Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η "Ατροφια του Κολπου" η Τονια και... Μεις!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 21 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    - Μπλα, μπλα μπλα.....η Τονια
    - Μπλα, μπλα μπλα.....η Ευα
    - …..Τι εχεις Τονια ? Κατι εχεις εσυ…δεν σε ακουω καλα, την ρωταω στο τηλεφωνο
    - Ναι, η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και τοσο….Εκανα το καθιερωμενο ετησιο Τest PAP και ο γιατρος μου μου ειπε οτι πασχω απο "ατροφια του κολπου"
    - Απο τι? Τι ειναι αυτο παλι? Ρωτω.
    - Δεν ξερω δεν μου εχει ακομα εξηγησει ο γυναικολογος μου, Θα τον επισκεφθω σημερα το βραδυ στις 8 να τον δω. Ακουσα την Τονια ανησυχη.
    - Το μεσημερι σημερα μετα την δουλεια σου τι θα κανεις?
    - Τιποτε ιδιαιτερο. Θα παω σπιτι, μου απαντα ακεφα.
    - Εχουμε κανονισει με την Δεσποινα να παμε για φαγητο σε ενα καλο εστιατοριο στο Κεντρο...Θελεις να ερθεις και συ παρεα?
    - Ενταξει, μου απαντα καπως απροθυμα και μετα απο σκεψη λιγων λεπτων.

    Ένιωσα να πιεζει τον εαυτο της για να απαντησει θετικα στην προσκληση μου.
    Δωσαμε ραντεβου στο "Πετρινο" ενα καθαρο και φημισμένο εστιατόριο της Αθηνας.
    Το δικηγορικο γραφειο της Τονιας ηταν κοντα και πηγε πιο νωρις απο εμας. Μας περιμενε σε ενα τραπεζι διπλα απο τη τζαμαρια που εβλεπε στο στενο δρομο. Ειχε παραγγειλει και ενα καλο κρασι που στο μεταξυ το επινε. Ευτυχως το τραπεζι ηταν στους καπνιζοντες αν και η ιδια δεν καπνιζει ...Χαρηκαμε που μας σκεφθηκε.
    - Κατι απο τις φιλες στο "sex and the city" τους ειπα, θυμιζουμε και ολες μαζι γελασαμε με αυτη την παρατηρηση μου συμφωνοντας.

    Τα φαγητα που παραγγειλαμε ηταν υπεροχα με την συνοδεια του καλου κρασιου που ειχε παραγγειλει απο πριν η Τονια
    Η γλωσσα μας λυθηκε περισσοτερο και μπηκαμε σε διαφορες ασχετες και ελαφριες υζητησεις.
    Περι πολιτικης αλλα και η μοδα που θα επικρατησει τον φετινο χειμωνα ηταν τα θεματα μας.
    Το service καλο και o νεαρος που μας σερβιρε ηταν στο πηγαινε – ελα συνεχεια και ησιχια δεν ειχε ...τοσο που εκνευρίστηκα και του ειπα οτι θα σερβιρουμε μονες μας το κρασι στα ποτηρια μας. Οι αλλες γελαγανε που με ειδαν να τα "παιρνω".
    Οι λογοι του νεαρου και οι καλωσυνες του για εξυπηρετηση ηταν φυσικα ευνοητοι ....Ολες μας τους ειχαμε καταλαβει.

    - Το απογευμα θα παω στον γυναικολογο μου για να μαθω το τι ειναι η "ατροφια κολπου" Δεν ξερω τι ειναι αυτο και ανησυχω πολυ. Εσπασε η Τονια την ευχαριστη κατα τα αλλα ατμοσφαιρα που φυσικα και το περιμενα καποια στιγμη οτι θα συμβει.
    - "Αδρανια" υποθέτω λεει χαμογελαστα η Δεσποινα ...κανοντας πλακιτσα
    - Χμ....Σε λιγο ολες απο "αδρανια" θα πασχουμε....της αντιλεγω με νοημα και χαμογελο.
    - Τι εννοειτε οταν λετε "αδρανεια"? ρωτα παντα ανησυχη η Τονια
    - Τιποτε ιδιαιτερο ..... απαντα η Δεσποινα....μη το λαμβανεις υποψιν.
    Δεν εχει σχεση με αυτο που σου διεγνωσαν πλακα εκανα απλα το "ατροφια κολπου" οπως το ακουσα εγω απο μονη μου το συνδυασα με την "αδρανια του κολπου" που ειναι "ασθενεια" που "καταλαμβανει" τις Mistress....Όπως για παραδειγμα οι αεροσυνοδοι πασχουν απο αθενειες λογο της εργασιας τους στα υψη....ετσι και οι Mistress πασχουν απο τις δικες τους λογο των πεποιθησεων τους, λεει και μου κλεινει με νοημα το ματι.

    Βαζω τα γελια αλλα και στα χειλη της Τονιας σχηματiσθηκε ενα χαμογελο ....
    Εμενα σαν πικρο μου φανηκε.

    Η Τονια κοιταξε εξω απο την τζαμαρια.... Το φθινοπωρο εχει μπει για τα καλα και η πρωτη βροχη αν και μας αρεσε μας ειχε μελαγχολησει λιγο.
    Γυρισε και μας κοιταξε με σοβαροτητα και με αποφασιστικοτητα μας ειπε:
    - Πιστευω οτι μπορω να σας εμπιστευθω. Θελω να σας μιλησω δεν εχω που αλλου να μοιρασθω αυτο που μου συμβαινει, αλλα και να το πω ισως και δεν θα με καταλαβει κανενας.
    Γεμισαμε τα ποτηρια μας κρασι...σταματησαμε να μασουλαμε τα εδεσματα...
    Αναψαμε τσιγαρο...(πουρακι η Κυρια Δεσποινα παρακαλω) και η Τονια παρολο που οπως ειπα δεν καπνιζει αναψε και αυτη ενα απο τα δικα μου προς εκπληξη μας και το αφησε να σιγοκαιει στο τασακι.

    - Λεγε τωρα Τονια, την παροτρυνα.
    Πινει μια γερη γουλια κρασι, παιρνοντας μια βαθια ανασα και ξεκινα.
    - Ξερετε οτι εχω μια σοβαρη σχεση εδω και τεσσερα χρονια με τον Πετρο και επισης ξερετε οπως ολοι γυρο απο εμας οτι ειμαστε ενα ευτιχισμενο ζευγαρι ...ετσι δεν ειναι?
    Της γνεφουμε καταφατικα και εγω και η Δεσποινα περιμενοντας την συνεχεια.
    - Εσεις που εισαστε και φιλες μου ξερετε και το παραπανω. Δηλαδη οτι ο Πετρος σαν συντροφος μου ειναι ο υποτακτικος μου και φετιχιστης, οπως και οτι εγω ειμαι και λειτουργω παντα ως Κυριαρχικη στην σχεση μας.
    - Ναι αυτα τα ξερουμε προχωρα επιτελους της απαντω, οπως παντα εγω ανυπομονη για να μαθω την συνεχεια.
    Πινει αλλη μια γερη γουλια κρασι απο το μισοαδειο πια ποτηρι.της. Σχεδον το εφτασε στον πατο...τραβα και μια τζουρα απο το αναμμενο τσιγαρο που σιγοκαιγε...και αφου σταματαει τον βηχα, η "αμαθητη" στον καπνο συνεχιζει.

    - Ετοιμαστειτε τωρα να ακουσετε το περιεργο και μεγαλο μου προβλημα...λεει.
    - Γαμωτο, της λεω, συνέχισε....
    - Στα τεσσερα αυτα χρονια που ειμαι με τον Πετρο sex εχουμε κανει τρεις φορες και αλλες τοσες προσπαθησα να κανω.
    - Δηλαδη πως τα ενοεις ολ΄αυτα? Δεν θα σε καταλαβουμε αν δεν τα κανεις "λιανα" αυτα που μας λες.

    - Ειμαι ερωτευμενη μαζι του και δεν ο κρυβω. Περα απο τον ερωτα που νιωθω γι αυτον επισης τον αγαπαω. Αλλα και αυτος το ιδιο πιστευω.
    - Φαινετε αυτο και απο τους δυο σας λεει η Δεσποινα ...και?
    - Ενα μελανο σημαδι μονο σκιαζει τη σχεση μας απο μερους μου τουλαχιστον.
    Στην αρχη δεν με χαλαγε ...αλλα στην πορεια και με την παροδο του χρονου με εκανε αυτο να νιωθω δυστυχισμενα.

    - Η προσωπικη μας ζωη οπως και η ερωτικη μας ζωη γενικα ειναι οπως σε μια σχεση D/s.
    Ποτε δεν κανουμε sex η ερωτα οπως ενα normal ζευγαρι. Μα ποτε! Τονισε με σημασια.
    Πολλες φορες ενιωσα την αναγκη να με παρει στα χερια του να με σφιξει δυνατα στην αγκαλια του και να μου κανει ερωτα ακομα και να με «ξεσκισει» που λενε με ερωτικο παθος.
    Οταν ερχετε η ωρα να γινει η διεισδυση που και αυτος βλεπω οτι το θελει γινεται φυσικα, αλλα μονο που γινεται με τετοιο τροπο που θα με ξενερωσει.
    - Πως την ρωταμε?
    Θελωντας να τον νιωσω μεσα μου τον ακουω να μου λεει με σημασια "χρησιμοποιηστε με σαν δονητη Κυρια για την ικανοποιηση σας". Αν δεν γινει αυτο θα με ρωτησει "τωρα θα χρησιμοποιησετε τον δονιτη σας Κυρια?"
    Του βαζω το string μου στο στομα....πολλες φορες και καθομαι επανω του με τα ποδια μου στο προσωπο του απαραιτητα (ειναι η αδυναμια του) και με δικες μου κινησεις οπως βολευομαι προκαλω τον οργασμο μου.

    Ισως να μην ειναι παντα ετσι η σταση αλλα καπως ετσι και με μικρες παραλαγες.
    Παντα ομως το κανω με τον δονιτη μου
    Αυτο το εκανα μια δυο τρεις πεντε δεκα...Συνειδητοποιησα σιγα σιγα τοτε οτι αυτος ειναι ο μονος τροπος να κανουμε sex στη πορεια της σχεσης μας.
    Οποτε και προσπαθησα να αλλαξω σταση και να ειμαι απο κατω. Αυτο απεδειχθη μια παταγωδης αποτυχια. Δηλαδη οποτε το εκανα καταλαβαινα οτι του "επεφτε".
    Του επεφτε οποτε καταλαβαινε οτι εισπραττω αλλα συναισθηματα απο την ερωτικη πραξη.

    Πολλες φορες μου ηρθε η επιθιμια να του βροντοφωναξω
    "Οχι γαμωτο!!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΟΝΙΤΗ. ΕΣΕΝΑ ΘΕΛΩ ΠΕΤΡΟ.... ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ"
    Ξερω οτι με θελει ερωτικα. Το βλεπω οτι με ποθει, μας λεει προσπαθωντας να κρυψει εντεχνα τα δακρυα που της ανεβαιναν στα μακιγιαρισμενα ματια της.
    Αλλα θελω να νιωσω ερωτικα μια επιθυμητή γυναικα. Να με παρει στα χερια του να με σφιξει και να με εισελθει μεσα μου σαν Αντρας. Θελω να νιωσω αυτο το παθος και την αντρικη του δυναμη να τυλιγει το κορμι μου.
    Δεν ειναι δυνατον καθε φορα που σαν Γυναικα εχω αυτη την επιθυμια για sex και ερωτα να το κανω με τον "ανθρωπινο δονητη" μου που αυτο ειναι ο συντροφος μου, η αγαπη μου.
    Περα απο το παιχνιδι, που πολυ μου αρεσει δεν λεω, θελω να εισπραξω οτι εισπραττει και μια Γυναικα και οχι μονο μια "Θεα" ...Γιατι ετσι με μονο με βλεπει "Θεα" του!
    Αυτο και μονο δεν με καλυπτει και δεν με γεμιζει ερωτικα. Δεν με ολοκληρωνει.
    Δηλαδη μια "Θεα" δεν εχει δικαιωμα στον ερωτα, στο sex, στην αντρικη ζεστη αγκαλια?
    Ετσι εχω επιλεξει την αδρανια και την αποχη.
    Δεν τον εχω απατησει ποτε και δεν θελω γιατι δεν νιωθω αυτην την αναγκη να την απολαυσω απο αλλον εκτος απο αυτον. Το sex και ο ερωτας μου λειπουν αφανταστα και κακα τα ψεματα ολες ξερουμε τι ειπσραττουμε μεσα απο μια natural σεξουαλικη επαφη οταν αυτη γινεται με τον ανθρωπο που αγαπαμε.
    Γι αυτο και ανησυχω για το τι θα μου πει ο γιατρος σημερα.
    Αν εχει σχεση με την αποχη μου τοτε δεν ξερω τι θα κανω.
    Ειμαι 36 χρονων οπως ξερετε και αρκετα ερωτευσιμη, αρχισε να απολογειται. Δεν θελω να στερουμε την χαρα που προσφερει το sex και η αισθηση οτι κανω ερωτα με τον αντρα που αγαπαω. Ειμαι απελπισμενη.
    Ωρες ωρες απορω πως και στον Πέτρο δεν του λειπει αυτη η μορφη ερωτα.!
    Ντρεπομαι που σας τα λεω ολ΄αυτα. Ξερω οτι ισως και θα με παρεξηγησετε.
    Τον Παυλο τον αγαπαω! Βοηθηστε Με!. Πεστε μου εσεις που ειστε φιλες μου τι να κανω με αυτο το θεμα?

    Στο τραπεζι επεσε για λιγο σιωπη.
    Καταλαβαμε τοτε για αλλη μια φορα οτι το "προβλημα" της αποχης απο το sex δεν ειναι μονο της Τονιας. Ειναι ενα κοινο και μεγαλο προβλημα που υπαρχει μεταξυ των ζευγαριων D/s και ιδιαιτερα αυτο συμβαινει μεταξυ Mistress sub-slave.
    Της το ειπαμε αυτο μηπως και την ανακουσφισουμε λιγο.

    Τονια....
    O υποτακτικος θελει να νιωθει παντα οτι τον χρησιμοποιεις για την ικανοποιηση σου.... Mistress. Αυτος ειναι ο σκοπος της υπαρξης του. Για να το κανεις αυτο και για να το πετυχεις πρεπει να του το δινεις να το καταλαβει. Και το καταλαβαινει μονο μεσα απο ειδικες διαδικασιες ακομα και οταν εσυ επιθυμεις ανθρωπινα να νιωσεις και να τον αισθανθεις διαφορετικα. Δηλαδη να νιωσεις μια "γηινη κοινη θνητη" Γυναικα..
    Αν ο υποακτικος αντιληφθει οτι τον θες ερωτικα σαν Αντρα για να σε κανει να νιώσεις μια "γηινη κοινη θνητη" Γυναικα και οχι η "Θεα" του που τον χρησιμοποιει για την καβλα της, τοτε με μαθηματικη ακριβεια θα ξενερωσει γιατι θα διαλυθει στο μυαλο του η μαγεια. Θα συμβουν τοτε τα εξης τινα: η θα διαλυσει την σχεση σας διοτι αυτο δεν θα τον καλυπτει... η σε καλυτερη περιπτωση θα την κρατησει επειδη σε αγαπαει και θα ψαξει για αλλη Κυρια που θα ξερει πως θα τον χρησιμοποιει σαν δονητη και μονο για την ευχαριστηση της.

    Ελαχιστοι Τονια ειναι οι συνηδητοποιημενοι υποτακτικοι που ειναι και ενεργητικοι στο sex αντε πεστο και ερωτα και λειτουργουν ετσι περα απο την φαντασιωση τους σαν δονητες προς ικανοποιηση.
    Αν το κανουν μερικοι αυτο, ειναι δυστιχισμενοι.
    Εχουμε ακουσει πολλες παρομοιες ιστοριες με την δικη σου και γιατι να το κρυψουμε τις εχουμε βιωσει και εμεις οι ιδιες σε δικες μας σχεσεις

    Πηγαινε στο ραντεβου σου με τον γυναικολογο Τονια το βραδυ και θα δουμε τι σημαινει "ατροφια του κολπου" Ισως αυτο και να μην εχει σχεση με την αποχη απο το sex και την αδρανεια του κολπου.
    Οταν ομως πληροφορηθεις παρε μας και ενα τηλεφωνο για να ενημερωσεις και εμας για να ξερουμε το τι αραγε σημαινει αυτο!!!
    Ποτε δεν ξερεις!!!

    Το κρασι μας τελειωσε ...

    Σιγουρα δεν της λυσαμε το προβλημα της Τονιας.
    Δεν το εχουμε λυσει ουτε κι Εμεις....
    Ειναι ενας αλυτος γριφος.
    Εχουμε αποφασισει ισως συνειδητα ν’ αδιαφορουμε γι’ αυτο η να εχουμε βρει αλλες μεσοβεζικες λυσεις.
    ....και εδω επικρατει ο νομος της σιωπης και πολλες φορες της αυταπαρνησης.
    Φυσικα δεν λειτουργουν ολοι οι υποτακτικοι ετσι...
    Ενα μεγαλο ποσοστο ομως λειτουργει αποκλειστικα και μονο ετσι. Δηλαδη ποτε ενεργητικα.

    - Κυριες Μου.....
    Στον δρομο που ερχομουν περπατωντας προς το εστιατοριο χαζευα τις βιτρινες.
    Εντοπισα λοιπον σε ενα μαγαζι κατι φανταστικες γοβιτσες ....
    Τι λες Δεσποινα παμε να τις δουμε και απο κοντα?
    Το shoping therapy ειναι ενα καλο φαρμακο...το εχω κανει συνειδηση

    Τονια καλη μου .... προτεινει η Δεσποινα, η ωρα ειναι μολις 5. Το ραντεβου με τον γιατρο σου το εχεις στις 8 το βραδυ αν θυμαμαι καλα. Ελα λοιπον μαζι μας γλυκια μου....θα δεις που θα νιωσεις καλυτερα.

    Γοβιτσες μου….σας ερχομαι ....
    Στο δρομο θα αγορασουμε και μια σοκολατιτσα υγειας....κανει καλο λενε!!!!
    Μετα προλαβαινουμε και για ενα espresso !!!!!
    Παμε φιλες Μου....
    Νεαρεεεεεε τον λογαριασμο παρακαλω......
     
    Last edited: 22 Σεπτεμβρίου 2006
  2. gaby

    gaby Guest

    Για το ιατρικό κομμάτι έχω να προτείνω στη φίλη σας την Τόνια να βρει γυναίκα γυναικολόγο.

    ΥΓ. Δεν αστειεύομαι...
     
  3. Χμμ διάβασα την ιστορία προσεκτικά.
    α) Θα συμφωνήσω με την tender_lilly για το γιατρό - γυναικολόγο
    β) Μήπως ο άνθρωπος της ιστορίας έχει κάποιο σωματικό πρόβλημα (πχ μέση ή βάρος) και χάνει τη στύση του όταν ανεβαίνει απο πάνω, πιθανόν άλλες στάσεις να είναι πιο άνετες για εκείνον στη διυσδυση, ωστόσο καλό θα ήτανε να εξεταστεί και αυτός προληπτικά. Έτσι όπως τα διαβάζω να περιγράφονται όμως το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό (στο χάνει τη στύση του από πάνω)

    Εγώ θα συμβούλευα η εν λόγο γυναίκα η Τόνια να συζητήσει μαζί με τον άνθρωπό της πάνω στο ζήτημα και να μην ντραπεί. Όταν υπάρχει αγάπη και κατανόηση και θέληση για αντιμετώπιση συνήθως όλα τα ΓΙΓΑΝΤΙΑ (έτσι φαντάζουν για πολλόυς στην αρχή) προβλήματα λυνονται. Πάντως σε καμία περίπτωση αδιαφορία σχετικά με το ζήτημα.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Κι εγω αυτο θα τη συμβουλευα αν ημουν στη συντροφια σας. Να του μιλησει , να επικοινωνησει το προβλημα της.. Μπορει κι ο ιδιος να εχει το ιδιο προβλημα και να μην τολμαει ουτε να το σκεφτει.. Βλεπω 2 ανθρωπους παγιδευμενους στους ρολους τους χωρις να σκεφτονται καποτε εστω και με διαλειμματα να βγουν.. (εφοσον το θελουν, γιατι εδω δε μιλαμε για ευκαιριακες συνεδριες και μετα πισω στα καθιερωμενα αλλα για μακροχρονη συμβιωση)..

    Κατα την αποψη μου, κοινωνωντας του τα θελω της, οχι μονο δεν θα πεσει στα ματια του αλλα θ ανεβει κι αλλο.. Δεν ειμαστε μηχανες με μανυαλ ειμαστε ανθρωποι με τα πανω μας και τα κατω μας. Δεν ειναι δυνατον εκεινη να ειναι παντα αυθαρτη, απροσπελαστη, Θεα απομακρη , κι εκεινος μονιμα στο πατωμα.. Ειναι μια Γυναικα κι ειναι ενας Ανδρας.. Ειναι 2 Ανθρωποι που αγαπιουνται και θελουν να ειναι μαζι πανω απ ολα..

    Γμτ ..το σωμα μας κι η ψυχη μας μας εκδικουνται οταν δεν του φερομαστε σωστα..

    υγ. ευχομαι τα καλυτερα για τη φιλη σου..
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εύα συνήθως η ατροφία του κόλπου από όσα ξέρω είναι ανωμαλία εκ γεννετής και δεν είναι λόγω αποχής.
    Αλλά θέλω να πεις στην Τάνια να δοκιμάσει κάτι που έκανα εγώ με το baby-sub που είχα.
    Έβαζα τον μικρό δονητή και τον καβαλούσα κανονικότατα  
    Είμαι σίγουρη ότι και σε αυτόν θα αρέσει και η Τάνια θα θυμηθεί τι σημαίνει άγριο sex  
     
  6. Astir

    Astir Guest

    Καμιά προσευχή για τους πεθαμένους!
    Α.
     
  7. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Την επιστημονική απάντηση dear απο σήμερα την γνωρίζουμε και δεν είναι σίγουρα αυτή που δίνεις εσύ.
    Δεν μας διευκρινίζεις όμως αν φορούσες στο baby sub σου τον μικρό δονητή η του ιδίου ήταν μικρός ο «δονητής»
    Αλλά και στις δυο περιπτώσεις έρχομαι στην δύσκολη θέση να σου πω ότι αν το λες αυτό «άγριο sex» σίγουρα δεν το έχεις απολαύσει και δεν έχεις ιδέα για το τι μιλάμε.

    Με εκτίμηση
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μακάρι να ηταν τοσο απλα zinnia τα πραγματα.
    Μακαρι και οι συζητησεις να ελυναν τα προβληματα αυτα.
    Το μονο που κανουν αυτες σε διαβεβαιωνω σε τετοιες περιπτωσεις να επισπευδουν τον χωρισμο.
    Ο λογος είναι ότι ξεκαθαριζουν τα θελω και οι επιθιμιες.
    Οσο και παραξενο αυτό να φανταζει επιδεινωνουν το προβλημα παρα να το απαλυνουν.
     
  9. Sm_Art_Lady wrote:
    "Μακάρι να ηταν τοσο απλα zinnia τα πραγματα.
    Μακαρι και οι συζητησεις να ελυναν τα προβληματα αυτα.
    Το μονο που κανουν αυτες σε διαβεβαιωνω σε τετοιες περιπτωσεις να επισπευδουν τον χωρισμο.
    Ο λογος είναι ότι ξεκαθαριζουν τα θελω και οι επιθιμιες.
    Οσο και παραξενο αυτό να φανταζει επιδεινωνουν το προβλημα παρα να το απαλυνουν."

    Kαι ποια θα μπορούσε να είναι η λύση στο παραπάνω πρόβλημα ή σε άλλου είδους προβλήματα;
    Δεν είμαι γιατρός έτσι, αλλά πιστεύω ότι μια οποιαδήποτε σχέση (ανθρώπινη) έχει το δικαίωμα για προβλήματα και τα προβλήματα με τη σειρά τους ζητούνε λύσεις.
    Σε κάθε σχέση αυτά τα προβλήματα πρέπει να αντιμετωπίζονται (αμφότερα και όχι μονόπλευρα) ειδάλλως στην κάθε 1η σημαντική φουρτούνα μιας σχέσης η σχέση θα διαλυόταν.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ζηταω επιστημονικη εξηγηση.
    Διευκρινιζω οτι μιλω για ανθρωπινη σχεση μεν αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη οταν αφορουν την σχεση Mistress - sub.
    Οποτε εδώ δεν μιλαμε απλα για φουρτουνες αλλα για "τσουναμι" οταν οι επιθυμιες "πεφτουν" ανοιχτα στο τραπεζι.
     
  11. Sm_Art_Lady wrote:
    "Δεν ζηταω επιστημονικη εξηγηση.
    Εδω διευκρινιζω οτι μιλω για ανθρωπινη σχεση μεν αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη οταν προκειτε για σχεση Mistress - sub.
    Οποτε δεν μιλαμε απλα για φουρτουνες αλλα για "τσουναμι" οταν οι επυθιμιες "πεφτουν" στο τραπεζι."

    Ok δηλαδή τα όποια προβλήματα πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε διαφορετικά θες να πεις
    στην περίπτωση που μιλάμε για μια σχέση (ανθρώπινη όχι από τον Άρη) Μistress-sub.
    Την φουρτούνα που θεωρείς τσουνάμι θεωρεις ότι υπάρχει τροπος να κατευναστει?
    Το γιατρός το ανέφερα γιατί δεν κατέχω την ιδιότητα γιατρού για να μπορώ να εκφέρω γνώμη σε ενα θέμα που είναι ΚΑΙ ιατρικό..ανέφερες για μια ασθένεια (της Τονιας) που επί τη ευκαιρία σας ανακοίνωσε μεσα σε ενα καφε και μια άλλη "ασθένεια"
    Πάντως αν κρίνω από τις τελευταίες παραγράφους το θέμα το αντιμετωπίσαται σαν ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΗΜΕΝΕ δηλαδή κομματάκι υπερφύαλα, ισως πάλι να ναι η εντύπωσή μου.
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν είπα ότι είμαι γιατρός.
    Είπα από ότι ξέρω και δεν μου άρεσε καθόλου η ειρωνεία σου αγαπητή.
    Διευκρίνησα ότι του έβαλα dildo και όχι ότι το καυλί του ήταν μικρό.