Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Εν BDSM Σιωπή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος elfcat, στις 10 Νοεμβρίου 2015.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    Από μικρό παιδί ακόμα θυμάμαι πως είχα μια πολύ καλή σχέση με την σιωπή.
    Προέρχομαι από μια αρκετά "φασαριόζικη" οικογένεια που όταν είμαστε όλοι μαζί μιλάμε και φωνάζουμε και γελάμε δυνατά...
    Δεν θα ξεχάσω ποτέ πως όταν μυραζόμουν το δωμάτιο μου με τον αδερφό μου ήθελα πάντα ένα δικό μου χώρο για να μπορώ να μένω μόνη...
    Όταν επιτέλους απέκτησα το δικό μου δωμάτιο πάντα έψαχνα ευκαιρίες να κλείνομαι εκεί χωρίς να μιλάω σε κανένα.
    Πολλές φορές δεν έκανα τπτ... Απλά αφηνόμουν στις σκέψεις μου...
    Μεγαλώνοντας συνεχίζω να έχω αυτή την ανάγκη.
    Δυστυχώς η δουλειά μου είναι γεμάτη φασαρία, έτσι όταν γυρίζω σπίτι το μόνο που θέλω είναι να ηρεμήσω μέσα στη σιωπή μου.
    Εκεί βρίσκω τον εαυτό μου. Καθαρίζω τις σκέψεις μου και παίρνω τις μεγαλύτερες αποφάσεις μου.
    Εκεί θα σκεφτώ με τις ώρες ότι με απασχολεί, εκεί θα βρω την έμπνευση για τις δημιουργίες μου.
    Πολλές φορές έχω παρεξηγηθεί για την σιωπή μου.
    Πολλά είναι τα άτομα που πιστεύουν, λανθασμένα, ότι η σιωπή μου κρύβει σκέψεις για αυτούς... η δυσαρέσκεια... η στεναχώρια δική μου...
    Όσο και να προσπαθώ να τους εξηγήσω ότι είναι μια ανάγκη δική μου δεν μπορούν να το καταλάβουν.
    Όταν συναντήσω λοιπόν άτομα σαν κι εμένα θα σεβαστώ την σιωπή τους και δεν θα τους την χαλάσω μέχρι να είναι έτοιμα να σπάσουν αυτή τη σιωπή.
    Αυτά σε γενικές γραμμές.
    Όταν η σιωπή μου επιβάλετε (για τιμωρία πχ) θα με στεναχωρήσει αφάνταστα γιατί πάνω από όλα έκανα κάτι κακό εγω. Θα θυμώσω με τον εαυτό μου γιατί δεν κατάφερα να αντεπεξέλθω στις προσδοκίες Του. Μέσα στο διάστημα της σιωπής αυτής λοιπόν θα προσπαθήσω όσο είναι δυνατόν να διορθώσω τα λάθη μου.
    Η σιωπή για εμένα πάντα θα είναι το μέσο για να γίνω ακόμα καλύτερη...
    Δεν την φοβάμαι την σιωπή.
     
  2. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Η σιωπή , ( βρίθουσα σημασιών και ερμηνειών ) πολλάκις δεν είναι σιωπηρή . Ορισμένοι έχουν εκπαιδεύσει τη σιωπή τους , να μην προδίδεται με σιωπή ...

    Δύναται να εκφράζει απόσυρση , αλλά και οξεία επιθετικότητα . Αποδοχή ή απόρριψη . Αίσθημα κενού , μα και πληρότητας .

    Ο από - ηχος της σιωπής ... Ας μην πω περισσότερα . Επιλέγω τη σιωπή . Ή μήπως τελικά αυτή , επιλέγει εμένα ;
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Η σιωπή είναι η φωνή της ψυχής .
    Για να ακούσεις τον εαυτό σου να μιλάει θα πρέπει να σιωπάς !