Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 12 Απριλίου 2007.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    Ποια πιστεύετε οτι είναι η χειρότερη τιμωρία?? Πως Ένας/Μια Κυρίαρχος μπορεί να τιμωρίσει με τον χειρότερο τρόπο? Ποια είναι η γνώμη σας? Εγώ πιστεύω οτί το χειρότερο για έναν/μια σκλάβο/α είναι αν τον/την αγνοεί Ο/Η Κυρίαρχός του εσείς? το χω νιώσει πρόσφατα και πιστέψτε με είναι ΌΤΙ χειρότερο.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    dreamslave θα σου συνιστούσα να αναζητήσεις παλιότερα νήματα με το ανάλογο θέμα . Είναι αρκετά . Αν χρειαστεί , θα χαρώ να σε βοηθήσω ...
     
  3. zwg

    zwg Regular Member

    εσύ Ηλία ποια πιστεύεισ είναι η χειρότερη τιμωρία?
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η αποδέσμευση.
     
  5. zwg

    zwg Regular Member

    Συμφωνώ
     
  6. zwg

    zwg Regular Member

    Θα θελα όμως και γνώμες και από άλλους
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    η άγνοια
     
  8. evnous

    evnous New Member

    Απάντηση: Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ

    Η άγνοια δεν μπορει στην πραγματικότητα να θεωρηθει τιμορια περισοτερο σε προμελετημενο εγκλημα μου κανει.Πιστευω πως η αδιαφορια ειναι η πραγματικα χειροτερη τιμωρια ειδικα οταν αυτη επελθει επειδη η σχεση εχει βρεθει σε τελμα.
     
  9. zwg

    zwg Regular Member

    Αλήθεια υπάρχει Κ/κανείς Κ/καμιά που πιστεύει οτί υπάρχει μεγαλύτερη τιμώρια απ την αποδέσμευση , άγνοια ι κάτι τετειο? μια πραγματικά ασχιμι τιμωρία?
     
  10. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    γιατί η αποδέσμευση είναι τιμωρία? εννοώ από τη στιγμή που η αποδεσμευση σημαδεύει το τέλος της DBSM σχέσης , δεν μου είναι εύκολο να την εννοείσω ως τιμωρία γιατί η σχέση παύει να υπάρχει αρα και η αλληλεπίδραση άρα και η έννοια της τιμωρίας...

    εκτός εάν η αποδέσμευση δώθηκε για να αρθεί οπότε ναι έχει σημασία, αλλά νομίζω πως ένας σωστός D/Μ δεν κάνει την αποδέσμευση γιο-γιο, οποτε όταν μιλάει για αποδεσμευση θα πρέπει να το δεχθουμε ότι το εννοεί οριστικά.
     
  11. zwg

    zwg Regular Member

    Η αποδέσμευση μπορεί να χρησ/θεί ως τιμωρία ... Οπότε κατά την γνώμη μου είναι και η χειρότερη
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Η χειρότερη, εκ του αποτελέσματος κρίνοντας, Τιμωρία είναι αυτή που θα ωθήσει την υπό να επαναλλάβει το σφάλμα της.

    Η αποδέσμευση δεν είναι Τιμωρία, αλλά απόφαση και ως τέτοια λογίζεται. Θεωρώ τον όποιο κυρίαρχο που Τιμωρεί με αποδέσμευση ως αναξιόπιστο, καθώς όταν την καλέσει πίσω (μετά το χρονικό πέρας της "ποινής") θα έχει χάσει ο ίδιος την αξιοπιστία του.