Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Συγγραφέας Gloria Brame

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 28 Δεκεμβρίου 2007.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

     

    Η Gloria Glickstein Brame είναι Αμερικάνα Συγγραφέας και Σεξουαλική Θεραπεύτρια. Έχει πτυχία PhD και MPH στην ανθρώπινη σεξουαλικότητα και είναι εξουσιοδοτημένη κλινική σεξολόγος. Η Σεξουαλική Θεραπευτική Πρακτική της ειδικεύετε στο συναινετικό BDSM, στο Σεξουαλικο Φετιχισμό και στην σεξουαλική δυσλειτουργία. Είναι Κυρίαρχη όσον αφορά τις σχέσεις της.
    Μερικά απο τα πιό γνωστά της βιβλία για το σέξ είναι τα παρακάτω.


     

    Different Loving: the World of Sexual Dominance and Submission

     

    Come Hither: A Commonsense Guide To Kinky Sex

    Το παραπάνω βιβλίο επιλέχτηκε σαν επίσημος οδηγός για το kinky σεξ απο το Ίδρυμα για την προηγμένη μελέτη της ανθρώπινης σεξουαλικότητας.

    Ίδρυσε επίσης την πρώτη online Ομάδα υποστήριξης BDSM, ένα μέρος του ανθρώπινου forum σεξουαλικότητας στο Compuserve, το 1987 και έχει συμβάλει με τα άρθρα, τις συνεντεύξεις και τις συμβουλές τις σαν ειδήμονας σε εκατοντάδες περιοδικα και εφημερίδες.
     
  2. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    JImako,

    με στελνεις αδιαβαστη!!! (στην κυριολεξια!)

    παλι στον ελευθερουδακη με βλεπω...η στο amazon...
    να ψαχνω πανικοβλητη να το βρω!

     
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    LilithOnTop τι να σου πούν εσένα αυτές οι Συγγραφείς, αν έγραφες εσύ βιβλίο με τις εμπειρίες σου και τις συμβουλές σου πάνω στο BDSM θα πέρναγες και το Harry Potter σε πωλήσεις    
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Jim_Jailor, Mου φέρνεις αναμνήσεις της ζωής Μου, πολλών ετών πίσω.
    Τότε που άρχισα τις πρώτες Μου έρευνες για άρθρα, που κάλυπταν τις απορίες Μου για την σεξουαλικότητα μου και γενικά για τα φετίχ και το BDSM....

    Τα άρθρα της Gloria Brame, ήταν από τα πρώτα που διάβαζα και στην κυριολεξία τα "ρούφαγα" μανιωδώς.
    Ομολογώ, ότι ακόμα και σήμερα μετά από τόσα χρόνια καταφεύγω στις συμβουλές της, για να διδαχτώ μέσα από τις γνώσεις της. Αυτό που επίσης έχω καταφέρει είναι, να έχω κατά καιρούς και ηλεκτρονική αλληλογραφία μαζί της.

    Η βιβλιογραφία της είναι μικρή αλλά μοναδική και αξίζει την προσοχή Μας.
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Εμένα πάντως μου κίνησε την προσοχή το εξώφυλλο του δεύτερου βιβλίου της και έμαθα περισσότερα για εκείνη, θα προσπαθήσω να έρθω σε επικοινωνία μαζί της μήπως την φέρω στο forum μας.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μην το προσπαθησεις...Δεν υπαρχει περιπτωση...Ειναι πολυ απασχολημενη για να μπορεσει να μαθει Ελληνικα και για να επικοινωνησει με "ειδικες" περιπτωσεις.
    Εμεις εδω χρηζουμε ομαδικης ψυχοθεραπειας πρωτα απο ολα και μετα να παει στην μεμονομενη και προσωπικη.
     
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    group therapyyyyyyyyyyyyy !!! Ειμαι ο Κωνσταντινος και ειμαι καλα !!!  
     
  8. latexduck

    latexduck Contributor

    Δεν πειράζει μπορεί να μην έχουμε Gloria αλλα έχουμε Εύα   χεχε