Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η εκπαιδευση ενος Master απο μια slave...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 15 Αυγούστου 2007.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Προσφατα μου ειπαν για μια σχεση που ξεκινησε καθαρα σαν vanilla. Η γυναικα συνειδητοποιημενη slave αλλα ο αντρα καμια σχεση με το BDSM. Μετα απο 4 χρονια εκπαιδευσης καταφερε η γυναικα/slave να τον κανει Master...


    Πως φαντάζεστε θα ήταν μια τέτοιου ειδους εκπαιδευση ( τροπος, μεθοδος, συναισθηματα)???
    Κατι τετοιο ειναι δυνατον να γινει ?
    Πιστευετε πως τελικα καταφερε να τον κανει Master ή ειναι κατι προσωρινό και με τον καιρο θα τον φθείρει??
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Η εκπαιδευση ενος Master απο μια slave...

    Θα τον έπλαθε στα μέτρα της. Αυτό θα γινόταν!
    (τζιζ κακό!)
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Διαβαστε προσεκτικα ο,τι θα γραψω και ισως ετσι δωσω καποια απαντηση!
    Καποτε οπως ολοι οι ανθρωποι γνωρισα κι εγω καποιον και ναι ομολογω τον λατρεψα!
    Ομως ειτε σαν χαρακτηρας, ειτε σαν τροπος σεξουαλικης εκφρασης, δεν μπορουσα, δεν γινοταν οσο και αν το παλαιψα να την βρω με το vanilla sex.
    Ο τυπος δεν ειχε οχι απλα σχεση με τον χωρο του bdsm, αλλα ουτε και το ειχε ακουσει ποτε του!
    Με παρα πολλους τροπους προσπαθησα να τον υποταξω σιγα-σιγα η εστω να τον διδαξω!
    Στεκοταν αδυνατον!
    Οποτε αποφασισα οτι για να ικανοποιηθω αφου δεν μπορουσα να τον κανω σκλαβο, θα τον εκανα Αφεντη!
    Ξερετε τι συνεβη? Δημιουργησα ενα τερας!
    Οχι δεν εμαθε ποτε του bdsm!
    Ο,τι αξεστο, απολιτιστο και κτηνωδες βγηκε στην επιφανεια και εβλεπα εναν ανθρωπο εντελως διαφορετικο απο το παλληκαρι που ειχα γνωρισει.
    Καυγαδες ομηρικοι καθε μερα, πραγματα εσπαγαν και απο τους δυο, βρισιες συμπλοκες, κλπ.κλπ.
    Τελικα μετα απο 7 χρονια σχεσης χωρισαμε γιατι με μαθηματικη ακριβεια οδηγουμασταν στο εγκλημα!
    Και δεν το λεω μεταφορικα η σαν υπερβολη.
    Αργοτερα ναι μου ετυχε ερωτικη συνευρεση με αληθινο Αφεντη.
    Οχι-οχι! Μην παει το μυαλο σας σε βασανισμους, ξυλο, κλπ.
    Ηταν μια καθαρα σεξουαλικη συνευρεση, αγρια μεν αλλα η πιο ωραια που γνωρισα ποτε!
    Ενα λιονταρι και μια τιγρη σε σεξουαλικη παλη! Δυο αγριμια!
    Ηταν υπεροχος οπως υπεροχοι ειναι ολοι οι Αφεντες! Και οι Αφεντρες μην το ξεχναμε αυτο!!!!
     
  4. Zondag

    Zondag Regular Member

    Μπορώ να φανταστώ ότι μια υποτακτική γυναίκα μπορεί με διάφορους τρόπους να ξυπνήσει κάποια κοιμισμένα κυριαρχικά στοιχεία σε ένα vanilla άνδρα,να τον κάνει ίσως λίγο πιο αυταρχικό,πιο απαιτητικό ίσως...Αλλά μια σκλάβα να δημιουργήσει ένα Master απο το τίποτα μου φαίνεται απίθανο πραγματικά...

    Βέβαια το θέμα έχει να κάνει και με το πως αντιλαμβάνεται κανείς αυτο το χαρακτηρισμό...Aν ο ορισμός της λέξης Master αναφέρεται σε κάποιο πρόσωπο ικανό να ικανοποιήσει τις σεξουαλικές φαντασιώσεις κάποιας μαζοχίστριας τότε ναι η συγκεκριμένη εκπαίδευεσε και δημιούργησε ένα Master για προσωπική της χρήση...Το θέμα είναι ποιά ήταν τα κίνητρα του συγκεκριμένου άνδρα για να παραμείνει σε αυτή τη σχέση...Aναγνώρισε στον εαυτό του κάτι και αποφάσισε απο μόνος του να το καλλιεργήσει με τη βοήθεια της υποτακτικής του ή πρόκειται για κάποιον τρελλά ερωτευμένο ο οποίος απλά σύρθηκε σε μια κατάσταση που δεν του ταιριάζει για να σώσει τη σχέση με το αντικέιμενο του πόθου του;Aν είναι το πρώτο έχει καλώς,αν όμως είναι το δευτερο μιλάμε για το απόλυτο θέατρο του παραλόγου...Ενας άνδρας με αδύναμη προσωπικότητα να σέρνεται απο μια υποτακτική παριστάνoντας κάτι που δεν ειναι...

    Πολύ θα ήθελα να ξέρω πάντως τι τον "δίδασκε" επί 4 ολόκληρα χρόνια...
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν μέσα σε κάποιον βρεις σαδομαζοχιστικές τάσεις, μπορείς να τις φέρεις στην επιφάνεια. Δεν μπορείς να κάνεις κάποιον κάτι που δεν είναι. Αν είναι, τότε μπορείς να τον αφυπνίσεις. Το να τον βοηθήσεις να ανακαλύψει, να συνειδητοποιήσει και να εκφράσει την σαδιστική του ίσως να λογίζεται και σαν μορφή εκπαίδευσης.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    σε μενα παντως εχουν λειτουργησει καποια "τεχνητα" ορια ... φοβηθηκα να τα ξεπερασω .. απο μεσα μου με επνιγε και ζητουσε να βγει μου το ζητουσε και εκεινη με πεισμα αλλα τελικα το "νικησα" ... νομιζω οτι καποια μονοπατια δεν τα αγγιζεις καθολου
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Ισως αυτος να ειναι και ο κυριος σκοπος ενος θηλυκου για την αρμονινκη συναπαρξη του με το αρσενικο.
     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Η εκπαιδευση ενος Master απο μια slave...

    Τα 4 χρονια μου φαινονται αρκετα για να συμβει κατι τετοιο, αλλα πολλα... παρα πολλα για να εκανα κατι παρομοιο.

    Ακομη και σε vanilla σχεσεις παντως οι γυναικες ειναι αυτες που φερνουν τα πραγματα στα μετρα τους.

    Οσο για το BDSM κομματι της ιστοριας, οσες μεθοδους και τεχνικες να φανταστω, σιγουρα η κοπελα αυτη θα εχει ανακαλυψει αλλες τοσες. Αυτος απο τη μερια του, δε μπορω να φανταστω τι ειδους Master εγινε. Αν πρεπει κατι να υποθεσω ειναι πως αυτος δεν ειναι συνειδητοποιμενος, και το βλεπει μονο σαν ενα παιχνιδι με τη γυναικα του.

    Κατα τα αλλα, θα συμφωνησω με τη Μιρελλα και τον Ηλια.
     
  9. adelina

    adelina Regular Member

    εχω συναντησει κατα πολυ μικροτερους μου αντρες που με τις πρωτες επαφες "ενιωσα" τον κρυμμενο σαδισμο και αναγκη για κυριαρχια που ειχαν μεσα τους τον οποιο οι ιδιοι δεν ειχαν συνειδητοποιησει ουτε καν ειχαν υποψη τους για την υπαρξη καποιου χωρου.

    μεσα απο την αλλεπιδραση μας αυτο τους βγαινει, αλλα μονο επειδη ηταν ηδη εκει.
    μπορω να δειξω πρακτικες, να μιλησω και να εξηγησω αυτα που η ιδια βρηκα αλλα δεν μπορω να δημιουργησω Αφεντη αν δεν υπαρχει μια αναλογη ψυχοσυνθεση εστω κι αν κοιμαται ακομη.

    ποτε δεν θα ξεχασω την χαρα και τον ενθουσιασμο καποιου 18χρονου που μεσα απο την επικοινωνια μας συνειδητοποιησε τη φυση του, ο οποιος μου ειπε πως για πρωτη φορα νιωθει πως επιτελους "επεστρεψε στο σπιτι του".
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Πιστεψε με, και με πολλους αρσενικους slaves γινεται αυτο!
    Ακομη και οταν τον βλεπεις δεμενο, ανικανο να αντιδρασει και τον κοιταζεις ισια στα ματια, βλεπεις, διακρινεις την υποβοσκουσα θεληση να κυριαρχησει και να παρει την "εκδικηση" του.
    Το αρσενικο ακομη και υποταγμενο ειναι κτητικο, ειναι στην φυση του βλεπεις.
    Απαιτησεις του στυλ "θελω να Σας δω αποψε Αφεντρα" η "με ποιον θα βγειτε Αφεντρα, ειναι καλλιτερος απο εμενα"? δειχνουν και απαιτηση και ζηλεια και πολλα αλλα.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    νομιζω οτι σε καθε περιπτωση τιθεται θεμα εκπαιδευσης και τον δυο ..... σε οποιο στατους και να ανηκουν ...
    Ακουω συχνα μεσα εδω την λεξη "εμπειρια" .... ενα και , χρονο μετα καταλαβαινω οτι μιλαμε για τριχες κατσαρες λεγοντας εμπειρια (εξαιρω ελαχιστες περιπτωσεις μετρημενες στα δαχτυλα) .....
    τι ειναι η "εμπειρια" ? .... το πως θα επιβληθεις σε καποιον που σου ερχεται στο πιατο ? .... ή μηπως η πολυχρονη D/s σχεση ... η "εμπειρια" θα μπορουσε να ειναι το ιδιο με μια οποιαδηποτε πολυχρονη βανιλλα σχεση που ενσωματωνει S/m πρακτικες ....
    εχω νιωσει αρκετες φορες οτι ο/η sub , απλα καθεται εκει και περιμενει ... ποιον? ο θεος και η ψυχη του ... και οι "εμπειροι" απλα εχουν την "τυχη" να συναντησουν εναν που ψαχνει να παραδωθει .. αλλα δεν ξερει σε ποια μαχη ....
    Σαφεστατα λοιπον τιθεται θεμα εκπαιδευσης και των δυο ... ειναι αδυνατο να ειναι διαφορετικα .... το πως θα γινει και με ποιο θαυμστο τροπο , θα το ρυθμισει το επιπεδο επικοινωνιας των εραστων πανω απο ολα ........ φιλοι - εραστες - σχεση D/s M/s .....
    υπαρχουν βεβαια και τα one night stand (ακομα και αν κρατουν περισσοτερες μερες) οπου μπορεις να πεις οτι ειναι αδιανοητο να μην ξερει πως να δουλεψει το μαστιγιο , το σχοινι ή την ανταλαγη ελεγχου .... αλλα στην πραγματικοτητα το μονο που ειναι αδιανοητο ειναι η παραιτηση ....
     
    Last edited: 22 Αυγούστου 2007
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Η εκπαιδευση ενος Master απο μια slave...

    Αν είναι ο ένας συνειδητοποιημένος και ο άλλος μετατρέψιμος γίνεται, ασχέτως status.

    Μέθοδος, από σκλάβα προς Κυρίαρχο εν εξελίξει: δόσιμο, δόσιμο και πάλι δόσιμο.

    Προσωρινά και με φθορά θα είναι αν ο προς μετατροπή ήταν τελικά vanilla. Μετά λόγου γνώσης, η ερωτική υποταγή προς vanilla άντρα είναι το σεξουαλικό ισοδύναμο του ψαρέματος με δυναμίτη. Αν και πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις.