Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αδιαφορία Του

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 14 Μαϊου 2007.

Tags:
  1. melinoe

    melinoe Guest

    Αν δεν υπάρχει ειλικρίνεια, είτε γίνεται δεκτή/ανεκτή είτε όχι, τότε απλά κοροιδεύουν ο ένας τον άλλο και είναι χάσιμο χρόνου το όλο θέμα.

    Τέεεεεεεελος πάντων...
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    προφανώς έχεις καιρό να βρεθείς με γυναικά , η ζήλεια στους ανδρες τι νομίζεις είναι ;
    ένας άνδρας ,πόσο μάλλον υποτακτικός είναι βδέλλα και μάλιστα ενοχλητική πολύ πιο πολύ από ένα θυληκό...
    απλά οι γυναίκες περιμένουν μέχρι την αδιαφορία, σε αντίθεση με τους άνδρες που κοιτούν νωρίτερα, γιαυτό στα ζευγάρια ο άνδρας είναι αυτός που χωρίζει ή κερατώνει πρώτος..

    άποψή μου βέβαια  
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Όταν βρίσκεσαι συχνά με γυναίκα δηλαδή εσύ blindfold ζηλεύεις;  

    Σχεδόν ανύπαρκτη σε σχέση με τη γυναικεία.
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    όταν συνομιλά με άλλους ναι ... ειδικά όταν η σχέση μας είναι και D/s ..!

    δεν έχει τις ίδιες συνέπειες με της γυναικείας όμως .
     
  5. adelina

    adelina Regular Member

    ανασφαλειες εχουν ολοι.
    δεν ειναι αποκλειστικο προνομιο των αντρων να επιθυμουν ενα δικο τους χωρο.
    απλα οταν μια σκλαβα επιθυμει ενα μικρο δικο της χωρο εστω και προσωρινο --> τιμωρειται για αδιαφορια. ισως γιατι πρεπει να συνειδητοποιησει καλυτερα πως δεν της ανηκει τιποτα και δεν εχει δικαιωμα για οτιδηποτε που να μην περιλαμβανει Εκεινον.
    θα μπορουσε αυτο να ισχυριστει καποιος πως εινια ανασφαλεια Εκεινου οσον αφορα την πληρη αφοσιωση που επιθυμει απο τη σκλαβα του?
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Φαντάζομαι πως ναι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αλλά συμβαίνει;
     
  8. adelina

    adelina Regular Member

    γιατι το θεωρεις παραδοξο να συμβαινει?
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Δεν ξέρω γιατί δεν είμαι Master, αλλά να σου πω την αλήθεια ένα από τα σχεδόν μόνιμα προβλήματα που ακούω από φίλους είναι πως οι κοπέλες τους δεν κάνουν κάτι για τον εαυτό τους, για να έχουν κι αυτοί κάποιες ώρες την ηρεμία τους.
    Να σου αναφέρω (για χιούμορ φυσικά) και τα λόγια του Tony Montana στη γυναίκα του Elvira από την ταινία Scarface.
    Tony Montana: You don't got nothing to do with your life. Why don't you get a job? Work with lepers. Blind kids. Anything's gotta be better than lying around all day waiting for me to fuck you.

    Θα μου πεις δεν είναι το ίδιο σε μια σχέση bdsm, αλλά υποπτεύομαι χωρίς να είμαι σίγουρος, πως η ανδρική ψυχολογία και η επιθυμία για ελευθερία κάποιες ώρες (έως και ημέρες ίσως) είναι επιτακτική ανάγκη και οι γυναίκες την εκλαμβάνουν σαν αδιαφορία.
    Από την άλλη αν κάποια είναι σκλάβα, ίσως “πρήζει” λιγότερο τον άνδρα με τη σιωπή της (όταν αυτή της επιβάλλεται) ή με ένα απλό “σκάσε” κάνει την κατάσταση πιο ανεκτή γι’ αυτόν, οπότε δε δημιουργείται στον Κυρίαρχο σε τέτοιο βαθμό η ανάγκη αυτονομίας κι ελευθερίας όπως την περιέγραψα.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Επανάλληψις μήτηρ...

    @soutzoukakia: Ευχαριστώ για το μακροσκελές και αναλυτικό σχόλιο, η απάντηση / σχόλιο μου είναι η παραπάνω παράθεση από το πόστ του Ηλία
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αλίμονο σε όσους δεν ασχολήθηκαν ποτέ με τα καπρίτσια ενός καλομαθημένου παιδιού. Αν δεν το έκαναν, δεν θα μπορούσαν να αδιαφορήσουν. Για να μπορεί να αδιαφορήσει κανείς, πρέπει να έχει ασχοληθεί.

    Φαντασθείτε έναν κόσμο χωρίς καπρίτσια, ακόμα χειρότερα, έναν κόσμο χωρίς καλομαθημένα παιδιά. Μπρρρ...

    Και μετά φαντασθείτε έναν κόσμο χωρίς την αδιαφορία Του...

    Κόλαση.
     
  12. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Η αδιαφορία Του

    H ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΜΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΑΛΛΑ Η ΣΚΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΕΦΤΑΙΞΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΤΙΜΩΡΙΑΣ