Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκηνοθετική ματιά των φαντασιώσεων.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος Dark_Explorer, στις 29 Δεκεμβρίου 2014.

  1. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Άπειρες εικόνες σε αναλαμπές με τα σημεία του σώματος του παρτενέρ που φαντασιώνομαι. Μερικές κρατάν λιγότερο, άλλε περισσότερο. Συνήθως έχει σκοτεινό έως ανύπαρκτο backround εκτός κι αν το μέρος παίζει ρόλο (όπως ένα dungeon ας πούμε   ). Ακόμα και σε μια φαντασίωση με παιχνίδια ρόλων πάλι φαντάζομαι το άλλο άτομο όπως το θέλω ντυμένο. Εγώ είμαι απλά μια "κάμερα" με αισθήσεις και συναισθήματα απλά που καταγράφει και νιώθει όσα συμβαίνουν (φωνές, χτυπήματα κτλ).  
     
  2. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Μάτια - Αλνταπουέρτα
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έχοντας περάσει πάνω από δύο χρόνια όπου το έγραψα και με την προσθήκη κάποιων πρόσφατων συνευρέσεων, θα έλεγα ότι είχα την βιομηχανοποιημένη εικόνα περί λατρευτικού αντικειμένου προς την γυναίκα Κ, τύπου Goddess, γλείψιμο γόβας, τακουνιών, καλσόν και λοιπών συμπούρμπουλων.
    Συνεχίζω να μην επιθυμώ να με πολυακουμπούν και να θέλω να εστιάζω στο έτερο πρόσωπο. Όμως, όταν υλοποιείται, απολαμβάνω δεόντως την ολόσωμη γλωσσική... περιποίηση από το "κουταβοκατοικίδιο".

    Είχα γράψει την έννοια bottom καθότι αναφερόμουν και αναφέρομαι και σε μεμονωμένα sessions (όπου εκεί, κατά κανόνα, δεν αφήνω να με ακουμπάνε).
     
    Last edited: 15 Φεβρουαρίου 2017
  4. usable_weeny

    usable_weeny owned

    Πολύ ενδιαφέρον νήμα.

    Οι φαντασιώσεις μου δεν έχουν ποτέ πολύ συγκεκριμένο σενάριο ούτε ιδιαίτερη σκηνοθεσία. Το σκηνικό είναι πάντα φλου. Περισσότερο μια γενική αίσθηση του χώρου, όπως ανέφερε και κάποιο άλλο μέλος σε παλαιότερη τοποθέτηση. Το μόνο που μπορεί να ξεχωρίζει συνήθως είναι η επιφάνεια όπου λαμβάνει χώρα η δράση, π.χ. τοίχος, έδαφος, κρεβάτι, τραπέζι ή οτιδήποτε άλλο. Από κει και πέρα όλη η τριγύρω εικόνα είναι θολή.

    Το άλλο άτομο ή άλλα άτομα που συμμετέχουν στη φαντασίωση μπορεί να είναι πραγματικά ή φανταστικά εάν δεν υπάρχει ενδιαφέρον για πραγματικό άτομο τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Φανταστικά, με την έννοια να είναι χαρακτήρες από κάποιο βιβλίο π.χ. και όχι εντελώς επινόημα του μυαλού μου.

    Ο φακός δεν εστιάζει σχεδόν ποτέ στο πρόσωπό μου. Ή θα εστιάσει στο πρόσωπο του/των άλλου/άλλων ή στα χέρια τους πάνω στο σώμα μου, αλλά και πάλι είναι πιο πολύ "αίσθηση" παρά καθαρές εικόνες.

    Από θέμα φωτισμού, το σκηνικό είναι συνήθως ή υπερφωτισμένο ή αρκετά σκοτεινό. (Πιο συχνά το δεύτερο).

    Το σενάριο μπορεί να είναι κάτι σαν role play ή να έχει ως αρχή πραγματικά γεγονότα/καταστάσεις, αλλά ποτέ δεν έχω την υπομονή να πλάσω μια ολόκληρη ιστορία και να το προχωρήσω.
     
  5. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Εστιαζω περισσοτερο στις λεπτομερειες και στην ατμοσφαιρα.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δηλαδή;
    Γίνε, αν θες, πιο συγκεκριμένη.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δηλαδή είναι fucking spaz! τι δεν καταλαβαίνεις??? on second thought, εσείς οι δυό μπορεί και να ταιριάζατε...
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α ωραία. Για φτιάξε μου κατάσταση με την κοπελούδα  
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ναι... τρέχω...
     
  10. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Τι ειναι το spaz; με βριζεις;
     
  11. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Δημιουργω μια φανταστικη συνθηκη. Κατι σαν internal double role play. Μεσα απ αυτο το πρισμα εικονοποιω μονο τις λεπτομερειες. Ενα μερος του σωματος, μια ορισμενη αισθηση, καποια λεξη.
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είναι αρκετά γενικό αυτό.
    Θες να πεις ένα παράδειγμα;