Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 18 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Παίρνοντας αφορμή από ανάλογο νήμα που αφορούσε άλλο στάτους
    θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι για εσάς μια καλή κυριαρχική γυναίκα?
    Ποια προσόντα πρέπει να διαθέτει?
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ

    Αυτογνωσία-ταπεινοφροσύνη-ηγετικές ικανότητες-διάκριση

    Μάλλον αυτά τα τρία είναι πνευματικές αρετές και όχι προσόντα αλλά που όταν έχουν καλλιεργηθεί είναι ευδιάκριτες!
    Ακόμα πιο ευδιάκριτη είναι η έλλειψή τους 
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2008
  3. Re: Απάντηση: Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ

    Αυτο για την ελλειψη τους ξαναπες το...
    Αλλα αυτες οι αρετες (και αλλες) εχουν σχεση με την διεγερση
    που μπορει να προκαλει μια κυριαρχη γυναικα σε ενα υπο?
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ

    Πιθανότα όχι-αν μιλάμε για καταστάσεις που αφορούν την σωματική-σεξουαλική απόλαυση.
    Αν μιλάμε για σεξουαλική διέγερση τότε ασφαλώς θα πρέπει να επικεντρωθούμε σε εξωτερικά χαρακτηριστικά εμφάνισης

    Αλλά αν μιλάμε για σχέση "βαθύτερου επιπέδου"...... σχέση κυριαρχίας όπου ο u εναποθέτει εαυτόν υπαρξιακά στην ευθύνη κάποιου άλλου(Μ) τότε αυτός ο άλλος θα πρέπει να τις διαθέτει(κατ εμέ).

    Όχι ότι κατανοώ πλήρως πως και εάν μια τέτοιου είδους σχέση είναι δυνατόν να επιτευχθεί-μιλάω συμπερασματικά απ αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα.Εξάλλου η προοπτική μίας τέτοιου είδους σχέσης δεν υπήρχε στην κατανόηση μου πρίν γνωρίσω το φόρουμ(μιλώ για τις πνευματικές προεκτάσεις τέτοιων σχέσεων)
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    χωρις λογια

     
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ

    ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ​
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    γιατι Δημητρακη μου,δεν ικανοποιει τα κριτηρια σου; 
     
  8. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Η ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ


    1)Όσον αφορά τις διανοητικές της ικανότητες θα ήμουν κρετίνος αν επιχειρούσα να της κρίνω.Όσον αφορά τις πνευματικές τις αρετές είμαι επιφυλακτικός (όπως για κάθε πολιτικό μέχρι της αποδείξεως του εναντίον)
    2)Τα όσα ανέφερα στο πρώτο μου ποστ αφορούν τα συμπεράσματα μου για την "καλή κυριαρχική" σύμφωνα με τα γραφόμενα όσων δηλώνουν ότι αναζητούν τέτοιο είδος σχέσης(κάποιων εξ αυτών) και όχι τα προσωπικά μου κριτήρια.Δεδομένο ότι δεν θα με ενδιέφερε να εναποθέσω την ύπαρξη μου σε κάποιον άλλον άνθρωπο(άλλη) άρα και οι προσδοκίες-απαιτήσεις μου μπορούν να είναι και λιγότερο υψηλές.Για την περίπτωση που θα επέλεγα να συνευρεθώ ερωτικά με μία γυναίκα κυριαρχικών τάσεων μάλλον θα επικεντρωνόμουν στα εξωτερικά της χαρακτηριστικά
    Και κάτι ακόμα:πέρα απ την εξωτερική εμφάνιση θα έπρέπε να σιγουρευτώ πως ότι κάνει το κάνει για την καύλα της και όχι σαν μια προσπάθεια αναζήτησης κάποιου άλλοθι για την ύπαρξη της.Αλλιώς δεν παίζω !


    3)Πάντως αν έπρεπε να διαλέξω ντε και καλα θα προτιμούσα
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2008