ κι οχι ανθρωπος.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Η ΑΠΟΧΗ

    Στην πρωτη σου απορια θα σου απαντησω.
    Διαρκει αναλογα Τον Κυριαρχο και την υπο, ισως και για παντα.

    Στην δευτερη τωρα.
    Ερωτικα συναισθηματα εννοω την Αγαπη που εχει προς αυτην ο Κυριος της που την εκπαιδευει και αν αυτο επηρεαζει την εκπαιδευση της σκλαβας στο να γινει απολυτη σκλαβα, με λιγα λογια αν χαλαρωνει αν υπαρξει το συναισθημα της Αγαπης και δεν ειναι στην τσιτα, οπως θα ηταν σε μια σκληρη χωρις συναισθηματα εκπαιδευση.
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αποχη' βρε!
    Την αποχη να την κανει τι???
    Σκλαβα θα εκπαιδευσει η θα βγει στους αγρους σαν την Πιπη την φακιδομυτη να συλλεξει πεταλουδιτσες?  

    Δεν νομιζω προσωπικα , οτι επηρεαζει το ενα το αλλο!
    Αλλο το τι αισθανομαι και αλλο το εκπαιδευω!
     
    Last edited: 11 Οκτωβρίου 2007
  9. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    παλι καινουρια πραγματα μαθαινω εδω μεσα.αποχη απο συναισθηματα λοιπον! 
    αποχη απο σεξ εχω ακουσει αποχη απο σμ εχω ακουσει αλλα αποχη απο συναισθηματα πρωτη φορα.σαν να μην αναπνεεις μοιαζει.το να τα κρυβεις να το καταλαβω αλλα να μην εχεις καθολου;;;
    ας μου πει καποιος τον τροπο σας παρακαλω
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν έχω εύκολη απάντηση σε αυτό. Νομίζω ότι είναι κάτι σαν το χαλινάρι. Το ζορίζεις και το αφήνεις όταν παραζοριστεί.
     
    Last edited: 30 Οκτωβρίου 2007
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    χμμ κι ομως , οι Κυριαρχοι συνήθως είναι 'μοναδικοί ' στο να κρύβουν τα συναισθήματά τους φύση και θέση!(για σκεφτειτε τό )

    Αυτό ίσως τους φαίνεται χρήσιμο κατα τη διάρκεια της εκπαίδευσης γιατι το εκπαιδευόμενο ΄πρόσωπο έτσι δεν έχει καμμιά σιγουριά, και εκεινο το Δέος (που έλεγε ο Ήλίας σε κάποιο αλλο νήμα) καλύτερα κραττεί έτσι.

    Μην ξεχνάμε! Ο Ελεγχος και η Εξουσία απαιτεί θέση -φυση αρχιγική και όχι αδυναμίες και συναισθηματισμούς αλλιως αποτυγχάνει απλά ο έλεγχος.
    Το "κρύβει" που ανέφερα παραπάνω δεν σημαίνει σώνει και καλά ότι απέχει ο Κυρίαρχος απο τα συναισθήματά του, απλά φροντίζει να μη τα εκδηλώνει πολλές φορές περισσότερο απο ότι το φυσικό Του τον προτρέπει.

    Τωρα θα με ρωτήσετε .. ειναι σωστό? Συναισθήματα κρυμμένα???

    χμμ φανταστείτε λοιπον ότι μεγαλώνετε ένα μωρό, ή ένα κουτάβι (μοιάζουν λιγάκι) . Τα συναισθήματά σας είναι ισχυρότατα και εντονα μα.... Για να μη σας πάρει τον αέρα φροντίζετε να είστε αυστηροί και σε πολλές φάσεις να 'κρύβετε' - συγκρατείτε τα συναισθήματά σας , τον αυθορμητισμό ή την τρυφερότητα σας.

    Βεβαίως για όλα υπάρχουν οι κατάλληλες δόσεις και οι σωστές 'τακτικές' και αν προκειται για εκπαιδευση ... λεμε τώρα άν... ε τοτε ίσως ειναι και χρήσιμο το συγκεκριμμένο

    Τωρα αν το κουτάβι - μωρό - σκλάβα ή σουμπιτσα...γνωρίζει ή αντιλαμβάνεται οτι αυτη ειναι η μέθοδος... για την εκπαιδευσή της , τοτε τα πραγματα ολίγον περιπλέκονται Κυρίες και Κύριοι. Τι λετε?   
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δηλαδή αν το πανέξυπνο σκυλάκι γνωρίζει την μέθοδο και παρόλα αυτά νιώθει την διπλωμένη εφημερίδα να προσγειώνεται στον πισινό του αφού τάκανε στη μέση του σαλονιού, δεν θα περιμένει να το βγάλουν βόλτα με το λουράκι πριν τολμήσει να ανακουφιστεί ξανά;;; Ή μήπως θα σκεφτεί, δε βαριέσαι μωρέ, αφού μ' αγαπάει...


    Φαπ!!!!!