Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ηλικία στο D-M/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 13 Οκτωβρίου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Θέματα θρησκευτικής -και όχι μόνον πίστεως- είναι πολύ ευαίσθητα και "δυσπρόσιτα" στην ανάλυση από άλλους.
    Το πρόβλημα για μένα δεν ήταν ότι νήστευε 2 φορές τη βδομάδα. Πολύ καλά έκανε αν το ένιωθε έτσι.
    Ούτε ότι είχε ξεβράκωτους Αφρικανούς. Δις πολύ καλά έκανε αν το γούσταρε.

    Το πρόβλημα για μένα είναι η τυρόπιτα που του είχαν φυτέψει στο κεφάλι κι ένιωθε ότι έπρεπε με κάποιο τρόπο να βρει εξιλέωση επειδή γούσταρε τους ξεβράκωτους Αφρικανούς. Αυτό είναι το ντροπιαστικό (η φυτεμένη τυρόπιτα) κατά τη γνώμη μου  
     
  2. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    ξεκινησα να καλλιεργώ το μικροβιο στα 21. κι όμως στα 30 χρόνια μου ξεκίνησα να ξέρω τι θέλω. αρα σίγουρα η ηλικία είναι ενας παράγοντας που παιζει ρόλο.
     
  3. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Χαίρομαι που συμφωνούμε σε αυτό:

    γιατί τίποτα που συζητάμε και μπορούμε να συζητήσουμε σε αυτό το φόρουμ δεν έχει ανάγκη επιστημονικης τεκμηρίωσης για να εξηγηθεί (δε λέμε δα και καμμιά πυρηνική φυσική)

    Χαίρομαι επίσης που απ΄ότι φαίνεται συμφωνούμε και στο ότι ένα αντιπαράδειγμα δεν απορρίπτει μια στατιστική παρατήρηση. Αλλιώς, θα έλεγε κάποιος "οι ελληνίδες είναι πιο τσουπωτές από τις σκανδιναβές", κάποιος άλλος θα απάνταγε "μα η δικιά μου είναι 1.75 και 52 κιλά" και θα χαλάγαμε 30 σελίδες ηλεκτρόνια πέρα-δωθε να συνεννοηθούμε.

    Τα υπόλοιπα που λέτε τα βρίσκω χαριτωμένα  

    Και κλείνω την παρέμβασή μου στο νήμα, προσυπογράφοντας ότι και μια μεγάλη διαφορά ηλικίας έχει τα καλά της για D/s και M/s
     

  5. είναι και αρτήσιμη η τυρόπιτα
    μαλλον γι αυτό δε λειτούργησε εξιλεωτικά και κάηκε και το πισι απο την αμαρτία
     
  6. oGiorgos

    oGiorgos New Member

    Κατακρεουργημενο κομματι του ολου σφαιρικου θεματος.

    Μια γενικευμενη παρατηρηση θα δειξει οτι όλα είναι θεμα αντίληψης in my honest opinion.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αυτό δεν το κατάλαβα  

    Ξέρεις να έχουμε (αρχικά τουλάχιστον) κάτι άλλο από την αντίληψη μας σ' αυτό τον κόσμο τον καλό το χιλιομπαλωμένο;;  
     
  8. oGiorgos

    oGiorgos New Member

    Αναφερομουν στην φυτεμένη τυροπιτα και εν συνεχεια στο θεμα της αντιληψης ως το εναρκτηριο αιτιο της τυροπιτας.

    Πρωτο βήμα να έχουμε αντίληψη ότι όλα ειναι θεμα αντίληψης.
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κατανοητόν. Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση  

    Ναι είναι   Σαν πρώτο (και το μεγαλύτερο) βήμα είναι  
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Παντελώς λάθος...
    Μοτορόλες, και με δώρο τη μεγάλη μπαταρία έξτρα, έδινε η Τετέλεστετ μέχρι το '93.
    Πιτσιρικάς το έχει γράψει που το άκουσε δεύτερο χέρι από κουνουπιδοκέφαλο δεύτερης γενιάς (η πρώτη μάς τέλειωσε το '81) ...
    H Πάναφον έζμπρωχνε τα Έρικσον που ήταν πιο μικρά, πριν η Έρικσον τα φτιάξει με την Σόνι...
    Τον καιρό δηλαδή που είχε "πατήσει" στην αγoρά το Famous Grouse και άρχισαν να πορπατάνε τα πρώτα Glen (something) στο Ρομέικο, στα γκλαμουρόμπαρα της παραλιακής σε τετραπλή τιμή από την ορίτζιναλ μπόμπα του Αιγάλεω και τση Κόρινθος μετά που δεν είχε παρενέργειες του θανατά...
    Για την ιστορική αποκατάσταση ρε γαμώτο, για όσους δεν είχαν πορπατήσει και δεν πρόκειται να πορπατήσουν σε πολλά μονοπάτια...
    Κάτι, που λες, σαν γιαλαντζή πανωχεράδες και φω μπιζού ακολούθους (κομψότη..?), τους οποίους, κατά τα άλλα, υποληπτόμεθα μετά πάσης ειλικρινείας δια την εξαιρετικήν ερμηνεία του ρόλου των, οία τα μάλα προσφέρει εις τον ανέξοδο ποιοτικόν έλεγχον εν γένει...
    Μετά τιμής κλπ κλπ...
     
  11. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    ...Μαργ,
    δεν τον απασχόλησε ποτέ η εξιλέωση βασικά -
    Γιατί τώρα είναι παπάς.

    Μου αρέσει πάντως ο τρόπος που σκέφτεσαι.
    Θέλω να μου δανείσεις κανα χιλιάρικο ευρώ, αν σου βρίσκεται.
    Έχω ξεπέσει στην απόλυτη φτώχεια και δε μπορώ να αγοράσω το ιPhone6  
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν μου βρίσκεται αλλά να είσαι σίγουρος ότι αν μου βρισκόταν, και να μην μου περίσσευε, αν ήταν στόχος ζωής για σένα το iPhone6, θα στα έδινα   Αντέχω και με λιγότερα οπότε δεν θα μου στερούσες κάτι