Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υπο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 1 Αυγούστου 2011.

  1. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Οι γνώμες κάποιων ανθρώπων δεν αλλάζουν. Οπότε 2 είναι οι επιλογές.
    1. Κουβεντιάζεις σε μια προσπάθεια να κατανοήσεις την αλλαγή που απαιτεί.

    2. Απλά σηκώνεσαι και φεύγεις.


    (3. Η απλά επειδή τον λατρεύεις και δεν θες να σκεφτεί οτι δεν τον υπακούς βγάζεις τον σκασμό και προσπαθείς ενάντια στην λογική σου να το συνηθίσεις και να το κανεις.)
     
  2. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    ποσο συμφωνω...!!!
    χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλες γλωσιτσες σαν τη δικη μου!!
     
  3. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Λοιπόν να ξεκαθαρίσουμε κάτι εδω για να μην παρεξηγηθώ.
    α) Ας υποθέσουμε πως ο Κυρίαρχος επιθυμεί να με παρει από πίσω στο μπαλκόνι,
    του εξηγώ ότι δεν μπορώ να το κάνω γιατί ντρέπομαι και αναθεωρεί.
    β) Ας υποθέσουμε πως ο Κυρίαρχος επιθυμεί να με κλείσει στην ντουλάπα
    δεμένη και φιμωμένη και του εξηγώ πως δεν μπορώ να το κάνω γιατί έχω κλειστοφοβία.
    Στην πρώτη περίπτωση το "δεν μπορώ" στην ουσία σημαίνει δεν θέλω,
    διότι η πράξη που μου ζητά να κάνω από μόνη της είναι απολύτως εφικτή.
    Στην δευτερη περίπτωση το "δεν μπορώ" σημαίνει πραγματικά ότι δεν μπορώ
    διότι είναι κάτι που έχει να κάνει με την υγεία μου.
    Όλοι οι άνθρωποι αναθεωρούν και όλοι κάνουν λάθη.
    Γι'αυτό και ο αληθινός Κυρίαρχος, αυτός που έχει επενδύσει στη σχέση και νοιάζεται για το έτερο άτομο που την απαρτίζει,
    πάντα αναθεωρεί όταν έχει άδικο. Απλά αυτός ο Κυρίαρχος προχωρά αργα και σταθερά
    για να επιτύχει τους στόχους του γι'αυτό και συνήθως γνωρίζει τι και πότε το ζητάει, με αποτέλεσμα να αναθεωρεί πολύ σπάνια.
    Αν ο Κυρίαρχος αναθεωρεί κάθε φορά που τσινάω, μπορώ ποτέ να του έχω εμπιστοσύνη?
    Μπορώ να ανακαλύψω το θάρρος που κρύβω μέσα μου, αυτό που θα με οδηγήσει σε εντονότερες ηδονές? Μπορώ να προχωρήσω παρακάτω?
    ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!
     
  4. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Έχεις απόλυτο δίκιο εδώ και εκεί φαίνεται πόσο αποφασισμένος είναι ο κ για κάποια πραγματα. Και πόσο κύριος είναι και όχι έρμαιο της καύλας της υ.
     
  5. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    μέχρι κάποιος να στην κόψει!!!

    εκτός αν αποτελεί ωραίο στοιχείο του εαυτού σου
     
  6. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    ευχαριστω...δεν θα παρω  
     
  7. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!


    Σιγά μην έπαιρνες....στα 25 της, μια ωραία γυναίκα έχει όλο τον κόσμο στα πόδια της. Όλες οι πόρτες ανοιχτές μικρή μου...γλέντησέ το. 
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    μου αρεσει που απο τον τιτλο κιολας του νηματος , θεωρειται/ε , δεδομενο το ορο στοματου σκλαβα ....
    σαν να λεμε ηγουμενος στα μετεωρα με χομπυ τα συμβολαια θανατου και τις εκτελεσεις ή ελληνας πολιτικος με εθνικη συνειδηση ......
    ξερετε πως αντιλαμβανομαι την στοματου "σκλαβα" ? οτι το μονο που την κρατα για να μην βιασει κανεναν , ειναι που υστερει σε μυικη δυναμη ...
    μπορειτε να συλογιστειτε πως θα ηταν αν οι γυναικες ηταν δυνατοτερες μυικα ? .... θα πονουσανε τ'αρχιδια μας ειτε απο τις κλωτσιες ειτε απο το ανελεητο πηδημα εξαναγκασμου ...
    Οοοοολος ο αποηχος απο το στομα υποτακτικων και σλ. την ιδια φραση θυμιζει : " μα επιτελους θα πηδηξει κανεις ? " ...
     
  9. Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Astrvroxi δέξου σε παρακαλώ τα συγχαρητηριά μου.
    Δίνω μεγάλη σημασία στο μυαλό.Πολύ μεγάλη.
    Με τον Κυριό μου και εναν φίλο του Master επίσης συζητούσαμε για την αξία της υποταγής.Και γενικά εχω ακούσει διαβάσει και συμφωνώ οτι η αξία της υποταγής φαίνεται στο αν ο/η υ είναι δυνατοί αλλα παρ'ολα αυτά παραδίδουνε τον εαυτό τους.Τα φοβισμένα άτομα δεν είναι υποτακτικά ουσιαστικά,απλά σκεπάζουνε την ανασφαλειά τους με τον μανδύα του όρου υποτακτικος-ηή/σκλάβος-α!
    Στον Κ μας νιώθουμε την ανάγκη να είμαστε γλυκές,ευγενικές,υποχωρητικές,καλοσυνάτες αλλά θέλει το καλό μας.
    Και εξω φυσικά πρέπει να έχουμε καλούς τρόπους αλλά!
    Εδω μπαίνει το αλλά!Εξω,δεν είναι όλοι αγαθοί και εκμεταλεύονται.Οπότε οχι με αυθάδεια αλλα με συναίσθηση του ποιές είμαστε,ρεαλιστικά αντιμετωπίζουμε την κατάσταση.Άλλο σκλάβα,άλλο θύμα!
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    ευχαριστω πολυ κουκλα μου και χαιρομαι για τις αποψεις σου!
     
  11. Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Να συμπληρώσω οτι ο καθένας αντιλαμβάνεται αλλιώς τους όρους που έθεσε η Αστροβροχή.Αυτό που θέλησα να πω είναι οτι πρέπει να ξέρουμε ποιοί είμαστε.Για εμένα το ατίθαση και αντιδραστική σημαίνει οτι δεν είσαι πρόβατο και όταν σε πατάνε,εξω,αντιδράς.Αυτό είναι το υγιές.
    Άλλωστε πιστεύω οτι βαθία μέσα του ο κάθε Κύριος θέλει να ξέρει οτι η σκλάβα του και ξέρει να διαχωρίζει καταστάσεις και να υπερασπιστεί τον εαυτό της.Στο κάτω κάτω δεν θα είναι πάντα εκεί να την προστατέψει.
    Ας,δώσω και ενα παράδειγμα για να γίνω πιο αντιληπτή.
    Στο ραδιοφωνικό σταθμό που είμαι παραγωγός είναι κάποιος συνάδερφος που του αρέσω.Έκανα μια μέρα εκπομπή και μου λεεί παίξε αυτό αλλά δεν είχα χρόνο.Άρχιζε να φωνάζει είσαι χαζή και τέτοια για να δείξει δύναμη και ισχύ(με εντελώς λάθος τρόπο)
    Μετά απο μια εβδομάδα μου πρότεινε καφέ και του λεω με γέλιο:γιατί?Για να με βρίσεις και εκεί?
    Επειδή είμαι σκλάβα τι?Έπρεπε να πω και ευχαριστώ?Οχι βέβαια δεν είναι ο Κυριός μου.
    Απο τον οποίο Κυριό μου πήρα συγχαρητήρια.Αν ξεφεύγα,θα με μάλωνε.Οπότε,για εμένα,εμείς οι σκλάβες/υποτακτικές έχουμε αξία όταν στο σύνολο εκτός του Κ μας δείχνουμε οτι ξέρουμε τα όρια.
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η αμαρτια του να εισαι ατιθαση,αντιδραστικη και γλωσσου στην συναναστροφη με το κοινωνικο συνολο,υποτακτκη & σκλαβα!

    Δεν νομίζω να σου πρότεινε καφέ για να σε βρίσει, μάλλον κάτι άλλο ήθελε ο τύπος από εσένα...