Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Αφεντρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 7 Μαρτίου 2009.

  1. Medusa X

    Medusa X New Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Κατά τη γνώμη μου είναι υπερβολικό. Αν και τώρα άρχισα να ασχολούμαι με το bdsm, είμαι κυρίαρχη και πιστεύω πως όλο αυτό είναι τέρμα υπερβολικό. Το να είσαι κυρίαρχος σημαίνει πολλά. Δεν μπορείς όμως να έχεις κάποιον σκλάβο σου 24 ώρες. Όπως δεν μπορείς να κάνεις και κάποια άλλα τα οποία αναφέρθηκαν. Όταν λέμε κυρίαρχος και σκλάβος εννοούμαι καθαρά κατά τη διάρκεια του σεξ. Αυτό είναι το bdsm. Είναι τρόποι με τους οποίους κάποιοι άνθρωποι απολαμβάνουν το σεξ κάπως πιο ασυνήθιστα από κάποιους άλλους. Το να έχεις κάποιον σκλάβο όλη μέρα, κάθε μέρα, για οποιονδήποτε λόγο δεν είναι bdsm. Δεν δείχνεις έτσι πόσο καλός κυρίαρχος είσαι. Είναι αρκετά παρατραβηγμένο. Σε μια τέτοια περίπτωση δεν μιλάμε για υποτακτικό, αλλά για καθαρά σκλάβο. Με όλη την έννοια, η οποία δεν είναι καλή. Είναι πολύ ωραία αλλά σε λογικά πλαίσια, και μόνο για συγκερκιμενες περιπτώσεις.
     
  2. Alpha Noir

    Alpha Noir Regular Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Κάποια tips είναι αρκετά νόστιμα έτσι όπως περιγράφονται, αλλά δεν ξεχνάω πως υπάρχουν και τα λεγόμενα σκληρά όρια, που πρέπει να γίνονται σεβαστά. Το όχι που σημαίνει ναι δηλαδή, μάλλον είναι ένα φαντασιακό της Mistress/Master ότι μπορεί πάντα να το σπάσει δίχως αυτό να έχει συνέπειες στη σχέση εμπιστοσύνης με την/τον Υ, που αν διαρραγεί, δεν ξέρω αν και κατά πόσο μπορεί να μπαλωθεί έτσι απλά. Προτιμώ να σέβομαι τα σκληρά όρια του καθενός, το ότι είναι ο άλλος sub ή slave δεν του αφαιρεί το δικαίωμα ο λόγος του να έχει τη σημασία που αυτή/ος του αποδίδει. Το ναι να σημαίνει ναι και το όχι όχι λοιπόν. Δε βλέπω αυτές τις παραβιάσεις με καλό μάτι.
     
  3. thanasis

    thanasis Contributor

    (μιλώντας γενικά, όχι για την ιστορία του Jomaru)

    Γιατί όχι;

    Αυτό που περιγράφεις είναι το καυλιάρικο κινκοειδές παιχνιδάκι, δεν είναι καν T/b. Οι βδσμικές σχέσεις περιλαμβάνουν τις σχέσεις D/s & M/s, όπου η ανταλλαγή εξουσίας εξαπλούται σε πολλά πεδία (κυρίως) πέραν του κρεββατιού. Μια σημαντική μερίδα BDSMers δε, χέστηκε (και μπαρδόν για τα θανασσοφρανσέ) για το σεξ.

    Διαφωνώ. Σίγουρα το 24/7 δεν είναι για όλους (ούτε είναι χειρότερος ως Κ αυτός που δεν θέλει 24/7), αλλά για κάποιους είναι ο ελντοραντοειδής τρόπος να βιώνει κανείς την ασυμμετρία. Σίγουρα υπάρχουν και πιο "καθημερινές" στιγμές σε μια 24/7 κατάστα, αλλά αυτές απλώς είναι άλλες πλευρές του ίδιου νομίσματος.
     
  4. Medusa X

    Medusa X New Member

    Απάντηση: Re: Η Αφεντρα

    Δεν είναι αντικείμενο ο σκλάβος. Άνθρωπος είναι. Όχι αρκουδάκι. Πες ότι συμφωνεί και τον έχεις για σκλάβο σου 24 ώρες το 24ωρο..Πρέπει να υπάρχει κάποιος σεβασμός.
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Re: Η Αφεντρα

    Ασφαλώς και υπάρχει, το να είναι κάποιος σκλάβος, αντίστοιχα στις γυναίκες σκλάβα, δεν σημαίνει ότι παύει να έχει ανθρώπινη υπόσταση ή ότι ο κυρίαρχος του δεν τον σέβεται, πχ το ότι ανήκω στην Κυρία μου 24/7 είναι ανεξάρτητο αν το 24 και το 7 το περνάω μαζί της, δεν είναι όλα παιχνίδι, καύλες κα χυσίματα, το να είσαι 24/7 σε μία D/s σχέση σημαίνει αυτό, ότι είναι σχέση με τα up της και τα down της. Επίσης αν όλο αυτό δεν σε γεμίζει, σε μειώνει ως άνθρωπο και δεν σε κάνει χαρούμενο, τότε πρέπει να το σταματάς.
     
  6. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Αφού τώρα άρχισες να ασχολείσαι, πώς ξέρεις ότι είναι τέρμα υπερβολικό; Εξερεύνησες όλες τις πτυχές του και είδες πως δεν υπάρχουν; Και τι σχέση έχει αν εσύ είσαι κυρίαρχη με το τι είναι υπερβολικό ή όχι και bdsm ή όχι;
    Κι εγώ κυριαρχική είμαι και το βρίσκω πολύ φυσιολογικό όλο αυτό. Για όσους τους αρέσει.Αυτό.

    Μπορείς και παραμπορείς.

    Δική σου ερμηνεία αυτή. Μερικοί άλλοι δεν εννοούμε μόνο στη διάρκεια του σεξ και δεν αλλάζουμε χαρακτήρα ή ρόλους εκτός σεξ. Είμαστε όπως είμαστε όλη μέρα κάθε μέρα. Δεν ασχολούμαστε με καβλοπαιδιές, το κάνουμε όλη μέρα στα πάντα όλα και τα κοάλα τσίτσιδα. Ο σκλάβος μου μαγειρεύει κιόλας. Τον έχω πουτάνα στο κρεβάτι και δούλα στο σαλόνι  
    Δώστου λίγο χρόνο παραπάνω και ίσως καταλάβεις.

    Τι σχέση έχει το αν είσαι καλός κυρίαρχος με το αν έχεις σκλάβο 24/7;
    Δεν το υπολογίζουμε σε εργατοώρες αλλά σε συμπεριφορές.

    Θα συνιστούσα περισσότερη έρευνα και εμπειρίες πριν από τελικές δηλώσεις  
     
  7. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Εμένα όχι, δεν είναι αρκουδάκι. Είναι όμως το σκυλάκι μου, με μεγάλη επιτυχία. Επίσης ο σωφέρ μου, ο δονητής μου, η υπηρέτριά μου, η μανικιουρίστα μου, ο μασέρ μου, το υποπόδιό μου, το χαλάκι μου και άλλα πολλά όμορφα αντικείμενα και μη  
     
  8. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Τυχερή η Κυρία σου και τα συγχαρητήριά μου να της δώσεις  
    Έχετε όμορφη σχέση.
     
  9. Re: Απάντηση: Η Αφεντρα

    Αν και μόλις 19 μια χαρά το θέτεις το ζήτημα. Οι "έμπειροι" που σου γράφουν ότι υπάρχει και 24/7 έχουν δίκιο αλλά μόνο έως ένα βαθμό. Ο σκλάβος η ο υποτακτικός υπηρετεί όσο η εγκεφαλική και σωματική καβλα τον οδηγεί. Δίχως αυτήν δεν υπάρχει τίποτα. Τα υπόλοιπα είναι επειδή κάτι πρέπει να λέμε μια και τα έφερε έτσι η κατάρα και βρεθήκαμε εδώ. Πες πες πες με τα χρόνια δημιουργήσαμε ολόκληρη κουλτούρα ανάλυσης επί του θέματος. Κατά πόσο υφίστανται όμως όλα αυτά; Αμφιβάλλω πολύ. Πρόκειται περί υποκουλτούρας.
    Και μια φιλική συμβουλή από μένα. Το καλύτερο bdsm το κάνουν άτομα που δεν γνωρίζουν τίποτα για όλα αυτά. Πάει καμποσος καιρός που παρατήρησα πως είναι πιο απελευθερωμένοι. Απόλαυσε ότι γουστάρεις με τους εκάστοτε συντρόφους σου. Αν ο τρόπος σου τους αρέσει θα σε ακολουθήσουν και ας μην ξέρουν τα βαρύγδουπα που διαβάζεις εδώ.
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Αφεντρα

     
  11. Medusa X

    Medusa X New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Αφεντρα

    Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω. Είναι τόσο απλό και το κάνουν όλοι τόσο δύσκολο..Δεν το καταλαβαίνω. Στο μεσαίωνα ζούμε?  Δεν γίνεται να έχεις κάποιος αντικείμενό σου. Απλά δεν γίνεται. Βασικά για κάποιους από εδώ μέσα γίνεται, αλλά το BDSM ξεκίνησε ως ερωτικό παιχνίδι, με στόχο καθαρα την ερωτική και ηδονική απόλαυση. Τώρα πως κάποιοι το έχουν φτάσει στο άλλο άκρο αυτοί το ξέρουν..
     
  12. ThessMale

    ThessMale New Member

    Απάντηση: Η Αφεντρα

    Ακριβώς αυτό που σκέφτηκα όταν το διάβασα. Βέβαια υπάρχουν και άνθρωποι που πιστεύουν ότι μπορούν ίσως να το αντέξουν. Το 24/7 δεν χωνεύεται εύκολα! Νομίζω ότι το ιδανικό είναι κατά την διάρκεια του σεξ και μόνο!