Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η γυναίκα μετά το switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος kkostis8, στις 27 Νοεμβρίου 2021.

  1. Prefusion

    Prefusion New Member

    Μίλησέ μας σοφέ δάσκαλε. Άνοιξέ μας την καρδιά σου.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ξεκινήστε με το να μείνετε στο θέμα. Μιλήσατε συγκεκριμένα για αιδοιολειχία, ζήτησα αρχαίες πηγές, παραπέμπετε σε εξαντλημένο στον εκδότη βιβλίο.  
     
    Last edited: 26 Απριλίου 2022
  3. espimain

    espimain Contributor

    Αφού δεν το 'χεις, τι παιδεύεσαι;
     
  4. Prefusion

    Prefusion New Member

    Είναι πρόβλημά μου το βιβλίο που εσύ δεν βρίσκεις;
    Υπάρχει και στα αγγλικά.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Να, κάτι τέτοιους νεωτερισμούς διαβάζω και έχω ανάγκη να απαγγείλω τρία πατερημά και δύο απεταξάμην για να συνέλθω... 
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    συγνώμη, τι ακριβώς συζητάμε;
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ώπα. Για λέγε, με αλλαντικά και τυριά;
    Γαβ;
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Κανείς δεν είπε πως δεν υπάρχει. Σου μιλάει το switch αυτοπροσώπως.  
    Κσι υπάρχει κσι ωραία παιχνίδια διαθέτει και καλά περνάνε όλοι, και πολλά πολλα δεν έχει, μια χαρά.
    D/s δεν είναι.
     
  10. Prefusion

    Prefusion New Member

    Εναλλαγή ανάμεσα σε δύο ρόλους, D/s, ειναι ο ορισμός του switch, σωστά;
    Και μια ακόμα ερώτηση: πόσοι/ες Κ να κρύβουν την υποτακτικη τους φύση από τους/τις υ συντρόφους τους;
    Αυτό κι αν είναι υποταγή. Στα καθωσπρέπει. Η μέγιστη υποταγή.

    Θα απαντήσω κάτι γενικά στο αρχικό ποστ: ο Α και ο Κ δεν σταματάνε να είναι τέτοιοι αν γουστάρουνε να βάζουν πράγματα στον κωλο τους. Ούτε σταματάνε να σε δέχονται ως Κ οι γυναίκες που σουϊτσάρετε επειδή γουστάρεις να γίνεσαι υποτακτικός. Όχι όλες.
    Και τέλος πάντων, αν το γουστάρεις κάνε το. Αν δεν της βγαίνει βρες κάτι άλλο ή συμβιβάσου.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    να μην είναι τελείως ηλίθιοι οι εμπλεκόμενοι, που δεν το λες και ιδιαίτερη συνθήκη, κι ας σας φαίνεται ιδιαίτερη συνθήκη.

    δεν είναι ούτε σύμφωνημένο, ούτε παιγνίδι. είναι 4 εκ χρόνια εξέλιξη.


    πραγματικά με εκπλήσσει η ηλιθιότητα ορισμένων αφορισμών.
    fyi: το γλειφομούνι δεν το κάνουν όλοι για να αρέσει στην "γυναίκα", αλλά ορισμένοι το κάνουν γιατί αρέσει στους ίδιους. δεν υπάρχει απαίτηση να το αντιλαμβάνεται αυτό ένας περιορισμένος. απ τα αρχαία χρόνια.
     
  12. Prefusion

    Prefusion New Member

    A. Απ όσο λένε οι πηγές μου για να υπάρχει bdsm πρέπει να υπάρχει ανθρώπινο είδος. Πολύ πίσω πηγές.

    Β. To point εδώ ήταν το πώς και ΑΝ ορίζεται κάποιος κυρίαρχος ή "σωστός άντρας" από την ενεργητικοτητα και την παθητικότητα. Ένα λοιπόν παράδειγμα "σωστού άντρα" ήταν στην αρχαία Ελλάδα αυτού που δεν γινόταν παθητικος. Και το γλειφομουνθ θεωρούνταν παθητική πράξη.

    Πάμε παρακάτω, στο παράδειγμα για το αν ο κυρίαρχος μπορεί να είναι παθητικός :
    Αν σε δέσω και σου φορέσω ένα φιμωτρο με ψωλαρα και κάτσω επάνω στα μούτρα σου, ενώ σου δίνω εντολές για το πότε και πώς κινείσαι, αν βογγας, αν εκφράζεις πόνο κλπ, έχουμε έναν υποτακτικο, εσένα, κι έναν Κυριαρχο, εμένα κι ας τον παίρνω από εσένα. Το κάνεις επειδή το λέω εγώ κι αυτό με κάνει Κ.

    Και αυτό καλέ μου φίλε λύνει την απορία του κυρίου που ξεκίνησε το νήμα.