Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Μάσκα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 15 Μαϊου 2008.

  1. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Και ο προβληματισμός μου:

    Όταν φέρεσαι στους άλλους σύμφωνα με τη μάσκα που φορούν την εκάστοτε στιγμή, τι μάσκα πρέπει σε εσένα;
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    .......... του χαμελαιοντα.
     
  3. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Η Μάσκα

     
    μονο που δεν ειναι μασκα αλλα το αληθινο μου προσωπο
     
  4. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Η Μάσκα

    +1... Η΄δεν είναι έτσι;;;;;;;;
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Η πρώτη διαδικασία πριν φορέσει κάποιος μια μάσκα είναι να προβάλει (ασυνείδητα ή συνειδητά) τις φαντασιώσεις του, τις εικόνες του, τα θέλω του. Όλα αυτά μεταφράζονται σε μια μάσκα. Η μάσκα είναι κομμάτι μας. Προβολές δικές μας. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Η διασκέδαση ξεκινάει από την ώρα που μεταμορφώνεσαι.
    Πιστεύεις πως στη εποχή μας η μάσκα στερείται κάθε προβολής δικιάς μας και φτάνει στο σημείο να χρησιμοποιείτε σαν ακόμα ένα αξεσουάρ όπως ή τσάντα ή ένα ωραίο ζευγάρι παπούτσια;


    Σου έχει περάσει από το μυαλό ποτέ πως υπάρχει και η μάσκα «γύμνια»;

    Να δύο σημεία που θα ήθελα να σταθώ. Έχω μάθει στο παιχνίδι του BDSM τη μάσκα να τη χρησιμοποιώ σαν μέσο και όχι σαν αυτοσκοπό. Χρησιμοποιώ τη μαύρη μάσκα πάνω της, ώστε να της αφαιρέσω κάθε δύναμη που μπορεί να έχει ένα όμορφο γυναικείο πρόσωπο (γι’ αυτό και χρίστηκα υπουργός αντικειμένων).
    Αν τώρα φορούσα ποτέ μάσκα εγώ, δεν θα με ενδιέφερε ένα προσωπείο από το οποίο θα αντλούσα «δύναμη» ώστε να βγουν πράγματα από μέσα μου.
    Προσοχή!! Δεν εννοώ με την παραπάνω παράγραφο τον φετιχιστή που «φτιάχνεται» μόνο με την παρουσία μιας μάσκας.
     
  6. female

    female Contributor




     


     



     


     



     


     


     



     




     ​



     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η Μάσκα

    Φωτογραφίες μου, χωρίς μάσκα....
     
  8. illusion

    illusion Regular Member

    "Ο άνθρωπος είναι ένας αιώνιος ηθοποιός, αλλά ένας φυσικός ηθοποιός, γιατί το τέχνασμα του είναι εγγενές....το να είσαι άνθρωπος σημαίνει να είσαι ηθοποιός, το να είσαι άνθρωπος σημαίνει να προσομοιώνεις τον άνθρωπο...πίσω απ' αυτή τη μάσκα δεν υπάρχει πρόσωπο - το μόνο που μπορείς να του ζητήσεις είναι να αποκτήσει συνείδηση του τεχνάσματος που συνιστά την κατάσταση του, και να το ομολογήσει"

    Βίτολντ Γκομπρόβιτς
     
  9. Vermilion

    Vermilion Regular Member

     

    I push my fingers into my eyes...it's the only thing that slowly stops the ache, but it's made of all the things I have to take...
     
  10. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Η Μάσκα


    Υπάρχει η μασκα που είμαστε, η μασκα που θέλουμε να γίνουμε, η μασκα που βλέπουμε στα μάτια των άλλων, η μασκα που φοβόμαστε πως κρύβεται πίσω από τη μασκα που δείχνουμε. Ψάχνοντας ταυτότητα μέσα σ’αυτό το παιχνίδι με τους καθρέφτες, υπάρχει πάντα ο κίνδυνος… ατυχημάτων…
    [Περίεργα πράγματα συμβαίνουν όσο βρισκόμαστε υπό την επήρεια της πραγματικότητας.]
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2008
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Η πιο διάσημη μάσκα στον κινηματογράφο.

    Jason Voorhees

     

    Y.Γ. Είχα βρει πιστό αντίγραφό της αλλά κάποιος αλήτης εμποράκος μου την πουλούσε 300 ευρώ.
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2008
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

     

    αυτη μαλλον ειναι οσον αφορα τον κινηματογραφο