Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 1 Αυγούστου 2011.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    μια υποτακτικη που συμπεριφέρεται ομως ασχημα στους άλλους μήπως δίνει και κακή εντύπωση για τον Αφέντης της ? (με την προυποθεση η συμπεριφορα αυτη συμβαινει σε κοινο κυκλο και πως η σχεση τους ειναι γνωστη)
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Δεν εξέλαβα τους ορισμούς που δίνει η νηματοθέτρια ως κακή συμπεριφορά αλλά το πήρα από την άλλη.
    Άλλωστε αναφέρεται γενικά στο κοινωνικό σύνολο και όχι συγκεκριμένα στον κύκλο που κινούνται με τον Αφέντη της.
    Για παράδειγμα και όντας υποτακτική, στη δουλειά μου φυσικά θα αντιδράσω
    και με σθένος μάλιστα αν με ρίξουν για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, και η γλώσσα που θα χρησιμοποιήσω θα είναι ανάλογη της περίστασης.
    Δεν θα βρίσω γιατί ούτως ή άλλως δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλά σίγουρα δεν θα είναι το "μάλιστα Κύριε" σκύβοντας το κεφάλι.

    *Στην περίπτωση που αναφέρεις φυσικά και ό,τι κάνει η υποτακτική σε κοινό κύκλο έχει αντίκτυπο και στον Αφέντη της.
     
  3. purplelotus

    purplelotus New Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Χωρίς να γνωρίζω καλά, θα ήθελα να μοιραστώ τη σκέψη μου..
    Αναρωτιέμαι... Η υποτακτική σεξουαλική συμπεριφορά μιας γυναίκας submissive μπορεί να επηρεάσει και τον χαρακτήρα της μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα..; Δηλαδή να καταλήγει η γυναίκα να γίνεται πιο καλόβολη απο όσο θα έπρεπε και έξω απο την προσωπική της σχέση, μεταφέροντας submissive στοιχεία στον κοινωνικό κόσμο, γιατί έτσι έχει συνηθίσει να υπάρχει σαν ερωτικό ον;

    Εννοείται πως υπάρχει τεράστια διάκριση μεταξύ της προσωπικής σχέσης και της αντίδρασης στο κοινωνικό περιβάλλον, αλλά.. μήπως υπάρχει κίνδυνος να αλλοιωθούν με τον καιρό κάποια δυναμικά στοιχεία του χαρακτήρα της γυναίκας, η υγιής επιθετικότητά της, τα φυσικά εξουσιαστικά στοιχεία της που είναι απαραίτητα στη σύγχρονη εποχή ;

    Αυτό για εμένα είναι επικίνδυνο και χρειάζεται προσοχή.. Γιατι αυτές οι ποιότητες, μεν θυσιάζονται οικειοθελώς απέναντι στον Μάστερ σύντροφό της και δε καλλιεργούνται μέσα στη πιο στενή της σχέση, βεβαίως κατά επιλογή της, αλλά... μήπως διαμορφώνουμε με τον καιρό μια ψυχολογία ασθενική, πιο υποτακτική και μαζεμένη απο όσο θα έπρεπε στον έξω κόσμο;

    Εξαρτάται βέβαια πολύ και το τί επαγγελματικές απαιτήσεις έχουμε, κλπ, κάθε περίπτωση είναι μοναδική αλλά έχω την εντύπωση οτι είναι α πα ραί τη το να τηρείται η ψυχολογική διάκριση στη σκέψη της submissive/slave και σε κάθε περίπτωση να μη ξεχνάει οτι ..."Μου αρέσει, αυτή ειναι η φύση μου απέναντι στον Μάστερ μου σαν σκλάβα και αυστηρά και ΜΟΝΟ σε αυτόν να τάσσομαι ολόψυχα και θυσιάζω-χαρίζω την προσωπικότητά μου, στις έξω όμως επαφές μου να εκδηλώνω 100% την προσωπικότητά μου δυναμικά και επιθετικά (αν χρειαστεί) και να μη χαρίζομαι σε κανέναν, χωρίς ίχνος "υποτακτικότητας"..."

    Δε ξέρω αλλά έτσι το αντιλαμβάνομαι, will be a slave only to him and a dominant woman to anybody else. Αυτό το πολύτιμο κομμάτι της ψυχής μου είναι μόνο για εκείνον και αν τύχει κάτι στο δρόμο.. ρίχνω ιδανικά μια kick boxing λαβή και ξεμπερδεύω ..αλλά με αυτόν, the cutest sweetest kitten it can be, submissive σαν το sweetest puppy. Μόνο με αυτόν, οπουδήποτε αλλού αντιδραστική και πανίσχυρη.


    Purplelotus
     
     
    Last edited by a moderator: 15 Οκτωβρίου 2011
  4. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Η συμπεριφορά μιας υποτακτικής έχει να κάνει και με την καθοδήγηση του κυρίου της. Υποθέτω και θέλω να πιστεύω πως όλοι οι κύριοι θέλουν να έχουν μια σκλάβα με έντονο χαρακτήρα μεν που έχουν δαμάσει όμως δε. Οπότε εκτός συγκεκριμένων κύκλων πιστεύω θα περιμένουν να υπερασπίζουνται τα θέλω τους.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Καλημερα κουκλα μου,
    μια συμβουλη για αρχη που συναδει και με τις αρχες του φορουμ.....γραφουμε μονο Ελληνικα!

    Στο θεμα μας τωρα.
    Ναι,με τον καιρο αλλαζει η συμπεριφορα μας.
    Βεβαια οσο με αφορα, αλλαζει μονο απεναντι στο συντροφο μας και κυρη μας και αυτο ειναι το επιθυμητο και το απολαυστικο.
    Στην επαγγελματικη και κοινωνικη μας δραστηριοτητα.......εγω τουλαχιστον, νιεντε!
    Δεν αλλαζω με τιποτα.Εξακολουθω να ειμαι η ιδια αεικινητη,πολυλογου και φωνακλου.Στον κοινο φιλικο μας κυκλο ομως......αρνακι.
    Και πιστευω ειναι φυσιολογικο.Ετσι πρεπει να ειναι.
    Οχι οτι στα περιβαλλοντα εκτος επιρροης του κυρη μας,ξεδινουμε.
    Καμμια σχεση.
    Απλως εκει συνεχιζουμε την ιδια ροτα της "κυριαρχιας".
    Γιατι συνηθως οι πολυ δραστηριες και δυναμικες και ανεξαρτητες γυναικες,γαληνευουν και ισορροπουν αυτη την γεματη υψηλες ταχυτητες δραστηριοτητα με την υποτακτικοτητα τους στην προσωπικη τους ζωη.
    Γιατι ετσι κι αλλιως ολοι μας κρυβουμε δυο και τρεις ανθρωπους μεσα μας.
    Και γιατι οι εντελως flat τυποι ειναι......ανιαροι.
    Φαντασου τον εαυτο σου εναν αβουλο ανθρωπο με τα ματια χαμηλωμενα και τη φωνη ψιθυριστη σε ολες σου τις συναναστροφες και δραστηριοτητες.....μμμμμ......εμενα τουλαχιστον με απωθει κατι τετοιο!
    Δεν εχει μαγεια,δεν εχει ενδιαφερον,δεν εχει κατι.....ειναι απλως κατι πολυ ξεθωριασμενο,αοσμο,αγευστο,ανοστο!
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Σαφως και δεν οριζω κακη συμπεριφορα......σωστα εξελαβες τους ορισμους μου παλιοζουζουνελα μου! 
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Αυτή η αντίθεση στη συμπεριφορά προσωπικά δε μου 'κολλάει'. Κατανοώ το σκεπτικό της νηματοθέτριας και όχι μόνο αλλά το να έχουμε δύο διαφορετικές συμπεριφορές ανάλογα με την παρουσία του Άλλου δεν μπορώ να το καταλάβω. Στο κάτω κάτω δεν καταλαβαίνω γιατί παρουσία του Άλλου, το να είναι καποια φωνακλού είναι τουλάχιστον αντιαισθητικό και τον εκθέτει, εν απουσία του Άλλου να μην είναι? Στη θέση του φωνακλού βάλτε οποιαδήποτε συμπεριφορά. Θέλω όμως να διευκρινήσω ότι η εκδήλωση ενός χαρακτηριστικού δεν είναι μια. Η δυναμικότητα μπορεί να εκφράζεται με φωνακλάδικο τρόπο ή με επίμονη ηρεμία κλπ κλπ
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Ταλαντουχο το κοπρογατο φιλτατη....μηπως φταει το Διδυμοι με ωροσκοπο Σκορπιο? 
     
  9. consuela

    consuela New Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Αν ταιριάζεις με τον κυρίαρχο/αφέντη σου, θέλετε τα ίδια πράγματα και γενικότερα έχετε χτίσει μια σχέση πάνω στον αμοιβαίο σεβασμό, λογικά δεν καταπιέζεσαι, ούτε υπάρχει ανάγκη να διορθώσει κάποια στοιχεία στη συμπεριφορά του. Αν παρόλα αυτά δεις ότι απαιτεί κάτι παράλογο εξηγησε του γιατί το βρίσκεις παράλογο και θα αναθεωρήσει.
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    ...αμ δε, που θα αναθεωρήσει!!! 
     
  11. consuela

    consuela New Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Αν ειναι εις βαρος και των δυο θα αναθεωρησει...
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Αν κρινω απο τον Κυρη μου  ....αμ δε, που λεει και η ζουζουνελα.
    Η εντολη ειναι σαφης. 
    Ή συμμορφωνεσαι ή εχετε γεια ραχουλες:tear:.....οποτε τι θα κανει η καημενη η σουμπιτσα?  Τι επιτασσει η φυση της?  Ελα να βλεπω απαντησεις και χερακια σηκωμενα τα καλα τα κοριτσακια....