Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Κ στα 4 ! Την κάνει λιγότερο αφέντρα ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 31 Μαϊου 2019.

  1. whisperer

    whisperer Regular Member

    Παρακαλω.
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Αν σε ενδιαφέρει μεχρι εκει τοτε μπορεις να βρεις αυτο που θες και με σουιτς και με περβ, εχεις δηλαδη μεγαλυτερο ευρος για να κινηθεις.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Ετσι τα ηξερα κι εγω αλλα εχω εχω την εντυπωση οτι εχει αρχισει να αντιστρεφεται.
     
  4. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Αντιστρέφεται ? Πως το εννοείς ?
     
  5. Max21

    Max21 Regular Member

    Χμμ βασικά σε μια οποιαδήποτε σεξουαλική σχέση απολαμβάνω να εχω υποτακτικό ρόλο , ωστόσο έξω απο το σεξουαλικό πλαίσιο δεν λειτουργώ έτσι. Σαν μια γενική εικόνα έξω απο το σεξουαλικό με εξιτάρει να έχει το πάνω χέρι η σύντροφος μου αλλά μέχρι εκεί. Αυτή είναι η αλήθεια μου και η παραδοχή μου... με την όποια και προσπαθώ να συμβαδίζω 
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μια χαρά είναι το Topping/bottoming.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Εννοώ οτι δεν ξερουμε και ποσες Κ ψαχνουν τελικα για κυριαρχια η για σειρα απο σεσιονς και part time ενασχοληση.
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Όντως δεν το ξέρουμε ,αλλά σε αυτή την περίπτωση όπως λες δεν μιλάμε για κυριαρχία αλλά για τοπινγκ . Αν μια Κ βρίσκεται σε φάση που αυτό θέλει ,αυτό θα κάνει και θα έχει και πολλούς υποψήφιους για να ικανοποιηθεί .Δεν είναι κακό .
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Λογικό να μην μπορείς να το φανταστείς.
    Η Αφέντρα γαμάει με το μουνί της, με το μυαλό της και γενικά με οποιοδήποτε μέσο και τρόπο. Δεν έχει να κάνει με την κουλτούρα της διείσδυσης και γενικά την παρωχημένη αντίληψη του τι εστί σεξ στα πλαίσια ενός φαλλοκεντρικού μοντέλου οριοθέτησης.
    Η στάση στα 4 είναι όντως μια στάση που περιορίζει τις φυσικές κινήσεις ελέγχου και δύναται να μην αρέσει και σε vanilla γυναίκες. Δεν είναι τυχαίο ότι λογίζεται ως φυσική στάση να είναι η γυναίκα στα 4 εν ώρα σεξουαλικής πράξης ενώ το αντίστροφο, άνδρας στα 4 συχνά είναι "πτου τζιζ".
     
  10. Max21

    Max21 Regular Member

    Σωστό αυτό
    Συμφωνώ σε αυτά που έγραψες. Ωστόσο σε τέτοια θέματα αρκούμαι στο πως την βρίσκει ο καθένας.  
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @angel42 : Διάβασα προσεκτικά περισσότερες από μια φορές το (μακροσκελές) ποστ σας, το οποίο βρίσκω ρεαλιστικό, μου δημιουργήθηκε όμως, μεταξύ άλλων, το ακόλουθο ερώτημα:
    Σε τι διαφέρει το
    με το
    ει μη μόνο (θεωρώντας πως λέγοντας "κόστος" εννοείτε κόστος για το υ) πως επιλέγετε (και καλά κάνετε) να πάρετε αυτό που επιθυμείτε από περισσότερα του ενός υ, κρίνοντας πως η διαδρομή αυτή έχει το μικρότερο κόστος έχοντας λάβει υπ' όψη σας τις ανάγκες των υ.
    Τι θα συνέβαινε αν, στην πορεία και όχι στην διαπραγμάτευση, προέκυπτε πως το κόστος για το υ του να κάνει αυτό που απαιτείτε είναι ίσο με το κόστος του να μην το κάνει και να δει ένα άλλο υ να το κάνει στη θέση του;
    Θα παίρνατε αυτό που επιθυμείτε ανεξαρτήτως του κόστους για το υ ή όχι;

    Άφησα εσκεμμένα έξω το κόστος του πιθανού release. Αν έχω παρερμηνεύσει το τι εννοείτε λέγοντας "κόστος" αγνοείστε τα παραπάνω και, αν θέλετε, εξηγείστε σε πιο κόστος αναφέρεστε.

    Ειρήσθω εν παρόδω, αναφορικά με το εν συζητήσει θέμα, έχουν γίνει επανειλημμένα αναφορές για το cost vs benefit, ιδίως από τον @Arioch.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στατιστικώς ευστοχότατον! By all means!