Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σημασια του aftercare

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 8 Οκτωβρίου 2015.

  1. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    γεια σου σοκολατιτσα
     
  2. Γεια σου και σένα άρχοντα!
     
  3. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    το καλυτερο κ πιο στοργικο για τη γυναικα μου .....οταν μετα το ξεπαρθενιασμα του κολου της της εβαζα κρεμα ξυλοκαινης στη ξεσκισμενη τρυπα της για να ανακουφιστει κ να μπορεσει να κατσει.οχι αμασως μετα απο κανα 20 λεπτο .η υποτακτικη πρεπει να θυμαται καλα καποια πραγματα
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    A ρε biky τυχερούλα, τον καλύτερο Αφέντη των Βαλκανίων έχεις... 
     
  5. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    καλυτερος δεν ξερω.απαιτιτικος κ αυστηρος οταν πρεπει.μου πηρε πολλυ καιρο να την φτασω ωσ εδω
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Και μπράβο και μαγκιά σου και συγχαρητήρια. Είμαι σίγουρη ότι η εκλεκτή σου είναι σε καλά χέρια παληκάρι μου!
    Να χαίρεστε ειλικρινά στο έπακρο αυτό που πετύχατε, σας το εύχομαι ολόψυχα... 
     
  7. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    να σαι καλα. να σκεφτεις οτι ολα ξεκινησαν οταν η δικια μου αραβωνιασμενοι τοτε δεχθηκε να δοκιμασει μερικες ελαφρες ξυλιες στο κολαρακι παρθενο κολαρακι της
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα το χώριζα σε τρεις κατηγορίες:
    1) Τελετουργική Διάσταση
    2) Ψυχολογική Εξισορρόπηση
    3) Σωματική Αποκατάσταση
     
  9. Elune

    Elune Priceless

    Μια αγκαλιά μετά από τόσο πυγοράπισμα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν  
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Για μένα το ισχυρότερο και απολαυστικότερο φετίχ, πάνω από τα πάντα, είναι να βλέπω τη μέγιστη δυνατή ικανοποίηση στα μάτια του ταιριού μου,

    και επειδή είμαι μεγάλος και αμετανόητος εγωισταράς να νοιώθω την υπερηφάνεια ότι εγώ ήμουν η αιτία για αυτή την ικανοποίηση.

    Συνεπώς το aftercare είναι ισοδύναμο για μένα με την ίδια την επαφή, ό,τι και αν έγινε σε αυτή. Επειδή μου παρέχει την ευκαιρία να κάνω απολογισμό και αξιολόγηση του εαυτού μου με κριτήριο του αν κατάφερα να προσφέρω τα μέγιστα δυνατά ή όχι.

    Και έτσι σταδιακά να αυτοβελτιώνομαι, όποτε τουλάχιστον μου κόβει να καταλαβαίνω και όσο καταλαβαίνω.

    Κοινώς:
    Το aftercare για μένα είναι κάτι πολύ βαθύτερο και ευρύτερο από υποχρέωση. Είναι αναπόσπαστο οργανικό τμήμα της επαφής.
    Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου σε ερωτική επαφή οποιουδήποτε είδους χωρίς aftercare, ό,τι και αν έχω κάνει στο ταίρι μου ή έχουμε κάνει μαζί τέλος πάντων.

    Και από δική μου εμπειρία μπορώ να πω ότι όποιος δεν το "νοιώθει" έτσι, δικαίωμά του φυσικά και γούστο του καπέλο του, αλλά χάνει πάρα πολλά σε απόλαυση, σε παρόντα και ακόμα περισσότερο σε μέλλοντα χρόνο.

    Όλα αυτά σε κανονικές συνθήκες φυσικά και όχι σε εξαιρέσεις που μία ανωτέρα βία, πχ. μία απροσδόκητη εξέλιξη, εμπόδισε την ολοκλήρωση της επαφής, δηλαδή και το aftercare,
    που και τότε όμως μπορεί να μείνει και μένει ως αίσθηση-εκκρεμότητα μέσα στην καρδιά μας ώστε να λάβει χώρα αργότερα.
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2016