Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η γυναίκα μετά το switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος kkostis8, στις 27 Νοεμβρίου 2021.

  1. kkostis8

    kkostis8 No pain..no gain

    Όταν μια γυναίκα γινεται Κυριαρχη και χρησιμοποιησει και strapon στον παρτενερ της...μετα μπορει να ξανακανει switch με τον ίδιο αντρα? Μπορει να τον δει αλλη στιγμη ως Κυριαρχο?
     
  2. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μια γυναίκα δεν γίνεται Κυρίαρχη επειδή χρησιμοποιεί στραπον και ούτε βλέπει ως Κυρίαρχο κάποιον με τον οποίον κάνει switch. Παίζει μαζί του και εναλλάσσουν ρόλους. Μέχρι εκεί.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Well... Τα switchακια παίζουν σε Top και bottom όμως δεν είναι οι ταμπέλες αυτό που σε ενδιαφέρει, σωστά;
    Ένα switch, άτομο κινείται βασισμένο στην εκάστοτε καύλα τις στιγμής. Αν λοιπόν την μια στιγμή αισθάνεται πανοχερας θα συμπεριφερθεί ανάλογα και αν κάποια άλλη στιγμή (ίσως και μέσα στο παιχνίδι όπου έχει κυριαρχικό ρόλο) να αισθανθεί bottom και να κινηθεί ανάλογα.
    Οπότε η απάντηση είναι ναι. Ένα switch άτομο μπορεί να έχει και κυριαρχικό και υποτακτικό ρόλο.
     
  5. John44

    John44 Regular Member

    Η τελευταία κοπέλα που μου ζήτησε να με πάρει με strapon, πίστεψέ με, δεν ήταν καθόλου, μα καθόλου, κυρίαρχη! (τουλάχιστον απέναντι σε όλους τους άλλους, πλην εμού!)
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    όπως την μάθεις ...
      
     
  7. Prefusion

    Prefusion New Member

    Εν συντομία, το ποιος έχει ενεργητικό και παθητικό ρόλο δεν έχει σχέση με την κυριαρχία υποταγή.
    Στην αρχαιότητα ο άντρας δεν έκανε στοματικό σεξ στην γυναίκα. Θεωρούνταν υποταγή προς την γυναίκα. Ούτε και νοιάζεται εκείνη την εποχή για την ευχαρίστηση της γυναίκας. Οποιαδήποτε τέτοια πράξη θεωρούνταν υποταγή και δεν βρισκόταν στην σεξουαλική τους καθομιλουμένη.
    Αυτά τα απομεινάρια έχουν μένει και σήμερα.

    Σκέψου όμως μερικά παραδείγματα:

    *Γυναίκα κυρίαρχη σου φοράει φίμωτρο με δονητή. Και κάθεται πάνω στα μούτρα σου. Ποιος είναι ο ενεργητικός, ο παθητικός, ο κυρίαρχος και ο υποτακτικός;
    *Άντρας δένει γυναίκα και της βάζει κωλομάγουλα και κωλοτρυπίδα μέσα στην μούρη. Ποιος είναι πάλι ο Ε, ο Π, ο Κ και ο Υ της υπόθεσης;
    *Γκέυ ζευγάρι κάνει σεξ με τον έναν άντρα μόνο παθητικό. Ξαφνικά γίνεται ο ενεργητικός και κυρίαρχος ή η πρακτική τους BDSM;

    ......

    Για να τελειώνεις με τις φιλολογικές αναλύσεις σου προτείνω να σκέφτεσαι πως οποιοσδήποτε παίρνει κάποιον ρόλο στο σεξ το κάνει για την ευχαρίστησή του. Έχεις σκεφτεί ποτέ αν κάποια υποτακτική σε σαγήνευσε με τον τρόπο της ακριβώς για να λάβει την ηδονή απότον κυρίαρχο εραστή; Ποιος είχε το πάνω χέρι σε αυτό;
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μάγια;  
     
  9. Prefusion

    Prefusion New Member

    Αν εγώ παίξω το ρολάκι που σου αρέσει να έχεις απέναντί σου για να πάρω ακριβώς αυτό που θέλω;
    Έχεις ή έχω τον 1ο λόγο;
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Κάτι μάθαμε και σήμερα.
    Νομίζω ότι πρέπει να φτιαχτεί ένα "Master me too" με τόση αποπλάνηση που τρώνε οι κυριαρχικοί.
     
  11. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Η μέλισσα.  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    γίνε αυτό που θέλω και πες το και «ρολάκι». καλά θα τα πάμε όσο το φοράς. αν σου αρέσει κιόλας είναι και ξεκούραστο. βγαίνει φυσικά.