Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ψυχιατρικη και η αποψη της για το bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος slave4mistress, στις 21 Δεκεμβρίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. slave4mistress

    slave4mistress Regular Member

    Εχω διαβασει σε καποια βιβλια ψυχιατρικης αλλα και στο ιντερνετ οτι οι τασεις που εμφανιζουν ατομα που σχετιζονται με το bdsm, (δηλαδη το να θελει καποιος να υποταχτει η να κυριαρχει πανω σε ενα αλλο ατομο κτλ) χαρακτηριζονται απο την συγχρονη ψυχιατρικη ως mental disorders δηλαδη ως διανοητικες διαταραχες.Ποια η αποψη σας επι του θεματος?
    Με αλλα λογια εμεις οι bdsmμητες ειμαστε ψυχικα αρρωστοι? Και αν ειμαστε θα πηγαινατε ποτε σε ψυχιατρο για να σας θεραπευσει?
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Εγώ μια χαρά νίωθω...   απλά οι δικές μου προτιμήσεις ανήκουν σε ένα πολύ μικρό ποσοστό του κόσμου.Για αυτό φαίνονται στους υπόλοιπους διαφορετικά.Εγώ με τον εαυτό μου τα έχω καλά και παρεπιπτώντος αν κοιτάξεις έξω θα δεις τρελούς να κυκλοφορούν ανάμεσά μας.  
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Η Ψυχιατρικη και η αποψη της για το bdsm


    έχω βαρεθεί να ακούω αυτή την παραφιλολογία περί διανοητικής διαταραχής... θα σου συνιστούσα να μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις και ειδικά μερικούς ψυχολόγους που έχουν ταχθεί σε έναν αγώνα κατηγοριοποίησης των ανθρώπων και ταμπελοποίησης

    δεν αισθάνομαι ψυχικά άρρωστη
    αν αισθανόμουν, θα σήμαινε πως δεν έχω αποδεχτεί τη φύση μου και αυτό που με ολοκληρώνει ως άνθρωπο
     
  4. slave4mistress

    slave4mistress Regular Member

    Προσωπικα δεν πιστευω οτι ειμαι ψυχικα αρρωστος,αλλα και να το πιστευα παλι δεν θα πηγαινα σε γιατρο για να με θεραπευσει,διοτι απλα εγω ετσι ειμαι ,ετσι νοιωθω και εστι καυλωνω στην τελικη.αν θεραπευομουν απο που θα αντλουσα ηδονη???
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Μιλάω με μια φίλη μου ψυχολόγο και έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές,ο λόγος είναι η άποψη της για εμάς, λέει ότι απλά αισθανόμαστε σημαντικοί κάνοντας όλα αυτά...τρέχα γύρευε... 
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

Thread Status:
Not open for further replies.