Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η απόλυτη υποταγή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος cassie, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Η απόλυτη υποταγή

    Να'στε πάντα καλά, όλοι!

    Master of cassie & cassie
     
  2. slavesissy

    slavesissy New Member

    Όταν κανείς βιώνει την υποταγή τι να το κάνει το απόλυτο....
    όταν κανείς βρίσκεται ψυχή και σώμα στην υπηρεσία προσφέροντας ηδονή και ερωτισμό τι να το κάνει το απόλυτο;
    Τι είναι το απόλυτο;
    Ορίζεται; είναι κάτι τόσο μακρινό ή κάτι που είναι δίπλα μας;
    Μήπως υπάρχει μέσα απο την απλότητα και όχι μέσα απο κάτι εξιδανικευμένο ;

    Όταν νοιώθεις ευτυχισμένος που προσφέρεις ηδονή είναι δύσκολο να έχεις αγγίξει το απόλυτο ;

    Η φωνή Της, η αυστηρότητα Της, η δικαιοσύνη Της, η διάθεση μου να Είναι ηδονικά απογειωμένη, είναι το απόλυτο.

    Και βέβαια δεν πρόκειται να αναρωτηθώ ποτέ αν θα πάω να κρεμαστώ με εντολή Της για να αναγνωρίσω το απόλυτο.
    Το μόνο που μπορώ να αναγνωρίσω εκείνη την στιγμή είναι την ανοησία.
    Όχι μόνο την δική Της αλλά και την δική μου που αναρωτήθηκα για το απόλυτο σε μια στιγμή που απέχει απο το αυτονόητο.
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Η απόλυτη υποταγή

    Εκτιμάς, συνεπώς, ότι μπορεί να υπάρξει πλήρης υποταγή;
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η απόλυτη υποταγή


    Τίποτα δεν είναι πλήρες, όπως και τίποτα δεν είναι απόλυτο.
    Η διάρκεια μιας bdsm σχέσης όμως, μπορεί να είναι ενδεικτική του βαθμού της πίστης σ' αυτά που υποστηρίζουμε.



    Nothing is sacred, when no one is saved,
    Nothing is forever, so count your days,

    Nothing is final, and no one is real.
    Pray for tomorrow, and find you're empty still.

    Nevermore
    - Believe In Nothing
     
  5. Απάντηση: Re: Απάντηση: Η απόλυτη υποταγή

    Πολύ απόλυτο αυτό που γράφεις!!! 
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Υπάρχει απόλυτη υποταγή. Δεν είναι ότι η σκλάβα δίνει τη ζωή της, ούτε είναι πως συναινεί και της κόβουν την κλειτορίδα. Είναι ότι γίνεται η σκλάβα ένα κομμάτι του Αφέντη της, προσανατολισμένη μόνον στον Αφέντη της και πουθενά αλλού. Η απόλυτη υποταγή μόνον επιβάλλεται, μόνον κατ' απαίτηση του Αφέντη έρχεται και συντηρείται από τον Αφέντη, με τους τρόπους που κρίνει κατάλληλους. Θέλει υπομονή, επιμονή και χρόνο. Δεν θέλει κόπο ακριβώς, αλλά αυτό το ανέβασμα της συνειδητότητας δεν είναι πάντα γλυκό. Προφανώς την θεωρώ θεμιτή, αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ. Όσο για το αν θα με ολοκλήρωνε, δεν είναι εκεί το θέμα και δεν μπορώ να το ξέρω. Δεν την έχω ευχολόγιο, δεν την έχω τελολογική προσδοκία, δεν την έχω ως κάτι που μπορεί να κουβαλάει δώρα. Δεν μου την έχει υποσχεθεί κανείς, δεν την έχω τάξει σε κανέναν. Δεν ξέρω αν είναι η διαδρομή, ή ο ορίζοντας, μια κουκίδα στον χάρτη ή μια αλλαγή περιοχής, θα έλεγα ότι είναι απλά το τελευταίο.

    Όσον αφορά την υποταγή, που λογικά προηγείται της απόλυτης υποταγής, είναι αυτό που κάνει μια σκλάβα κάτι που αν δεν της το είχε επιβάλλει ο Αφέντης της δεν θα το έκανε, το δέχεται ο Αφέντης, νιώθει όμορφα με αυτό, τέλος ιστορίας   Σαν σπασμοί οργασμού χωρίς ηδονή. Η ηδονή από την υποταγή για μένα είναι μια μορφή αυνανισμού. Βαριέμαι τον αυνανισμό εδώ και κάτι χρόνια, όχι ότι ποτέ δεν παίζω με τον εαυτό μου.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @cassie αν είσαι δω, τι σκέφτεσαι γι αυτά εξη χρόνια μετά;
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α ρε @cassie ....
    Πού 'σαι ωρέ λεβεντιά;!
     
  9. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Απολυτη υποταγη υπαρχει την αποζητω και την προσφερω αποκλειστικα και μονο στο μεγιστο εγω μου στον ευατο μου..κανεις αλλος δεν ειναι αξιος να του την προσφερω..
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ΧΑ! να σαι καλά, εσύ και το εγώ σου, να περνάτε όμορφα!  
     
  11. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Περναμε υπεροχα οντως.. 
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    Πόσο όμορφο νήμα  
    Δεν ξέρω αν υπάρχει ή όχι απόλυτη υποταγή...
    Για εμένα σίγουρα είναι επιλογή.
    Θα επιλέξω να την προσφέρω Στον Άνθρωπο που θα μου Εμπνεύσει απόλυτη εμπιστοσύνη.
    Πράγμα που σημαίνει ότι αν έρθει θα είναι σε βάθος χρόνου.
    Για ένα πράγμα είμαι σίγουρη...
    Εύχομαι να μου τύχει