Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 1 Αυγούστου 2011.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Αγαπητή tender lilly, ανέκαθεν έγραφες υπέροχα, αλλά αυτήν την εποχή δίνεις τα ρέστα σου. Εύγε!!!

    Κράτησα από το θαυμάσιο ποστ σου τα καλύτερα και εκτός απο τα κανονικά ρεπ σου δίνω και χιλιάδες γραπτά ρεπ.
    .....

    Αστροβροχή υπέροχο νήμα!!!

    .....

    Και δυο λόγια για το θέμα.
    Μια γυναίκα που είναι εκ φύσεως υποτακτική φαίνεται παντού και όχι μόνο δύο ώρες στο κρεβάτι, γιατί υποτακτικότητα μόνο στο κρεβάτι = υποτακτικότητα μόνο στην καύλα της και όχι στον Κύριό της, και δεν μιλάω ότι πρέπει να είναι υποτακτική σε όλους, απλά μια υποτακτική δεν μπορεί να λέει ότι είναι υποτακτική και π.χ. μέσα στο φόρουμ να ανασηκώνει τα μανίκια της έτοιμη για μάχη...ανα πάσα στιγμή και να μιλάει σαν νταλικιέρης..., γιατί τότε η υποτακτικότητα και η θηλυκότητα έχει χαθεί και πλέον δεν μπορεί να την βρει ούτε η Νικολούδη... 

    Ο δε Κ, που έχει μια τέτοια υποτακτική-σκλάβα και μπορεί και την ανέχεται να είναι νυχθημερόν στο φόρουμ και να τα χώνει στους "κακούς" του φόρουμ, κατ΄εμέ πάντα, πρέπει να ανακηρυχθεί σε εθνικό ήρωα του bdsm.... 

    Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω για περισσότερα.
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2011
  2. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    Εγώ μιλώ για την συμπεριφορά της υποτακτικής, όπου σταθεί και όπου βρεθεί....και με όποιον και να ομιλεί. Αν θέλεις άκουσέ με και δεν θα χάσεις. Αν πάλι δεν το αποδέχεσαι, κανένα πρόβλημα για μένα, απλά να βοηθήσω ήθελα. Δεν έχω να κερδίσω κάτι, από το να γίνεις εσύ, πιό επιθυμητή και συμπαθής στους κυριαρχικούς. Είμαι μόνο 1,76 και εσύ απευθύνεσαι στους άνω του 1,9 
     
  3. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Μπράβο Πέρη, το διατύπωσες πολύ πιό παραστατικά και ωραία. Σωστός..!!!!
    Επειδή τώρα, δεν διεκδίκησα ποτέ δάφνες εθνικού ήρωα του BDSM, εγώ θα την τσάκιζα.
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    Kαι παλι δεν σας καταλαβαινω.
    Δεν αναφερομαι στην συμπεριφορα με αναφορα την υποβοσκουσα ερωτικη ισως ελξη......οσον αφορα τους κυριαρχικους του περιγυρου μου τους σεβομαι και τους εκτιμω και δεν με αφορα να ειμαι συμπαθης περαιτερω απ οσο ειμαι.
    Δεν αποσκοπω σε τιποτα παραπερα απο μια ευγενικη και φιλικη επαφη μαζι τους.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Κατ αρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.
    Να μου επιτρεψεις μονο να σχολιασω οτι οσον αφορα την αμαρτια που εγραψα,, ειναι ψιλοαστεια και ψιλοειρωνικη η εννοια που της δινω, αλλα καλοπροαιρετα.
    Οσον αφορα το φορουμ δεν εχει σχεση ποσα ποστ εχει ημερησιως κανεις,δεν προσδιοριζω την πολυλογια και την αντιδραστικοτητα με αναφορα το πληθος τους και το συγκρινω με μενα που εχω 10 ποστ ημερησιως αλλα τα 7 ειναι μουσικη,ποιηματα και καλωσορισματα καθημερινα-.....οχι οτι δεν ειμαι γλωσσοκοπανα!- αλλα με το υφος.
    Κατα τ αλλα,εχω δει εδω αρκετες υποτακτικες γυναικες (κι εμενα φυσικα) που ειναι πολυ δραστηριες και δυναμικες κοινωνικα και αρκετα υποτακτικες κι ευγενικες στον συντροφο τους.
    Το θεωρω φυσιολογικο και ισορροπημενο.
    Οοσν αφορα την δυο σε ενα που δεν της δινεις οπως λες συγχωροχαρτι....κανενα θεμα.
    Ειναι σεβαστη η αποψη σου.
    Για να ειμαι ειλικρινης το νημα το εμπνευστηκα απο ενα ατυχες συμβαν ανα μεσα σε δυο μελη προσφατα και φυσικα απο την εηφραση του Isno για τις.....στοματουδες!
    Το μονο που θελησα με τον δικο μου τροπο να πω, ειναι οτι και οι υποτακτικες και οι σκλαβες εχουν αποψη και πρεπει να την εκφραζουν αλλα με ευγενεια.Υπο- δεν σημαινει και τα καταπινω ολα στις συναναστροφες μου εξω απο την σχεση μου με τον Κυριαρχο μου!
    Καλο απογευμα.
     
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Η λογικη λεει οτι στη δημοσια εικονα μιας σκλαβας αντικατοπτριζεται η δουλεια του Αφεντη της.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Γνώμη μου είναι πως η σκλάβα είναι σκλάβα στον Κύριό της και η sub υποτακτική στον Dom της και πως η γνώμη των υπόλοιπων είναι περιττή.

    Όλα τα άλλα είναι στερεότυπα και το αυτό ισχύει για την δήθεν εικόνα που πρέπει να δείχνει η σ/υ.

    Εγώ προσωπικά στη δική μου υ έχω δώσει το ελεύθερο όχι απλά να είναι γλωσσού αλλά αν χρειαστεί να ανοίξει και κανενός το κεφάλι.

    On a personal note μ' αρέσει πολύ το στυλ που έχεις Αστραχάν και προσωπικά θα επιθυμούσα να εξακολουθείς να με αντιμετωπίζεις όπως κάνεις ως τώρα, δηλαδή ως φιλαράκι.
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Δεν διαφωνω κατα ενα μερος, αλλα θα δωσω ενα παραδειγμα.
    Εαν καποια υποτακτικη μεσα στο φορουμ δεχθει απροκλητη επιθεση απο καποιον και ο Κυριος της δεν ειναι μελος του φορουμ,θα πρεπει να κανει το μαλακα,εφοσον δεν υπαρχει αυτος εδω να την προστατευσει?
    Και μην μου πεις οτι θα το συζητησει μαζι του και θα την συμβουλεψει.....γιατι ανθρωπος ειναι και αμα δεχθει επιθεση και της ανεβει το αιμα στο κεφαλι,δεν θα προλαβει να μπει στο mood της υποτακτικης,θα την εχει κατακλυσει ο ανθρωπινος παραγοντας,η αξιοπρεπεια και το αισθημα της αδικιας εις βαρος της και θα παρει ο διαολος οποιος την εφερε σε αυτη την κατασταση.
    Μια υποτακτικη δεν ειναι προγραμματισμενο ρομποτ, αυτο λεω.
    Οσο καλη δουλεια οπως λες και να κανει ο Κυριο
    ς της,ειναι ανθρωπος με συναισθημα και αιμα στις φλεβες της.
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Σε ευχαριστω φιλε....ειναι ομως που εισαι και εσυ ανθρωπινος,καλοπροαιρετος και μεσα στην καλη χαρα! Χωρις υφος,χωρις κακια και παντα ο εαυτος σου.

     
  10. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Astrovroxi,εαν ετσι οπως σκιαγραφεις την ''διπολη'' υ, φωτογραφιζεις και τον εαυτο σου μαλλον τον αδικεις. Δεν εχω δει ποτε να εισαι ''ατιθαση'' /''αντιδραστικη''/ ''γλωσσου'' παρα μονον ''φλυαρη'' και πανω απ'ολα ευγενικη.
     
    Last edited: 2 Αυγούστου 2011
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    ειμαι καλη,ευγενικη και πολυ καλο κοριτσι με οσους ειναι κυριοι και ευγενικοι οπως εσυ καλε μου.....με οσους ομως με αδικουν και με προσβαλλουν.....θεριο!
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Κάποιος ,( δεν θα σταθώ στο φύλο), που έχει υποτακτικές τάσεις όσον αφορά την σεξουαλικότητα του, δεν σημαίνει πως ειναι υποτακτικός και στην κοινωνική του ζωή.
    Το αν γίνεται επιθετικός η αγενής είναι θέμα πολιτισμικού επιπέδου και αυτοελέγχου, όχι μιας αφηρημένης υποτακτικότητας , που εμένα δεν μου λέει τίτοτα απολύτως..
    Το να υπερασπίζεται μαχητικά την άποψη του πάλι,χωρις να χαρίζει κάστανα, είναι δείγμα πνευματικής ανεξαρτησίας και αυτοπεποίθησης;.Γιατί αυτά είναι μειονεκτήματα για ένα σεξουαλικά υποτακτικό άτομο;