Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Αφεντρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 7 Μαρτίου 2009.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    τελικά ποιά είναι η ιστοσελίδα ;
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Πηγή: X Stream - Ξ— Αφέντρα

    Jomaru, αν έχεις την καλοσύνη δημοσίευε και την πηγή στα κείμενα που μεταφέρεις εδώ.
     
  3. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    το ποιό πιθανόν είναι να συμφωνήσω μαζί σου ως προς το παραμυθάκι.
    αλλά. αυτό το άτιμο το αλλά.
    ποιός λέει ότι οι σκλάβοι ντε και καλά θέλουν να σοδομίζονται? δεν είναι τίποτα το υποχρεωτικό.
    είναι απλά θέμα ορίων και συναίνεσης και του κατά πόσο θέλεις να τα γνωρίσεις όλα στην ζωή σου.
    επίσης ποιός λέει ότι ενώ η Αφέντρα που έχει κάθε δικαίωμα να κάνει έρωτα με τον οποιονδήποτε, θα πρέπει εγώ μετά να περιποιηθώ με τον συγκεκριμένο τρόπο τον εραστή Της? Αν είμαι bi ή gay τότε ναι θα βιώσουμε όλοι μαζί μια απίστευτη περιπετειούλα άν δεν είμαι?
    πάντα υπάρχουν όρια. άλλο αν το ζητούμενο είναι να τα ξεπερνάς.
    και όσο για το 24/7 να σου πώ ότι γνωρίζω ότι υπάρχει και κάτι τέτοιο σε γνωστό μου ζευγάρι όχι παντρεμένο. ποτέ μην λές ποτέ.
     
  4. Mephistopheles

    Mephistopheles Regular Member

    Και παλι αυτο με τον δονυτη θα το θεωρησα υπερβολικο. μπορει να του αρεσε οπως ειπες, αλλα αυτο τι συμαινει? μπορει καποιος αλλος να μην του αρεσε καθολου...

    Αλλα τη συμβουλη με το μαστιγωμα θεωρησα υπερβολικη.

    Ομολογω πως αυτη με την γλωσσα για χαρτι υγειας με ερεθισε...

    Και γενικως μην ξεχναμε πως πρεπει να ικανοποιουνται και οι επιθυμιες των slave.
     
    Last edited: 18 Απριλίου 2009
  5. anatoni543

    anatoni543 Regular Member

    δεν ξερω αν ειναι οντως αληθεια αυτα που γραφεις, αλλα προηγουμενη δουλεια του αντρα σου θα ηταν χτιστης στις πυραμιδες, παρα εχει αντοχες.....
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Τώρα διάβασα το αρχικό κείμενο του νήματος. Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν το βρήκα διόλου υπερβολικό. Αλλά τι ξέρω εγώ; 

    Όσο για την άδεια οργασμού κάθε δυό μήνες, δεν πειράζει. Everybody lies. Ας το κάνει στη ζούλα, άνευ αδείας. Δεν θα πέσει κεραυνός να τον κάψει... 
     
  7. jacklyn

    jacklyn New Member

    και μετα βγηκε ενας δρακος και τους εφαγε ολους!
     
     
  8. Και μετα βγήκε κι ένας άλλος δράκος με μια τεράστια σούβλα για να ψήσει τον άλλο δράκο που τους έφαγε όλους τους άλλους (μέρες που είναι...)
    Τώρα αλήθεια, επί Βαυαροκρατίας, εγκαταστάθηκαν συγγενείς του Βαρώνου Μυγχάουζεν στον τόπο μας;
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ένα από τα πρώτα πράγματα που έμαθα κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσής μου, ήταν να φροντίζω τον εαυτό μου. Αν μη τι άλλο, επειδή αποτελεί κάτι που για κάποιον είναι πολύτιμο, επειδή το επέλεξε και επένδυσε πολλά σε αυτόν.

    Εάν επομένως ήμουν άντρας σκλάβος και δεν είχα εξασφαλίσει την άδεια να χύνω όσο συχνά πρέπει να χύνουν οι άντρες (κατ' αρχάς, από ότι ξέρω, το χύσιμο αποτρέπει προβλήματα με τον προστάτη, και κατά δεύτερον βοηθά στην καλή ψυχολογική μας κατάσταση), θα έκανα το χρέος μου να προστατεύσω την ιδιοκτησία της Αφέντρας μου. Ακόμη και αν αυτό με οδηγούσε σε κάποιες ενοχές επειδή είπα ψέμματα ή επειδή αποδείχτηκα λίγος όσον αφορά τις προσδοκίες της. Κατόπιν, κατά πάσα πιθανότητα θα το συζητούσα μαζί της, θα προσπαθούσα να την πείσω για την αναγκαιότητα πιο συχνής άδειας οργασμού και θα ομολογούσα το παράπτωμά μου, ακόμα και αν αυτό επέσυρε κάποιο είδος τιμωρίας ή ακόμη και release.

    Είναι πιστεύω μία καλή και λογική τακτική. Το να βγαίνει το σπέρμα από τ' αυτιά μου δεν είναι.

    Επειδή όμως δεν γνωρίζω πώς σκέφτονται οι άντρες σκλάβοι, με την έννοια του ότι δεν ξέρω αν αυτοί πάσχουν από ενοχές όταν λένe ψέμματα, μίλησα ανωτέρω περί χυσίματος στη ζούλα. Ενδεχομένως να το κάνουν έτσι. Οι γυναίκες σκλάβες είναι κάπως πιο ευάλωτες στις ενοχές, πιστεύω ότι οι περισσότερες θα ξεφούρνιζαν την αλήθεια, sooner or later. Πάντως, αν είχα άντρα σκλάβο, θα προτιμούσα να λέει ψέμματα παρά να αδυνατεί να προστατεύσει την ιδιοκτησία Μου, λόγω βλακωδών ιδεών περί εντιμότητας και ειλικρίνειας. Θα προτιμούσα να μου λέει ψέμματα, παρά να βλάπτει τον εαυτό του.

    Αλλά τι ξέρω εγώ;
     
  10. orestis45

    orestis45 New Member

    παρα τις υπερβολες του κειμενου, ιδιαιτερα ως προς τη διαρκεια, κι εγω ενιωσα εντονο ερεθισμο διαβαζοντας το. Οσο για τις υπερβολές, με έκπληξη είδα να χαρακτηρίζονται ως τέτοιες, κάποιες ενέργειες που εμένα μου άρεσαν πολύ, κι αντιθέτως να αρέσουν πράγματα που για εμένα θα ήταν πολ'υ δ'υσκολα.Σε ενα θέμα θέλω να σταθώ γιατί το βίωσα προσφατα ως υποτακτικος. Ειναι σημαντικο η Κυρία σου, ή ο Κύριος σου να επιμ'ενουν σε πράγματα που εσύ αρχικά αρνεισαι, έτσι σε κάνουν κάθε φορά και καλύτερο, αλλα και σε οδηγουν σε μεγαλύτερη ηδονή που εσ'υ αρχικά φοβόσουν. Για να πετύχει, βεβαια, αυτο πρεπει ο/η κυριαρχος να σε γνωριζει καλα και να εχει εμπειριες
     
  11. Jomaru

    Jomaru Guest

    στο κειμενο που παρεθεσα μερικα τα βρισκω ισως περα τον οριον μου.. αλλα μια τετοια κυριαρχος θα ηταν ιδεατη σε πολλους υποτακτικους και θεμιτη σε ακομη περισσοτερους... φυσικα εχεις ελευθερο χρονο στο 24/7 , ομως αν δεν το αντεχεις μη το κανεις.. μη βαζεις ορια , θελω και μη, το θελω πρεπει να ειναι το 24/7 αν δεν μπορεις τοτε ξεχασε το..
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Έγώ πάντως αν ήμουν Κυρίαρχη και είχα σκλάβο (ή σκλάβα) θα πρόσεχα πάρα πολύ σχετικά με τις άδειες οργασμών. Το θέμα δεν είναι αστείο, παιδιά. Κάποιος που σε εμπιστεύεται απόλυτα και είναι αφημένος εντελώς στα χέρια σου, αποτελεί μια τεράστια ευθύνη, ίσως και την μεγαλύτερη ευθύνη της ζωής σου.

    Έχω παιδιά και ξέρω, ότι αν δεν μπορέσω για κάποιο λόγο να τα φροντίσω, αυτά θα πάρουν την πρωτοβουλία και θα φροντίσουν τον εαυτό τους. Όμως ο σκλάβος δεν έχει αυτή την ευχέρεια. Πολλές φορές δεν παίρνει ουδεμία πρωτοβουλία - το έχω παρατηρήσει και στον εαυτό μου αυτό, συχνά προτιμώ να αποφύγω τις ενοχές, ή επιθυμώ να ευχαριστήσω τον Κύριό μου και να αντέξω, αντί να αρχίσω τα παρακάλια που ίσως του σπάσουν τα νεύρα. Έτσι κάποιος σκλάβος μπορεί να καταλήξει να βλάπτει αναίτια και αχρείαστα τον εαυτό του. Διότι ενδέχεται ο Κυρίαρχος να έχει ξεχάσει πόσες μέρες έχουν περάσει από τότε που του έδωσε την άδεια να χύσει, ενδέχεται να έχει δικά του προσωπικά προβλήματα και να του έχει διαφύγει. Μου έχει τύχει στο παρελθόν να ξυπνήσω στη μέση της νύχτας με τρομακτικό άγχος και κρίση κολλίτιδας (πρόκειται για εκείνη την ψυχοσωματική ασθένεια όπου το έντερο κάνει συσπάσεις με συνοδεία έντονου πόνου, ενώ δεν βγαίνει τίποτε) και να μην ξέρω τι φάρμακο να πάρω. Δεν υπάρχει φάρμακο πέραν των αγχολυτικών ή του οργασμού. Επίσης μου έχει τύχει να πάθω ονείρωξη, σαν να ήμουν χαζό προσκοπάκι. Αυτά συνήθως τα λαμβάνει υπόψη του ένας Κυρίαρχος και φροντίζει για την υγεία της ιδιοκτησίας του, εκτός εάν θέλει να έχει ένα άρρωστο ράκος στα χέρια του.

    Νομίζω θα πρέπει ο κάθε Κυρίαρχος να τιμά τον τίτλο του και να μην επωμίζεται αυτή την τεράστια ευθύνη ελαφρά τη καρδία. Δεν παίζουμε με κουνελάκια εδώ πέρα, μιλάμε για ανθρώπινες υπάρξεις, μιλάμε για τη σωματική και ψυχική υγεία ανθρώπων που μας αγαπούν και μας εμπιστεύονται.

    Γι αυτό μίλησα για την ανάγκη αυτοπροστασίας. Δεν μπορώ να εγγυηθώ για τις επιλογές όλων, μπορώ να εγγυηθώ μόνο για τις δικές μου. Η απόλυτη εμπιστοσύνη δέον όπως δίδεται εκεί όπου ο Κ θα την τιμήσει. Αυτή είναι η άποψή μου. Θα χαιρόμουν αν μου υποδεικνύατε που και αν κάνω λάθος.