Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 1 Αυγούστου 2011.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    Aνυπομονώ να δώ την πλήρη τοποθέτησή σου ... αγαπητέ Πέρρη ...!
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Φιλτατε φιλε μου,
    δεν θα συμφωνησω μαζι σου.
    Ενας ανδρας και ποσο μαλλον ενας Κυριαρχος,πρεπει να σεβεται και να ειναι αυστηρος μεν αλλα ευγενικος με ολες τις υποτακτικες γυναικες.
    Ακομα κι αν αυτες ξεφυγουν καποια στιγμη η γκρινιαξουν λιγο.
    Και ξαναλεω,η υποτακτικη δεν ειναι ουτε ανοη ουτε αλαλη.
    Οταν βαλεται η θιγεται θα μιλησει και θα φωναξει.....
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Κανένα πρόβλημα αγαπητή μου, εδώ τις απόψεις μας εκφράζουμε επί διαφόρων bdsm και μη θεμάτων, σε ένα διάλογο δεν έπεται ότι όλοι πρέπει να συμφωνούν με όλους.

    Θα μου επιτρέψεις εγώ να το διατυπώσω λίγο διαφορετικά. Λοιπόν αγαπητή μου, η άποψή μου είναι ότι μεταξύ ανθρώπων και μάλιστα ενήλικων, ασχέτου φύλου, status, βανιλλοσύνης, μπιντιεμοσύνης κ.λ.π. πρέπει να υπάρχει σεβασμός και ευγένεια προς όλους τους συνανθρώπους τους.

    Φυσικά ευγένεια και σεβασμός με τους ευγενικούς/ές και αυτούς που σέβονται και εσένα, γιατί με αυτούς που θα σου κάνουν προσωπική επίθεση ή θα σε προσβάλουν δίχως να τους έχεις πειράξει εσύ θα πρέπει να φερθείς ανάλογα, γιατί στις φλέβες του κάθενός μας κυκλοφορεί αίμα και πόσο μάλλον αν είναι και Κ όπως λες, που λόγω ψυχολογίας δεν δέχεται καμία προσβολή-επιθεση από πουθενά και από κανέναν (πόσο μάλλον αν είναι άδικη). Γιατί λοιπόν να αφήσει τον/ην κάθε κομπλεξικό/ιά να του κάνει προσωπική επίθεση και να μην τον/ην βάλει στην θέση του/ης;

    Το να γρινιάξουν λίγο δεν το συζητά κανείς, αν όμως σου κατεβάσουν την διάλεκτο του νταλικέρη και των χούλιγκαν, εκεί τι κάνεις;  (πλάκα κάνω, δεν πιστεύω να υπάρχει υποτακτική εκ φύσεως που μπορεί να φτάσει σ΄ αυτό το σημείο, εκτός και αν μιλάμε για κατά φαντασία υποτακτικές...ενώ στην ουσία είναι βανιλοτσαούσες του κερατά ή υποτακτικές λόγω αγαμίας...).
    ......

    Και για να κλείσω και να κάνω μια πλήρη τοποθέτηση επί του θέματος στο νήμα μιας και μου το ζητάει και ο φίλτατος Alexkat.

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι διάολο υποτακτικές είναι κάποιες που δηλώνουν μάλιστα ότι ανήκουν σε Αφέντες, οι οποίες προσπαθούν 20 ώρες το 24ωρο (αλήθεια πότε είναι με τον Αφέντη τους δεν ξέρω.... ) μέσα σ΄ ένα φόρουμ να περάσουν με νύχια και με δόντια τις δικές τους μόνο απόψεις για σωστές καί όποτε γράφει κάποιος/α που δεν συμπαθούν ή διαβάσουν κάποια άποψη που τους ενοχλεί την μύγα....ανασηκώνουν τα μανίκια έτοιμες για μάχη μέχρι εσχάτων... 

    Και άντε να δεχθώ ότι σε μια διένεξη μεταξύ μιας υποτακτικής και ενός "κακού" μέσα στο φόρουμ, φταίει ο "κακός"..., δεν θα έπρεπε αφού έχει Αφέντη όπως λέει να αναλάβει αυτός να την προστατέψει από τον κακό που ενόχλησε την υποτακτική του, παρά να την αφήνει απροστάτευτη να προσπαθεί να σωθεί από τον "κακό";...Εκτός και αν μας λέει ότι έχει Αφέντη και αυτός είναι Αφέντης μόνο στην φαντασία της... 

    Αν πάλι η υποτακτική είναι εκ φύσεως τσαμπουκαλού (κατ΄εμέ μια τσαμπουκαλού δεν μπορεί να είναι με τίποτα υποτακτική, άποψή μου) και ο Αφέντης της την βλέπει να μιλάει σαν αντράκι σε διάφορα μέλη του φόρουμ και συνεχίζει να παραμένει Αφέντης της, τότε ναι, κατ΄εμέ πάντα είναι Ήρωας... του bdsm.... και πρέπει να του αποδοθεί τιμητικό παράσημο για την αντοχή-ανοχή του.  


    Υγ. Αστροβροχή, πράγματι υπέροχο νήμα για να πει κάποιος τις απόψεις του για αυτά που δεν μπορεί να δεχθεί σ΄ ένα υποτείθεται bdsm site, με Κυρίαρχους/ες & υποτακτικούς/ες! Και ο νοων, νοείτω.
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2011
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    όχι, δεν θα έπρεπε να βγει ο Αφέντης να "προστατέψει" τη σκλάβα Του, αν θέλετε τη γνώμη μου.

    Είναι μια καίρια διαφορά μεταξύ vanilla σχέσης ενός κυριαρχικού και μιας υποτακτικίζουσας σε παραδοσιακό πλαίσιο που διέπεται από την μικροαστική - vanilla αντίληψη περί κτητικότητας και μιας BDSM σχέσης. Η υποτακτική στη BDSM σχέση είναι για να υπηρετεί και ... λοιπά, να μη μπλέξω τώρα σε πολλά μέτωπα. Η φροντίδα, η προστασία και η καθοδήγηση του Κυρίαρχου προς την υποτακτική είναι στη μεταξύ τους σχέση, δεν είναι δουλειά του Κυρίαρχου να βγει μπροστά για την υποτακτική.

    Είναι ένας από τους λόγους που έχω τη γνώμη, πέραν του ότι με εκφράζει, ότι η υποτακτική εκφράζεται υποτακτικά, για να μη δημιουργούνται εντάσεις γύρω από αυτήν. Γιατί δεν ξέρω στην πραγματικότητα καμία υποτακτική που να ανθίζει μέσα σε εντάσεις και που να μη νιώθει ιδιαίτερα αμήχανη από αυτές, ιδίως αν είναι το επίκεντρό τους.

    Ο τρόπος με τον οποίο χειρίζεται μια υποτακτική τέτοιες εντάσεις, ενδεχομένως να είναι θέμα του Κυρίου της, αν είναι τέτοια η σχέση τους.

    Θα επανέλθω στο νήμα, αργότερα, προς το παρόν καλημέρα σε όλους  
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Σας ευχαριστω MasterPerris.
    Δεν νομιζω οτι ειναι ενα υπεροχο νημα, απλα ειναι ενα ακομα νημα που ο καθενας λεει τις αποψεις του.
    Το θεμα ειναι να ειμαστε ειλικρινεις,να λεμε αυτο που πρεσβευουμε χωρις να υποστηριζουμε το φιλο μας,να κατακρινουμε το αδικο και να επικροτουμε το δικαιο.
    Οσον αφορα το θεμα που θιξατε παραπανω και σας απαντησε ηδη η Tender lilly, να συμπληρωσω οτι συμφωνω μαζι της οτι δεν πρεπει να εμπλακει ο αφεντης της σκλαβας που ερχεται σε διενεξη με αλλο Κυριαρχο,αλλα για αλλο λογο.
    Ότι θα επρεπε βασει των περιφημων νομων του bdsm,να παει κατευθειαν σε εκεινον για παραπονα ο ετερος Κυριαρχος και να μην ασχοληθει καθολου απευθειας με την σκλαβα,υποτακτικη κλπ.
    Απο την στιγμη που την αντιμετωπιζει σαν ανθρωπο και γυναικα μονο.....θα δεχθει αντιλογο απο την ιδια.
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2011
  6. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Με την ευκαιρία του παρόντος νήματος
    και λόγω του ότι ο καιρός γαρ εγγύς για διακοπές
    κρίνω σκόπιμη μια σύνοψη της φορουμικής σεζόν που οσονούπω λήγει στο ακόλουθο αλίευμα:

    Ο Καιρός Γαρ Εγγύς*
    “Μπορεί ο καιρός να είναι έγκυος, όμως εγώ είμαι καυτη”
    - Πετρούλα για το δελτίο καιρού του STAR

    “Ότι καιρό και να κάνει, μείνε μαζί μου έγκυος, είμαι πολύ φερέγκυος.”
    - Λευτέρης Πανταζής για την Πετρούλα

    “Τι το κάνατε εδώ πέρα, Αμέρκαν Μπαρ;;;;”
    - Βασίλης Αυλωνίτης για τους προαναφερθέντες




    (*) Από την Φρικηπαίδεια, την ελεύθερη παρωδία


    Τον Αύγουστο - σύμφωνα με τον Έκο - δεν υπάρχει bdsm,
    υπάρχουν σουβλάκια, ψησταριές, μπάνια του υποταγμένου λαού
    και άλλα συναφή.
    Σκεφτείτε τι είδους παρακαταθήκη θα αφήσουμε στα επελαύνοντα νέα μέλη
    που με κεκτημένη από το αχαλίνωτο σεξ των διακοπών εγκαυλότητα
    θα κατακλύσουν όπως κάθε Σεπτέμβρη το διαδικτυακό λίκνο του εγχώριου bdsmικού πολιτισμού
    γυρεύοντας θεραπεία και κατανόηση στις παραφιλικές ανησυχίες τους.
    Σκεφτείτε το μάλιστα διπλά εάν πραγματοποιήσει η dora την απειλή της
    και αποχωρήσει από το φόρουμ.
    Τι θα σκεφτούν όταν διαβάσουν τον τίτλο - σιδηρόδρομο τούτου του νήματος
    και τι τραύματα θα τους προκαλέσει;
    Εσείς τι θα καταλαβαίνατε αν νεοεισελθόντες όντες σε διαδικτυακή αγορά ποδοσφαιροφρόνων
    βρισκόσασταν αντιμέτωποι με το εξής υπαρξιακό ερώτημα - τίτλο νήματος:
    « Η αμαρτία του να είσαι κατακόκκινη, γαύρος μέχρι τα μπούνια Παναθηναϊκός».

    Αν οι συντάκτες της Φρικηπαίδειας νογάγανε από βουδουσουμικές νοστιμιές
    θα μας κατέγραφαν κι’ εμάς στα αρχεία τους.

    Έχοντας λοιπόν ιερό καθήκον να μην διαφθείρουμε τα άπραγα νεόκοπα επελαύνοντα μέλη της αγοράς,
    δέον όπως ανασκευάσουμε τον τίτλο του νήματος σε:
    «Ο αποπροσανατολισμός του να είσαι ατίθαση, αντιδραστική και γλωσσού υποτακτική και σκλάβα».

    Κανονικά, πρέπει σε αυτό ακριβώς το σημείο να κάνω ένα σάλτο από αυτό το νήμα
    και να συνεχίσω να γράφω στο παράπλευρο που τιτλοφορείται
    «Συμπεριφορά Κυριαρχικών στο φόρουμ»,
    όπου έχει γίνει φανερή μια γενικότερη κρίση ταυτότητας που μαστίζει την παρέα μας.
    Με διδακτισμούς όμως τα ζητήματα δεν λύνονται,
    οπότε ας κρατήσει όποιος κρίνει σκόπιμο κατά νου το παρόν σημείωμα και καλά πάρτι και μπάνια να έχουμε..



    Παράρτημα.
    Ένας κύκλος ζωής του Greek BDSM Community τελειώνει αυτόν τον Αύγουστο.
    Δεν ξέρω αν το έχετε αντιληφθεί.
    Είθε ο νέος που θα ακολουθήσει να επαναφέρει κάποιες σταθερές στη σωστή τους θέση.
    Αμήν.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Μας βλεπω σε αλλαγη παραλιας.......τα κουβαδακια ανα χειρας και....   
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Επειδή πρόσφατα σε μια συζήτηση με τον Κύριο μου, μου είπε πως ο ίδιος δεν βλέπει το λόγο να ασχολούμαστε με *&^*($^, αλλά αν το έχω ανάγκη έχω το ελεύθερο να χώσω, χωρίς να πέσω στο επίπεδο του άλλου, θα έλεγα πως ο Κύριος μου συμμερίζεται την άποψη σου.  

    Εικάζω πως αυτά είναι μειονεκτήματα για κάποια και καλά κυρίαρχα άτομα, που μπορούν να τα βγάλουν πέρα μόνο με κατατονικές, έτσι οτιδήποτε ξεφεύγει από την κατατονία ή την λοβοτομημένη παρουσία, είναι απειλητικό γιατί μπορεί να φωτίσει το δικό τους πραγματικό προσωπείο και τις πολλές του ελλείψεις.
    Αν δε η άλλη στα επιτακτικά και δη απαιτητικά τους καλέσματα σε "τάξη", τους αγνοήσει εντελώς, τότε είναι που σκυλιάζουν και αρχίζουν να πετάνε ότι πέτρα βρουν μπροστά τους, ελπίζοντας να λιθοβολήσουν την "αμαρτωλή" που αντί να προσκυνά τη "μεγαλειότητα" τους, τολμά να έχει και άποψη.

    @Αstrobroxi προσωπικά πιστεύω στον αυτοέλεγχο.
    Απαραίτητο συστατικό για ένα πραγματικά Κυρίαρχο, και χρήσιμο για μια υποτακτική, η οποία πιθανόν να χρειαστεί και βοήθεια για να φτάσει εκεί.
    Η αλήθεια είναι πως στη δουλειά είμαι πολύ ήπια, απλά όταν ο άλλος το παρακάνει, σκληραίνει λίγο ο τόνος μου και εκεί το κάνω με την ελπίδα πως ο άλλος θα καταλάβει πως ξεπέρασε τα επιτρεπτά όρια από μόνος του, χωρίς να αναγκαστώ να γίνω πιο επιθετική.
    Όταν όμως ο άλλος δεν έχει την ικανότητα να το καταλάβει, ή αν απλά είναι τέτοιος ο χαρακτήρας του που το μόνο που μπορεί είναι να συμπεριφέρεται σαν κατίνα στο παζάρι, αναγκαστικά θα πρέπει ή να του δείξω την πόρτα ή να τον βάλω στη θέση του.
    Και κάποτε ο καλύτερος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να τον αγνοήσω.

    Σίγουρα ψυχοφθόρα η κάθε ένταση και αντιπαράθεση για μια υ. αλλά όπως έγραψα και σ ένα παράλληλο νήμα, το ότι είναι κάποια υ. δεν σημαίνει ούτε πως θα υποκλίνεται στην κάθε σαβούρα που υπάρχει γύρω της, ούτε πως θα κάτσει χωρίς άμυνες να δεχτεί τις όποιες απειλές ή επιθέσεις.
    Εκτός αν κρίνει η υ. πως πραγματικά όπως λένε και οι Ρώσσοι
    "Ηе трогай гавно воняет не будет"* και απλά δεν ασχοληθεί καν.






    *ελευθ.μετ. Μην ακουμπάς τα σκατά για να μην βρωμάνε
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Σε μενα μην τα λες κουκλα μου γιατι συμφωνω ετσι και αλλιως.....γι αυτο ανοιξα και το νημα.
    Ας τα ακουνε και ας τα βλεπουν οσοι επιθυμουν υποτακτικες ζομπι για να τονωνεται το κυριαρχικο τους εγω
    !
     
  10. Mastermanos

    Mastermanos New Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Η καθε υποτακτικη μην ξεχναμαι οτι πανω απολα ειναι ανθρωπος και φυσικα αντιδρα σαν ανθρωπος ,η ενοια της εξουσιας βρισκεται μονο αναμεσα στον αφεντη της και σαυτην και μονο οταν βρισκονται σε κλειστο χωρο ,η υποταγη ειναι ενα συναισθημα που εξιταρει την συμπεριφορα της γυναικας απεναντι στον αφεντη της ,αλλα οχι παρουσια τριτων και παρα την θεληση της . Η αξιοπρεπεια του καθενος ειναι πανω απο τα παθη του.
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    θα συμφωνήσω με τον από πάνω μου, διότι μια υποτακτική ή σκλάβα
    όπως έχω πει και παλαιότερα, δεν είναι μόνο αυτό.
    Είναι φίλη, κόρη, υπάλληλος ή και αφεντικό, μητέρα κλπ.
    Εφαρμόζει αυτές και πολλές άλλες ιδιότητες καθημερινά στη ζωή της.
    Είναι πραγματικά ουτοπικό και κατά προσωπική μου άποψη λάθος
    να ακολουθεί μια υποτακτική γραμμή συμπεριφοράς για όλες αυτές τις ιδιότητες!
    Η υποτακτικότητα μίας γυναίκας απέναντι σε έναν Κυρίαρχο
    πηγάζει από την ηδονή και την ευχαρίστηση που νίώθει να τον υπηρετεί.
    Οπότε, υποτακτική οφείλει και γουστάρει να είναι μόνο στον Αφέντη της!
     
  12. BitterSweat

    BitterSweat Premium Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    άμα θέλει η γυναίκα, είτε σκλάβα είναι, είτε αφέντρα, μάνα, βανίλα, μπατζανάκενα (κ.τ.λ.), θα βρει τον τρόπο της. λίγο μυαλό θέλει, πολύ διαίσθηση για να αντιλαμβάνεται τα περιθώριά της και να λιώνει για τον άνθρωπο που έχει απέναντί της, έτσι ώστε και το δικό της να μην περάσει, να μη δισαρεστηθεί.